Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Saugus darbas internete

Dirbdami kompiuteriu internete, galime ne tik naudotis neaprėpiamu informacijos kiekiu, bet ir susidurti su internete egzistuojančiais pavojais
Nuotraukos

Dirbdami kompiuteriu internete, galime ne tik naudotis neaprėpiamu informacijos kiekiu, bet ir susidurti su internete egzistuojančiais pavojais. Laikai, kai Internetu naudojosi tik kompiuterius gerai išmanantys specialistai seniai praeityje. Tą supranta kiekvienas, tame tarpe ir kibernetiniai nusikaltėliai. Lygiai taip pat kaip bandome apsaugoti save, savo artimuosius bei mūsų turtą nuo nusikaltėlių tikrame gyvenime, kai kurių panašių veiksmų reikia imtis ir interneto erdvėje.

Dirbant internete galimi tokie pavojai:

  •  jūsų kompiuteryje esantys duomenys gali būti pavogti;
  •  į jūsų naudojamas paslaugų paskyras gali būti įsilaužta;
  •  jūsų tapatybė gali būti pasisavinta;
  •  jūs galite būti stebimas trečiųjų asmenų;
  •  jūs galite nukentėti materialiai;
  •  jūsų kompiuteris gali tapti „zombiu“ ir vykdyti atakas prieš kitas sistemas jums nežinant.

Internetui aktualių grėsmių sąrašas yra tikrai įspūdingas ir vargu ar įmanoma visiškai pilnai šias grėsmes išvardinti. Siekiant sumažinti galimas rizikas interneto vartotojams bei padidinti budrumą, pateikiame saugaus darbo internete rekomendacijas.

Svarbiausia atsvara kibernetiniams nusikaltėliams – vartotojų žinojimas ir budrumas. Daugelio atakų prieš vartotojus sėkmę lemia nepakankamas vartotojų žinių apie grėsmes lygis. Todėl iš esmės informuotas ir budrus vartotojas turi ženkliai mažesnę tikimybę papulti į kibernetinių nusikaltėlių pinkles.

Nepasitikėjimas – tikrame gyvenime stengiamės nebūti naivūs ir patiklūs, t.y. prieš pirkdami daiktą bandome išsiaiškinti apie jo kokybę ar pardavėjo patikimumą, tamsiu paros metu vengiame neapšviestų gatvių bei nebendraujame su nepažįstamais asmenimis. Šie principai iš esmės galioja ir interneto erdvėje – kad ir kaip norėtume ši erdvė nėra visiškai draugiška, todėl turėtume ilgiau pamąstyti prieš atlikdami vienokius ar kitokius veiksmus internete.

Paviešinamos informacijos kontrolė. Šiuolaikinis „gyvenimas“ internete neįsivaizduojamas be socialinių tinklų, turinio komentavimo bei kitų kasdienių interaktyvių dalykų. Svarbu suvokti, jog informacijos apie save viešinimas gali turėti ir neigiamų pasekmių – nepažįstamieji gali pasinaudoti jūsų nuotraukomis siekdami įtraukti į savo pinkles jūsų pažįstamus asmenis, pvz. sukūrus apsimestinį neva jums priklausantį profilį socialiniame tinkle ir tokiu būdu bandant išvilioti iš jūsų draugų pinigus naudojant jūsų vardą. Kitas pavyzdys – socialiniame tinkle paskelbiate, jog išvykstate iš namų savaitgaliui – tokia informacija yra naudinga nusikaltėliams, galbūt, jie apsilankys jūsų namuose tuo metu kai būsite išvykę. Rekomendacijos socialinių tinklų vartotojams rasite čia.

Jūsų kompiuteris jūsų tvirtovė. Tinkamai užtikrinamas kompiuterio saugumas atlieka didelį vaidmenį bendrame informacijos saugumo kontekste. Tinkamai apsaugotas kompiuteris neleis įsilaužėliams paversti jūsų sistemos kompiuterių zombių tinklo dalimi, užkirs kelią jūsų privatumo pažeidimams ir panašiai.


Info