Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Jungtys. Kam reikalingos ir kaip atrodo.

Įvairių prietaisų aprašymuose minimos jungtys – USB, HDMI, S-Video, RCA ir panašiai
Nuotraukos

 

Įvairių prietaisų aprašymuose minimos jungtys – USB, HDMI, S-Video, RCA ir panašiai. Tačiau nėra paaiškinimo kam jos reikalingos, kokia ką reiškia ir kuo viena geresnė už kitą. Apie jungtis verta žinoti dėl to, kad modernėjant įrenginiams keičiasi ir jų jungtys. Jei aš turiu 2001 metais pirktą vaizdo grotuvą ir noriu jį prijungti prie šiemet pirkto televizoriaus – tai nebūtinai pavyks, nes tiesiog skirsis juose esančios jungtys ir reikės įsigyti papildomus laidus. Šiame straipsnyje rasite jungčių nuotraukas ir paaiškinimus kam jos reikalingos.

Painiausia yra tai, kad ta pati jungtis gali turėti kelis „vardus“. Taip yra todėl, kad kartais minimas ne jungties, o signalo, kuris yra perduodamas jungties pagalba, pavadinimas. Tad į žemiau esančią lentelę sudėjome dažniausiai pasitaikančius jungčių pavadinimus:

Bendraašis arba koaksialinis kabelis

 

 

Šį kabelį aprašome tam, kad būtų galima lengviau suprasti kai kurias jungtis. Bendraašis arba koaksialinis (Coaxial ) kabelis yra skirtas aukšto dažnio signalo perdavimui, naudojamam su radijo imtuvu, televizoriumi ar kompiuteriu. Šį kabelį sudaro laidininkas, apsuptas izoliaciniu tarpikliu, ekranuojančiu metaliniu cilindriniu tinkleliu ir plastikiniu izoliuojančiu apvalkalu.


TV

 

Tai koaksialinio kabelio jungtis, kuria antena sujungiama su televizoriumi ar TV-imtuvu. Pradėta naudoti 1922 metais ir sėkmingai naudojama iki šiol.

RF

 

RF – Radio Frequency. Tai koaksialinio kabelio jungtis, kuri perduoda radijo bangas multi-megahertzų ruože.


Kombinuota Video arba CVBS

 

Kombinuota video (Composite video) yra 1956 metais pradėta naudoti video jungtis, kuri informaciją perduoda per vieną laidą. Ji naudojama su 1980-1990 metais pagamintomis video žaidimų konsolėmis, kai kuriais kompiuteriais, kitais namų elektronikos įrenginiais. Ši jungtis perduoda tik vaizdą ir yra žymima geltona spalva.


YPbPr

 

Tai per tris skirtingus laidus video signalą perduodanti jungtis. Ši jungtis nenaudoja RGB standarto ir laidas turi atitikti prie kiekvieno lizdo pažymėtą spalvą.


S-Video arba Mini-DIN

 


S-Video yra video signalas, o ne jungtis. Šis signalas gali būti perduodamas per įvairias jungtis. Populiariausia – Mini-DIN ir būtent ji dažnai yra vadinama tiesiog S-Video. Mini-DIN yra 1979 metais atsiradęs jungties tipas, kuris turi 7 skirtingas rūšis, besiskiriančias jungtyje esančių kojelių (pin) kiekiu (nuo 3 iki 9). Mini-DIN 4-pin ir Mini-DIN 7-pin skirtos perduoti S-Video signalą. Mini-DIN jungtis su kitais kojelių kiekiais naudojama jungiant kolonėles, klaviatūrą, kompiuterines peles ir kitus įrenginius.


VGA arba D-Sub arba DE-15 arba RGB

 

Tai yra jungtis, skirta perduoti vaizdą ir naudojama nuo 1987 m. Jos dėka kompiuteris prijungiamas prie monitoriaus. Ta pati jungtis gali būti vadinama tiek VGA, tiek „D-Sub“ tiek DE-15, tiek RGB. VGA vadinama todėl, kad VGA signalas dažniausiai yra perduodamas per šią jungtį, nors VGA signalą galima perduoti ir kitomis jungtimis. „D-Sub“ vadinama todėl, kad ši jungtis priklauso „D-Sub“ jungčių tipui, kuriam būdingas D formos metalinis gaubtuvas ir jo viduje esančios kojelės. DE-15 vadinama todėl, kad tai ir yra tikrasis šios jungties pavadinimas (15 kojelių turintis D formos gaubtuvas), o RGB, nes perduoda RGB spalvų spektrą. Šią jungtį nuo 1999 metų pakeitė DVI jungtis.


Mini-VGA

 

Tai modernesnis VGA jungties variantas. Jis atlieka tą pačią funkciją, tik yra mažesnis. Būdingas „Apple“ kompiuteriams.


DVI

 

DVI (Digital Visual Interface) –skaitmeninė kompiuterio jungtis monitoriui. Ji pakeitė VGA jungtį, nes perduoda kokybiškesnį signalą. DVI jungtis turi įvairių atmainų, o populiariausia yra DVI-D (Single link). Beveik visos vaizdo plokštės ir monitoriai, išskyrus pačius pigiausius, turi DVI jungtis. Jei kompiuteris ar monitorius turi tik VGA jungtį, yra specialus „adapteris“, kuris leidžia VGA sujungti su DVI.

DVI-I (integrated, digital & analog) – tai universali jungtis.

DVI-D (digital only) – perduoda aukštesnės kokybės vaizdą.

DVI-A (analog only) – žemesnė kokybė, daugiausia naudojama jungiant senesnius CRT ir pigesnius LCD monitorius, turinčius tik VGA jungtį.

Taip pat yra ir Mini-DVI bei Micro-DVI jungtys.


RCA

 

Tai yra „tulpės“. Geltonos spalvos jungtis perduoda video signalą. Balta ir raudona - audio signalą. Per RCA perduodamas video signalas yra gana prastos kokybės ir jį pakeitė SCART jungtis.Daugiau info