Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Stiprinkime imunitetą!

Peršalimas itin dažnas virusinis viršutinių kvėpavimo takų susirgimas
Nuotraukos

 

Peršalimas itin dažnas virusinis viršutinių kvėpavimo takų susirgimas.

Kontaktas su virusais yra neišvengiamas ir tik nuo mūsų imuninės sistemos priklausys ar mes susirgsime ar ne. Prevencija - daug veiksmingesnė už gydymą, todėl būtina stiprinti imuninę sistemą. Labai svarbu subalansuota mityba, psichinė būsena bei fizinis aktyvumas. Dėl blogų mitybos įpročių, nevisaverčio maisto, mūsų organizmas negauna optimalaus vitaminų ir mineralų kiekio. Imunitetą blokuoja vitaminų A, B1, B2, B6, B12, C, E, folinės rūgšties bei mineralų - geležies, cinko, magnio ir seleno stoka. Antioksidantai A, C ir E, mineralai cinkas ir selenas nukenksmina laisvuosius radikalus, taip susilpnindamas įsibrovėlius. Be abejonės vitaminas C yra svarbiausias imuniteto stiprintojas. Jis turi antimikrobinį ir priešvirusinį veikimą, pagerina antikūnių ir makrofagų veikimą, padeda imuninėms ląstelėms subręsti. Kaip gi mes turėtume maitintis, kad imuninė sistema efektyviai funkcionuotų? Pirmiausia valgyti daug šviežių vaisių ir daržovių, kurie turtingi vitaminais ir mineralais, valgyti pakankamai baltymų, tačiau per didelis baltymų kiekis blokuoja imuninę sistemą, valgyti mažai riebalų, bet pakankamai riebalų iš sėklų ir riešutų.
 
Bloga psichinė būklė dėl streso, sielvarto, depresijos, neišspręstų problemų silpnina ar net blokuoja imuninės sistemos veiklą, todėl būtina susitvarkyti su savo psichologinėmis problemomis, išmokti atsipalaiduoti ir toleruoti stresą.
 
Ar susirgsime ar ne priklauso ir nuo mūsų organizme esančių gerųjų bakterijų balanso. Gerosios bakterijos gamina pieno rūgštį ir vandenilio peroksidą, kas stabdo pavojingų bakterijų dauginimąsi.
 
Augaliniai preparatai taip pat stiprina imuninę sistemą. Vaistinėse galite įsigyti ežiuolės, česnako, imbiero, šeivamedžio, greipfrutų, alijošiaus preparatų. Puikus natūralus antibiotikas yra bičių duonelė. Šį preparatą galima vartoti nuolat, jei nesate jautrūs žiedadulkėms.
 
Ir vis dėlto, jeigu nepavyko tinkamai pasirūpinti imunitetu ir susirgote, Jums skauda galvą, užgulta nosis, jaučiate nuovargį, peršti gerklę, paraudusios akys, karščiuojate, venkite visko kas eikvoja energiją, gerkite daug vandens ar žolelių arbatų, venkite druskos, riebaus gleivingo maisto, tokio kaip mėsa, pieno produktai, kiaušiniai, būkite šiltoje aplinkoje, vartokite vitaminą C, šeivamedžio uogų ekstraktą. Būtina nosies higiena, kuo dažniau išpūskite ten esantį sekretą. Nosies plovimui puikiai tiks jūros vanduo. karščiavimas — tai apsauginė organizmo reakcija, dauguma bakterijų ir virusų jau nebegali daugintis, kai temperatūra yra +38,5° C, tad ne visuomet būtina slopinti temperatūrą, kartais tai gali neigiamai veikti gijimo procesą. Jei karščiuojate tris paras ar atsirado kitų simptomų (pvz. bėrimų) būtinai kreipkitės pas savo šeimos gydytoją.