Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kuo naudingi šilumos siurbliai oras-oras?

Protingai pasirinktas šilumos siurblys oras-oras ne tik nereikalaus daug investicijų, bet ir pagerins gyvenimo kokybę, esant sudėtingoms namų vėdinimo sąlygoms.
Nuotraukos

2020.05.26.

Dar ne taip seniai retas pagalvodavo, jog mus supantis lauko oras taip pat gali būti patikimas energijos šaltinis, kuriant vidaus patalpų šilumą. Šiandien ore esanti šiluminė energija, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, nesunkiai yra panaudojama natūraliems žmogaus poreikiams tenkinti. Šilumos siurbliai oras-oras yra inovatyvus, ekonomiškas, nedaug resursų reikalaujantis sprendimas, padedantis sušildyti arba atvėsinti vidaus patalpas bei sumažinti pagrindinės šildymo sistemos kaštus. Protingai pasirinktas šilumos siurblys oras-oras ne tik nereikalaus daug investicijų, bet ir pagerins gyvenimo kokybę, esant sudėtingoms namų vėdinimo sąlygoms. Ir tai yra tik keletas naudą teikiančių šių įrenginių aspektų. Tad kuo gi dar gali būti naudingi šilumos siurbliai oras-oras?

Ar verta investuoti?

Vienas pirmų svarbių klausimų, susijusių su šilumos siurblių pasirinkimu – ar verta investuoti? Žinoma, kiekvienas namų šildymo ar vėsinimo sistemą gali rinktis pagal savo įsitikinimus, tačiau nesidomėti šiuolaikinėmis tendencijomis bei technologijų sukuriamu pranašumu veikiausiai nėra labai protinga. Oras-oras šilumos siurbliai neužima daug vietos, negadina nei interjero, nei eksterjero, o tokios sistemos efektyvumas yra daugiau nei akivaizdus. Tačiau ar tikrai verta investuoti?   

Visų pirma, oras-oras šildymo sistema galima šildyti vieną arba kelias patalpas. Iš oro paimta šilumos energija yra mažiau inertiška, tad esant sklandžiam šilumos perėjimui iš patalpos į patalpą, jose esantis oras sušyla greičiau, lyginant su kitomis šildymo sistemomis. Trumpesnis patalpų sušildymo laikas lemia mažiau sunaudotų resursų, todėl ir tokios sistemos atsipirkimo laikas yra gerokai trumpesnis. Vertinant bendrai, oras-oras šilumos siurbliai nereikalauja didelių pradinių investicijų, o jų efektyvus veikimas leidžia mažinti pagrindinei šildymo sistemai skiriamas išlaidas. Šilumos siurblys gali būti derinamas ir naudojamas kartu su centrine, elektrinie, dujine, kieto kuro ar kitokia šildymo sistema, o reguliarias šildymo išlaidas galima sumažinti net trečdaliu. Taigi, spręsti jums.

Panaudojimo galimybės

Šilumos siurbliai oras-oras gali padėti šildyti arba vėsinti vieną arba kelias tarpusavyje besijungiančias patalpas, tačiau pats siurblys ir jo galingumas turėtų būti parenkamas, atsižvelgiant tiek į patalpų konfigūraciją, tiek į jų plotą, pastato šildymo energijos poreikius. Vidinių sistemos komponentų (kompresoriaus, procesoriaus, ventiliatoriaus, šilumokaičio ir kt.) pagalba, efektyvus šilumos siurblys maloniai atvėsins kambarį karštą vasaros dieną bei greitai prišildys reikiamas patalpas šaltuoju metų laiku. Šiuolaikiški, naujausius Europos Sąjungos reikalavimus atitinkantys šilumos siurbliai pasiekia daug didesnį šilumokaičio efektyvumą bei turi patobulintus veikimo parametrus, skleidžia gerokai mažiau garso ir visiškai neteršia aplinkos.

Nors šilumos siurblys greičiausiai ir netaps pagrindiniu šildymo sistemos įrenginiu, tačiau plačios montavimo ir pritaikymo galimybės leis sumontuoti oras-oras šilumos siurblį tiek nuolatos, tiek retai gyvenamoje vietoje (sode, sodyboje, garaže, dirbtuvėse ar kitose patalpose, kur nėra šildymo). Svarbu tai, kad sumontuotas šilumos siurblys ne tik taupiai sušildys reikiamas patalpas, tačiau ir kokybiškai išvalys orą. Oro valymo greitis priklauso nuo siurblio parametrų ir pajėgumo tiekti tam tikrą oro srautą per valandą. Tiekiamas oras visuomet bus norimos temperatūros, kadangi sistema gali būti valdoma tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu.

Profesionalūs šilumos siurbliai oras-oras

Pastebima, kad didėjant įrenginių, naudojančių atsinaujinančius energijos šaltinius, paklausai, didėja ir tokių įrenginių pasiūla. Vis dažniau tokie sprendimai yra taikomi senų daugiabučių, individualių namų, komercinių patalpų šildymo efektyvinimui, vėsinimui ir vėdinimui. Dažnu atveju vienas šilumos siurblys atstoja dvi sistemas: žiemą sunkiau sušildomose patalpose nereikia jungti papildomų šildymo ventiliatorių, o vasarą – brangiai kainuojančių ir daug vietos užimančių kondicionierių.

UAB „Dorteksa“ siūlo profesionalius šildymo, šaldymo ir vėdinimo įrenginius įvairios paskirties patalpoms. Įmonė specializuojasi šių sistemų projektavime, montavime bei techninėje priežiūroje. Jei ieškote kokybiško šilumos siurblio, rinkitės savo srities žinovus, kurie geriausiai patenkins jūsų poreikius.