Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kompiuteris vyresniųjų klasių moksleiviams: į kokius klausimus reikia atsakyti prieš jį perkant?

Koks įrenginys labiausiai atitiktų vaiko poreikius. Tai padarysite lengviau, jeigu atsakysite sau į kelis paprastus klausimus.
Nuotraukos

2019.05.28.

Anksčiau ar vėliau ateina tas metas, kuomet nebepavyksta su atžalomis pasidalinti vienu kompiuteriu – turėti savo įrenginį paaugliams svarbu ir dėl privatumo, ir dėl galimybės lengviau atlikti namų darbus. Tuomet Jūsų laukia pakankamai sudėtinga užduotis – nuspręsti, koks įrenginys labiausiai atitiktų vaiko poreikius. Tai padarysite lengviau, jeigu atsakysite sau į kelis paprastus klausimus.

Kur Jūsų vaikas dažniausiai jį naudos?

Pirmiausia turėtumėte žinoti, ar vaikas pageidaus kompiuterį neštis į mokyklą, ar juos naudosis tik namuose. Pirmuoju atveju geriausia rinktis tvirtas, tačiau pakankamai lengvas ir stilingas aliuminio konstrukcijas ir atkreipti dėmesį į ilgiau tarnaujančią kompiuterio bateriją. O jeigu kompiuteris bus naudojamas tik namuose, drąsiai galite rinktis daugiau komforto suteiksiantį didesnį ekraną ir susikoncentruoti į kitus, žemiau aptariamus parametrus.

Vertėtų atsižvelgti ir į tai, jog naujausi planšetiniai kompiuteriai gali konvertuotis į pakankamai našius kompiuterius. Toks 2in1 modelis puikiai tiks ir namams, ir išvykoms – jį pravartu rinktis tuomet, kai pageidaujate universalumo ar nesate tikri dėl paauglio poreikių.

Kokio galingumo kompiuteris bus reikalingas?

Tikėtina, kad moksleiviams nebus reikalingi patys galingiausi ir geriausi nešiojami kompiuteriai, tačiau vienareikšmiškai taip galvoti nereikėtų – ypač tuomet, jei namuose auga rimtas žaidėjas ar šiuolaikiškas dizaineris. Išsiaiškinkite, ką Jūsų atžala veikia prie kompiuterio ir pagal tai parinkite tinkamiausią procesorių.

Kasdieniams darbams užteks „Intel Core i3“, kelioms užduotims vienu metu ir ne pačioms sudėtingiausioms grafikos programoms pravers „Intel Core i5“, o 3D modeliavimui ir pažangiam vaizdo redagavimui prireiks „Intel Core i7“. Virtualios realybės žaidimai ir „high-end“ turinio kūrimas, pasitelkiant sudėtingas kūrybines programas pareikalaus „Intel Core i9“ procesoriaus, tačiau labai tikėtina, kad mokykliniame amžiuje apsieisite ir be jo.

Kokia operacinė sistema jam būtų priimtiniausia?

„Windows 10“ operacinė sistema šiuo metu yra pati populiariausia – ji lengvai naudojama, greitai perprantama ir puikiai veikia tiek naudojantis „Microsoft Office“ paketu, tiek naršant internete. Tačiau jeigu Jūsų vaikas turi „iPhone“ ar „iPad“, šiuos prietaisus jam bus patogiau sinchronizuoti su „Mac“ operacinę sistemą turinčiais nešiojamaisiais kompiuteriais. Iš esmės abu variantai turi savų pliusų ir minusų, todėl sprendimą neretai nulemia asmeniniai įpročiai ir simpatijos – išsiaiškinkite, kam Jūsų atžala teikia pirmenybę.

Ar vaikas kompiuterį naudos vaizdo įrašų peržiūrai?

Atsakymas į šį klausimą tikriausiai bus vienareikšmis, tačiau turėtumėte jį suformuluoti kiek kitaip – ar Jūsų vaikas atliks tokius darbus, kuriems bus reikalinga nepriekaištinga vaizdo kokybė? Tai gali būti ne tik darbas su vaizdo redagavimo programomis, bet ir žaidimai ar netgi filmų žiūrėjimas. Jei norite, kad atžala liktų patenkinta naujuoju kompiuteriu, ieškokite kuo didesnę skiriamąją gebą turinčių ekranų – toks įrenginys vaikams paliks puikų įspūdį!

Koks yra Jūsų biudžetas?

Taip, kone paprasčiausia būtų išrinkti patį stilingiausią ir geriausias specifikacijas turintį nešiojamąjį kompiuterį, tačiau ne paslaptis, kad tokiems modeliams prireikia ir kur kas daugiau investicijų. Todėl turėtumėte tiksliai žinoti, kiek pinigų skirsite šiam pirkiniui – tuomet matysite, ar reikės atsisakyti tam tikrų galimybių, ar užteks paieškoti palankių pasiūlymų. Daug nešiojamųjų kompiuterių akcijų visuomet siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Atsakę į šiuos klausimus, daug lengviau nuspręsite, koks nešiojamas kompiuteris sužavėtų Jūsų atžalas. Tačiau geriausia, jei prieš priimdami sprendimą, pasita