Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Maisto gaminimą palikite robotams

Pastaraisiais metais technologijų gamintojai vis labiau orientuojasi į žmonių buities sąlygų gerinimą, todėl namų robotai tampa dar populiaresni ir pažangesni.
Nuotraukos

2020.03.18.

Pastaraisiais metais technologijų gamintojai vis labiau orientuojasi į žmonių buities sąlygų gerinimą, todėl namų robotai  tampa dar populiaresni ir pažangesni. Greta populiariausių – robotų siurblių, vejos pjovimo ir langų valymo robotų išskirtinio vartotojų dėmesio sulaukia išmaniosios virtuvės prietaisai, nes šiuolaikiniai žmonės nori maitintis sveikai ir subalansuotai, neužsidarę pusdieniui virtuvėje.

Išmanioji virtuvė – kas tai?

Namų robotai virtuvėje – tai itin efektyvūs robotiniai prietaisai, padedantys sumaniai, sveikai ir skaniai ruošti valgį. Išmanioji virtuvė apima buitinę techniką ir išmaniuosius buitinius prietaisus, tokius kaip daugiafunkcinis puodas, virdulys, kavavirė, išmaniosios svarstyklės ir kt. Visi šie namų robotai – itin ekonomiški ir ergonomiški – taupo laiką ir pinigus. Išmaniosios virtuvės robotinius prietaisus itin lengva naudoti ir valdyti. Naudojantis mobiliąja programėle, galima apskaičiuoti maisto produktų ir patiekalų kaloringumą, paleisti ir sustabdyti programas, išsaugoti ir kurti receptus, keisti gaminimo laiką ir temperatūrą – net maisto ruošimo metu! Esant poreikiui, per aplikaciją maistas gali būti pašildomas ar palaikoma norima temperatūra net nuotoliniu būdu. Be to, šie prietaisai – minimalistinio dizaino ir itin stilingi – dera prie kiekvieno interjero.

Virtuvės karalius – išmanusis puodas, o karalienė – išmaniosios svarstyklės

Pastaruoju metu daugiausia susidomėjimo sulaukia virtuvės namų robotai – daugiafunkcinis puodas ir išmaniosios svarstyklės. Buitinių robotų eksperto Aleksej Traškin teigimu, šie prietaisai – itin universalūs. Jie puikiai tinka tiek savo mitybą griežtai kontroliuojantiems sportininkams, tiek skubantiems didmiesčio gyventojams ar šeimos pietumis besirūpinantiems tėvams. Taip pat itin vertinamas veganų ir vegetarų bendruomenėse. Išmaniojo puodo ir svarstyklių duetas skirtas visiems, norintiems džiaugtis puikia sveikata, geru maisto skoniu ir sutaupytu laiku.

Kuo multifunkcinis puodas pranašesnis už įprastą?

Pavyzdį palyginimui paimkime „Redmond“ daugiafunkcinį puodą. Jis pagamintas  iš itin kokybiškų ir patvarių keraminių medžiagų, kurios yra atsparios mechaniniam poveikiui, nepridega, puikiai praleidžia šilumą, o maistas neprilimpa prie paviršiaus. Gaminimo procesas tokiame puode yra visiškai automatizuotas, o skaniausius patiekalus galima kurti iš daugybės įvairiausių produktų – nuo mėsos iki jūros gėrybių ir daržovių. Taip pat galima ne tik ruošti mėsos ar žuvies patiekalus ar virti košes, bet ir gaminti jogurtą, kepinius, kompotus, uogienes ar net kepti duoną – puode integruota daugiau kaip 40 programų. Kalbant apie šį puodą, privalu paminėti 3D šildymo programą – gaminant patiekalą, šiluma tolygiai pasiskirsto po visą prietaiso talpos tūrį ir padeda išsaugoti naudingąsias maisto produktų medžiagas. Taip pat yra atidėtos maisto ruošimo pradžios (iki 24 h) ir automatinio pašildymo programos (galima išjungti rankiniu būdu), o svarbiausia, jog visą maisto ruošimo procesą įmanoma valdyti, net nesant namuose – nuotoliniu būdu.  „Ready for Sky“ programėlės pagalba planšete, kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu: valdoma visa „Redmond“ buitinė technika – galima  stebėti maisto gaminimo procesą, pakeisti laiką ir temperatūrą. Šie išmanieji virtuvės namų robotai itin vertinami ir pamėgti jau daugybės pirkėjų. Savo atsiliepimuose vartotojai dažniausiai mini sutaupytą laiką, sveikesnę ir natūralesnę mitybą bei gerą patiekalų skonį. Štai viena „Redmond“ puodo savininkė sako: „Kol kas tikrai nieko geresnio virtuvėje nesu turėjusi. Ypač patogu, kai nėra laiko – ryte prieš darbą sudedu produktus, įjungiu atidėjimo funkciją ir, per pietus grįžę namo, mėgaujamės šviežia sriuba ar troškiniu. O jei pavėluojame, automatiškai įsijungia maisto šildymo režimas. Rekomenduoju visiems. Ypač tiems,  kuriems trūksta laiko stovėti prie puodų“.

Išmaniosios maisto svarstyklės – ne tik svėrimui

Kaip ir multifunkcinis puodas, išmaniosios „Redmond“ maisto svarstyklės – puikus pasirinkimas visiems, suinteresuotiems sveika, subalansuota mityba bei tinkamu kūno masės palaikymu. Šis išmanusis prietaisas maisto produktus sveria 1 gramo tikslumu, skaičiuoja ne tik kalorijas, bet ir maistinę vertę (angliavandenius, riebalus ir baltymus). Funkcionalumo unikalaus dizaino prietaisui suteikia aukštos kokybės LCD ekranas su geru apšvietimu, automatinio išsijungimo funkcija bei perkrovos indikatorius. „Ready for Sky“ aplikacija padeda taupyti laiką ir atlieka reikiamus skaičiavimus, net nesant namuose.

Sekant buitinių robotų tendencijas, akivaizdu, kad virtuvės namų robotai sparčiai tobulėja ir užkariauja vis daugiau  „išmaniųjų“ vartotojų, kurie nori gyventi komfortiškai, turėti daugiau laisvalaikio ir mėgautis sveiku ir skaniu maistu – minimaliomis pastangomis.