Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip fotografuoti parduodamą automobilį

Bandote parduoti automobilį, įkėlėte skelbimą, tačiau niekas neskambina?
Nuotraukos

2018 01 08

Bandote parduoti automobilį, įkėlėte skelbimą, tačiau niekas neskambina? Priežasčių gali būti daug, viena kurių – prastos, neišraiškingos nuotraukos. Peržiūrint pardavimų skelbimus ne kartą nusistebima, kiek mažai žmonių moka tinkamai pateikti savo transporto priemonę. Taigi, ką ir kaip reikia fotografuoti, norint, kad automobilis būtų pastebėtas.

 

Kiek reikia nuotraukų?

Ne mažiau penkių – kėbulas iš priekio ir kiek iš šono bei iš galo ir kiek iš šono, priekinis panelis, interjeras ir sėdynės, variklio skyrius. Tai – minimalus kiekis, be kurio sudėtinga pristatyti savo automobilį. Jeigu viskas tvarkoje, automobilis vien nuotraukomis patrauks potencialių pirkėjų dėmesį. Tvarkingai atrodanti transporto priemonė tarsi praneša pirkėjui, kad pardavėjas į šį reikalą žiūri rimtai ir atsakingai.

Kita vertus, jeigu padarėte penkis kadrus, ne taip sunku padaryti jų dar daugiau. Nufotografuokite prietaisų skydelį, ratus, puošybos elementus (jei tokių yra), unikalias detales ir papildomus privalumus. Tik venkite pasikartojimų, nes vienodi kadrai gali pradėti varginti ir pirkėjai net neperžiūrės visos galerijos.

 

Bazinės fotografavimo taisyklės

Apie purviną kėbulą norėtus patylėti, tačiau pasitaiko ir tokių nuotraukų. Tamsiuoju paros metu darytos nuotraukos taip pat kelia tam tikrų abejonių. Taip pat kadre turi būti arba visas automobilis, arba ta dalis, kurią norima išryškinti. Kitaip sakant, kėbulo „karpymas“ įvairiais kampais atrodo keistai ir nepatraukliai.

Pasistenkite ir fotografavimui raskite gražią vietą. Tam puikiai tiks net atvira parkavimo aikštelė. Jeigu fotografuosite gražesnėje aplinkoje, tai bus papildomas pliusas. Visgi persistengti nereiktų, nes profesionalios, sutvarkytos nuotraukos, ypač kai parduodamas paprastas automobilis, gali duoti priešingą efektą. Pirkėjai gali suabejoti ar tikrai mato parduodamą automobilį. Be to, dažnas pirkėjas nori matyti ne išpuoselėtą kadrą, o realų perkamo daikto atvaizdą, tad nepersistenkite.

 

Kėbulo ir salono trūkumai – fotografuoti ar ne?

Jeigu juos minite aprašyme, tada nuotraukos taps papildomu privalumu. Pirma pirkėjas matys, kad esate sąžiningas ir adekvatus, antra – taupysite ne tik savo, bet ir pirkėjų, žinančių ko ieško ir ko tikrai nenori, laiką. Nefotografuoti trūkumų galima tada, kai iš aprašymo pirkėjui bus aišku, kokios problemos jo laukia. Tarkim „slenksčiai supuvę, teks virinti“ arba „priekinis stiklas skilęs, būtinas keitimas“ ir pan.

 

Prietaisų skydelį įamžinti užvedus variklį ar tik įjungus degimą?

Daugelis kelia nuotraukas, kur prietaisų skydelis šviečia tarsi naujametinė eglutė, nors patyrę vairuotojai žino, kad tachometrui nejudant, tokia girlianda reiškia tik įjungtą degimą. Deja, tai supranta ne visi ir kai kuriuos potencialius pirkėjus degančios lemputės gali išgąsdinti, tad situaciją reiktų paaiškinti. Juolab, kad degančios lemputės aiškiai parodo, kad veikia tiek „check engine“, tiek ir saugos pagalvių indikatoriai. Tik, tikėtina, tokį atvirumą įvertins ne visi, tad prietaisų skydelį fotografuokite išjungę degimą.

 

Variklio skyrius – plauti ar ne?

Praktika rodo, kad nuplautas variklis pirkėjams sukelia tam tikrų abejonių. Esą taip pardavėjas nori paslėpti besisunkiantį tepalą ir kitus skysčius. Būtent todėl dulkėtas, bet sausas nemažai nuvažiavusio automobilio variklis atrodys patikimiau, negu nušveistas iki blizgesio. Galima išimtis – apynaujo arba puikiai prižiūrėto automobilio pardavimas. Tokiu atveju švarus variklio skyrius atrodys natūraliai, o pirkėjas aiškiai matys, kad automobiliu jo dabartinis savininkas labai ir labai rūpinosi.

Taip pat variklį plauti apsimoka tada, jeigu automobilyje lizdą buvo susisukusios žiurkės ar jį nuolat remontavo nevisai tvarkingi „garažiniai“ meistrai. Tik jei norite, kad vėliau kiltų mažiau klausimų dėl galimo skysčių prasisunkimo, prieš plaudami variklį jį papildomai nufotografuokite.

Taip pat reiktų atminti, kad variklio plovimas kartais gali turėti ir neigiamų pasekmių. Netinkamai nuplautą ar blogai apsaugotą variklį vėliau gali tekti arba remontuoti, arba bent jau ardyti ir džiovinti.

 

Ir dar keli patarimai

Jeigu automobilyje buvote įrengią papildomų, ne gamyklinių „privalumų“, prieš parduodant, visą saviveiklą reiktų pašalinti, nes kai kurie perdarymai gali atbaidyti potencialius pirkėjus. Taip pat reiktų iš salono pašalinti visus aksesuarus, kuriuos parduodant automobilį vis tiek teks nuimti.

Bendra taisyklė visiems gyvenimo atvejams būtų tokia – automobilį fotografuokite tokį, kokį jį parduodate. Jeigu keisite ratus, prieš fotografuodami juos ir sumontuokite. Jeigu šalinsite puošybos elementus, nuimkite juos prieš fotosesiją. Pirkėjai renkasi akimis ir jiems tikrai nesinorės spėlioti, kaip atrodys automobilis, kai pagaliau bus parduotas.

 

Apibendrinam:

Ne mažiau 5 nuotraukų iš skirtingų rakursų

Automobilis turi būti švarus, gerai apšviestas ir parinkta neutrali lokacija

Fotografuokite tuos trūkumus, kuriuos sunku suprasti iš aprašymo

Variklį plaukite tik tada, kai tai tikrai būtina

Fotografuokite automobilį tokį, kokį jį parduosite.

Prim.lt