Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip apsisaugoti nuo peršalimo ?

Nuo peršalimo nėra skiepų, nes jie turėtų susidoroti su 200 skirtingų virusų, tačiau ieškoma patikimų būdų, kurie galėtų padėti žmonėms apsisaugoti nuo paprastų, tačiau dažnų peršalimų. Pateikiame keletą geriausių.
Nuotraukos

PASITRAUKITE PER METRĄ NUO VISŲ, KURIE ČIAUDI AR KOSTI. Būtent tokį atstumą nulekia daugelis virusų. O jeigu vienas iš jų atsiduria nosyje ar akyse, po kelių dienų galite prabusti susirgęs. O ką daryti, jeigu keliatės liftu su kostinčiu piliečiu? Mandagiai atsukite jam nugarą.

DAŽNAI PLAUKITE RANKAS. Daugelis peršalimą sukeliančių virusų plinta netiesioginio fizinio kontakto keliu. Pavyzdžiui, sergantis žmogus, kuris pakrapšto nosį, o po to liečia daiktus, ant jų palieka virusų. Virusai net 3 valandas gali laukti gyvų organizmų, kurie jį paliestų ir padėtų patekti į nosį ar akis. Būtent todėl dažnai plaunantis rankas galima apsisaugoti nuo peršalimo.

GERKITE DAUG SKYSČIŲ. Jie padeda “išplauti” įvairius nepageidaujamus “gyventojus” iš organizmo ir apsaugoja nuo dehidratacijos, kuri dažniausiai atsiranda peršalus. Skysčiai prarandami kvėpuojant pro burną, pučiant nosį ir vartojant vaistus nuo peršalimo. Kiekvieną dieną reikėtų išgerti iki 8 stiklinių skysčių be kofeino - vandens, sulčių ir t.t.

SMARKIAI NETRINKITE AKIŲ IR NOSIES. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad žmonės kas valandą tris kartus paliečia nosį arba akis. Jeigu jau labai reikia patrinti, trinkite krumpliais, o ne pirštais, - mažesnė tikimybė užsikrėsti.

MANKŠTINKITĖS. Atsparumas viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms padidėja mankštinantis 30-45 minutes (vaikštant, važinėjant dviračiu, šokant) tris kartus per savaitę. Bet daugiau nereiškia geriau. Nustatyta, kad rizika persišaldyti netgi padidėja, jeigu labai intensyviai sportuojama kasdien po valandą.

DEZINFEKUOKITE PAŠLUOSTES.
Virusai, sukeliantys peršalimo simptomus, dažnai į organizmą patenka per virtuvę. Didžiausi kaltininkai yra kempinėlės ir pašluostės, suteikiančios virusams šiltą, drėgną prieglobstį. Du tris kartus per savaitę pašluostes ir kempinėles reikėtų plauti indų plovimo mašinoje (jeigu jos neturite - išvirinkite). Jeigu šeimoje yra ligonis, imkitės griežtesnių apsaugos būdų: dezinfekuokite dažniausiai liečiamų daiktų paviršių (kranus, telefonus, šaldytuvo rankenas).

VARTOKITE VITAMINUS E IR C. Manoma, kad vitaminas E labai svarbus imunitetui. Daugiausiai jo yra riebaluose ir aliejuje, ir žmonėms, kurie riboja riebalus, vitamino E gali ir pritrūkti, todėl kasdien praverstų vartoti 100-200 IU vitamino E. Kad organizmas efektyviai pasisavintų vitaminą E, vartokite jį kartu su maistu (per pietus, vakarienę). Nors nėra įrodyta, kad vitaminas C apsaugo nuo peršalimo, tačiau jo vartojimas gali sumažinti ligos simptomų sunkumą ir trukmę. Bet nevartokite jo daugiau nei 500 mg per dieną.

KIEKVIENĄ NAKTĮ GERAI IŠSIMIEGOKITE. Tai padės sustiprinti imunitetą. Imunitetas net 30 proc. susilpnėja miegant pusę nakties, tačiau išsimiegojus 8 valandas imunitetas jau kitą rytą būna atsistatęs.

NUMALŠINKITE GERKLĖS SKAUSMĄ.
Gerklės skalavimas šiltu sūriu vandeniu (1 arbatinis šaukštelis stiklinei skysčio) padaro stebuklus. Čiulpiami ledinukai padeda išsiskirti seilėms ir padengia gerklę plėvele. Dėl šių priežasčių puikiai tinka ir arbata bei medus. Geriau nei paprasti ledinukai tinka mentolo turinčios pastilės.

STIPRINKITE IMUNITETĄ. Pasak vaistininkės Jūratės Židonienės, jei žmogaus imunitetas bus stiprus, tikimybė susirgti peršalimo ligomis bus mažesnė. Deja, dėl dabartinio gyvenimo tempo, aktyvios darbinės veiklos retas kuris iš mūsų galėtų pasigirti subalansuota mityba bei darbo ir poilsio režimu. O esant nesubalansuotai mitybai, dažniausiai vitaminų tik iš natūralių šaltinių nepakanka, todėl atsiranda poreikis papildyti organizmo atsargas vitaminais, vartojant įvairius maisto papildus. Pasak vaistininkės, tradicinės priemonės, stiprinančios imunitetą ir veikiančios profilaktiškai: vitaminas C, ežiuolės ekstraktai, papildai su čiobreliais, česnakais, bičių pikiu ir t.t. Šaltuoju metų laiku imunitetui stiprinti pravartu naudoti žuvų taukų preparatus, kurie turi daug omega- 3 riebalų rūgščių ir vitamino A. Imunitetui stiprinti sukurta įvairių preparatų, todėl su mūsų vaistininkų pagalba žmogus gali pasirinkti sau tinkamus maisto papildus ir, profilaktiškai vartojant, stiprinti organizmą. Tokia profilaktika ypač rekomenduojama rudens-žiemos laikotarpiu.

Svarbu, kad būtume sveiki ir žvalūs, tada jokia rudens dargana neaptemdys mūsų nuotaikos.


Info