Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip pasirinkti tinkamą monitorių

Ką turėtumėte žinoti apie ekranų paneles, kuomet renkatės naują monitorių.
Nuotraukos

2018.01.14

Kasdien darbuotojai ir IT sprendimus priimantys asmenys praleidžia daug laiko prie monitorių. MMD Europos techninis produktų vadovas Kevin Yang paaiškina, ką turėtumėte žinoti apie ekranų paneles, kuomet renkatės naują monitorių.

Mes tikime, kad įvairūs panelių tipai, tam tikra prasme, buvo vertinami stereotipiškai daug metų. IPS kaip ir VA panelės rinkoje jau yra beveik 20 metų ir pradinės šių panelių versijos yra turėjėjusius prastą reputaciją tam tikrais aspektais. Lyginant su LCD TN panelėmis, IPS panelių reputacija kažkada kentėjo dėl lėto atsako laiko, susiliejančio ar atsiliekančio vaizdo, bet taip jau nebėra. Šiuolaikinės IPS panelės yra žymiai patobulintos, pavyzdžiui, jų atsako laikas yra priimtinas, ir jos pritaikytos daugeliui skirtingų paskirčių. Tas pats tinka ir VA panelėms, kurios visuomet garsėjo geresniu kontrasto santykiu nei IPS ar TN panelės. Kita vertus, buvo sakoma, kad VA panelės pasižymėjo prastu atsako laiku ir spalvų tikslumo stygiumi, lyginant su IPS panelėmis. Tačiau, šiandienos monitoriai daugiau nebeturi šių problemų. Mes turime VA paneles su greitu atsako laiku ir net gi „Quantum Dot“ technologija, kuri užtikrina geresnę spalvų kokybę nei IPS.

Kokio tipo matrica geriausiai tinka grafikos dizaineriams ir vaizdo įrašų kūrėjams?

Grafikos dizaineriams yra labai svarbu spalvų tikslumas, štai dėl ko IPS panelės yra rekomenduojamos šiai grupei.  Mes manome, kad tas pats pasakytina ir apie video įrašų kūrėjus, tik jiems papildomai reikia puikios raiškos, nes aukštesnės raiškos monitoriai padeda lengviau redaguoti vaizdo įrašus. Pavyzdžiui, vietoje greta sustatytų dviejų monitorių, vieno – vaizdo įrašui, kito – valdymo skydeliams, montažo režisieriai turėtų rinktis mažiausiai 34 colių įstrižainės 21:9 formato monitorius, kurie leidžia talpinti abu dalykus viename ekrane, kas yra tikrai naudinga.

Ką siūlote kompanijoms, siekiančioms padidinti darbuotojų produktyvumą?

Tai daugiausiai priklauso nuo to, kokio tipo darbą darbuotojai atliks prie monitorių, bet bendrai kalbant, geriausia turėti panelę su nemirgančiu apšvietimu (angl. flicker-free) arba žemu mėlynos šviesos (angl. low blue light) funkcionalumu. Tai padeda išvengti galvos skausmų po ilgo laiko praleisto priešais ekraną ir sumažina trumpųjų bangų mėlynos šviesos spindulius, kurie yra potencialiai žalingi akims. Jeigu naudotojas dirba daugiaekranėje aplinkoje, berėmės panelės yra geriausias pasirinkimas, nes jos leidžia geriau integruoti ekranus.

O ko turėtų ieškoti individualūs naudotojai namuose?

Bendram naudojimui namuose įprasto monitoriaus su „Full HD“ raiška interneto naršymui – daugiau nei gana, bet nenuolatiniai kompiuterinių žaidimų žaidėjai gali norėti didelio ekrano monitoriaus, kuriame jie galėtų žaisti konsolinius žaidimus ir žiūrėti vaizdo įrašus.

Kokio atsinaujinimo dažnio turėtų ieškoti tipinis namų ar biurų naudotojas?

60 Hz šiuo metu yra geriausias pasirinkimas šiems naudotojams, tik pasišventę, užkietėję žaidėjai pajus naudą iš 144 Hz panelių. Iš tikrųjų, per ateinančius metus mes ketiname išleisti ypač aukštos raiškos monitorius, net gi 8K, pačios geriausios spalvų kokybės, su HDR technologija ir visgi jų kadrų atsinaujinimo dažnis yra 60 Hz, nes, tiesiog, nėra būtinybės jį didinti. Šiuo metu nėra filmų ar multimedijos turinio, kuriam spartesnis nei 60 Hz atsinaujinimo dažnis būtų naudingas. Išties, – tai aktualu tik profesionaliai žaidžiant kompiuterinius žaidimus.