Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kokį išorinį kietąjį diską rinktis

Išoriniai kietieji diskai yra dviejų rūšių, skiriasi talpos kiekiu, jungimo prie kompiuterio būdais, greičiu, išmatavimais ir be abejo išvaizda
Nuotraukos

 Išoriniai kietieji diskai yra dviejų rūšių, skiriasi talpos kiekiu, jungimo prie kompiuterio būdais, greičiu, išmatavimais ir be abejo išvaizda. Apie viską iš eilės.

Rūšis. Išoriniai kietieji diskai yra dviejų rūšių:

   -3,5 colių. Taip vadinamos išorinės laikmenos, kurias reikia jungti prie maitinimo šaltinio. Juos sunku pavadinti nešiojamaisiais, nes sveria nemažai, yra didelių gabaritų ir visur reikia tampytis maitinimo laidą. 

   -2,5 colių. Šiam tipui priklauso tie išoriniai diskai, kuriuos ir perka didžioji dauguma. Jie mažesnių gabaritų, lengvesni ir nereikalauja maitinimo šaltinio.

Žinoma, reikia paminėti, kad 3,5” diskai yra kelis kartus talpesni ir į juos bei iš jų duomenis galima perkelti greičiau.

Talpa. Populiariausias 2,5 colio išorinio disko atminties kiekis šiuo metu yra 500 GB, tačiau galima rasti tiek mažesnės – 320 GB, tiek didesnės – 750 GB, 1 TB, 1,5 TB ar net 2 TB talpos. Jei pageidaujate dar daugiau, tuomet jau teks rinktis 3,5 colio išorinį diską. Šios rūšies įrenginys jums mielai pasiūlys 4 TB ar net 10 TB talpą, nors išvaizda labiau jau primins visą stacionarų kompiuterį, o ne išorinį diską.

Jungtys. Prieš vertinant išorinės laikmenos jungtis, atkreipkite dėmesį į savo kompiuterio jungtis. Jei kompiuteris turi tik USB 2.0, tuomet jums neverta rinktis išorinio disko su eSATA jungtimi, dėl kurios jis kainuos brangiau. Viso yra 3 jungčių rūšys, kurių pagalba diską galima prijungti prie kompiuterio:

   1.USB. Jei ne 100%, tai 90% išorinių HDD prie kompiuterio galėsite prijungti naudodami USB. Visi šiuolaikiniai kompiuteriai turi USB 2.0 jungtį, kurios pagalba duomenis galima kelti 480 Mbit/s greičiu. Modernesni turi USB 3.0 jungtį, kuri teoriškai duomenis kelti gali net 5000 Mbit/s greičiu. Teoriškai. Praktiškai per šią jungtį keliami duomenys įsirašys apie 2 ar 3 kartus greičiau nei per USB 2.0, nes kompiuteriai dar nesugeba išnaudoti visų USB 3.0 galimybių. Žinoma, norint pasinaudoti USB 3.0 privalumais, šią jungtį turi turėti tiek išorinis kietasis diskas, tiek kompiuteris. Jei kompiuteryje yra USB 2.0, o išoriniame diske USB 3.0, tuomet duomenys greičiau perkeliami nebus.

   2.FireWire. Išorinius kietuosius diskus galima rasti su „FireWire“ 400 ir su „FireWire“ 800 jungtimis. „FireWire“ 400 duomenis kelti gali iki 400 Mbit/s sparta, labai panašiai kaip ir USB 2.0, o per „FireWire“ 800 keliamų duomenų sparta gali siekti 800 Mbit/s greitį. 

   3.eSATA. Tai rečiausiai sutinkama jungtis. Ji turi 3 versijas, iš kurių pirmoji duomenis gali kelti 1500 Mbit/s, antroji – 3000 Mbit/s, o trečioji – 6000 Mbit/s greičiu. eSATA jungties privalumas tas, jog šie greičiai yra išnaudojami geriau nei maksimalūs kitų jungčių greičiai. Trūkumai tokie, jog šiai jungčiai reikia papildomo maitinimo šaltinio bei eSATA jungtį turi gan maža nešiojamųjų kompiuterių dalis. 

Greitis. Du variantai – 7200 RPM ir 5400 RMP. Išorinis diskas su didesniu greičiu duomenis perkels greičiau. Tiek tos paslapties. 

Dydis. Puiku, jei telpa į kišenę. Juk ne veltui jis išorinis – turi būti patogu nešiotis. O dydžių yra įvairių, kiek gamintojų, tiek ir variantų. Tad tiesiog pasižiūrėkite išmatavimus. 

Išvaizda. Tai ne pats paskutinis pasirinkimo kriterijus. Ir kainą jis įtakoja taip pat – chromuoti, paauksuoti, odiniai, Ferrari, Lamborghini ar Fiat dizaino... už originalią išvaizdą tenka primokėti daugiau.

Papildomai verta pasigilinti ar išorinis įrenginys turi apsaugą nuo nukritimo – taip išlieka didesnė tikimybė, kad nukritęs, jis vis dar veiks. Ir be abejo garantija – kuo didesnė, tuo ramiau. 


P. s. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ką jums pasakys išorinis diskas, kai pirmą kartą jį prijungsite prie kompiuterio. Greičiausiai jis pasiprašys suformatuojamas. Tuomet priklausomai nuo operacinės sistemos, turėsite kelis formatavimo pasirinkimus. Dažniausiai tai yra FAT32 ir NTFS. Nuoširdžiai rekomenduoju rinktis NTFS. Į šio formato diską galėsite įkelti bet kokio dydžio failą. Jei formatas bus FAT32, tuomet negalėsite įkelti failo, kurio dydis viršys 4 GB, o tai nėra labai patogu.


Informacija