Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip savo imunitetą stiprina žinomi šalies žmonės?

Eglių šakų nuoviras, karštas gėrimas su kajeno pipirais ir krūtinės tepliojimas jodu – taip imunitetą stiprina žinomi šalyje žmonės ir savo sveikatos receptais mielai dalijasi su skaitytojais
Nuotraukos

 

 

Verda eglės šakas 

Dainininkas Linas Karalius šią žiemą dar nesirgo ir labai tikisi nesusirgti. „Nes visus metus gyvenu sveikai, nors, kaip bebūtų keista, kartais pasigaunu kokią “bacilą“. Bet ir tada neguliu lovoje ir nekarščiuoju, vaikštau į darbą. Nes tik sloguoju, ir slogą vertinu kaip organizmo valymąsi. Niekuo nosies ir nepurškiu. Blogiausia, kai žmonės iš karto puola naudoti greito veikimo purškiamus preparatus. Tuomet organizmas valosi nuo to preparato,  o išsivalius ir vėl sugrįžta liga“.

Paprašytas papasakoti, kokiomis gi priemonėmis visus metus stiprina imunitetą, L. Karalius sako, kad kasdien maudosi po šaltu dušu.

„Ir laikausi sveikos mitybos, nes esu įsitikinęs, jog ji sudaro 70 proc. visos mūsų sveikatos. Ką įdedame į save, tokie ir esame, – savo požiūriu dalijasi portalo pašnekovas. – Prieš daug metų atsisakiau visų nuodų, kurie rūgština organizmą: alkoholio, mėsos.  Valgau kuo daugiau šarminančių  produktų: agurkų, avokadų, saldžiųjų bulvių, žalumynų. Neseniai atsisakiau ir kruopų,  išskyrus grikius, soras, bolivinės balandos. Nes jos tarsi ir ne kruopos, žolių giminės“.

L. Karalius visai nebevalgo miltinių produktų, turinčių gliuteno.

„Nuo jų mano imunitetas silpsta, – pastebėjimais dalijosi pašnekovas. – Atsisakiau cukraus. Gėrimus pasisaldinu nebent medumi arba  stevija“.

Labai mėgstantis žalumynus atlikėjas žiemą jų pasigenda, bet atrado puikią alternatyvą jiems – pušų ar eglių arbatą.

„Į didelį puodą  įsimetu visą šaką, paverdu ant silpnos ugnies apie valandą, atsivėsinu ir geriu visą dieną vietoj vandens.“

Nuo virusų ginasi apelsinais ir pipirais

Viliaus ir Violetos Tarasovų virtuvėje visuomet pilna apelsinų ir medaus. „Kiekvieną vakarą geriame arbatą su citrina ir medumi. Be to, šis laikotarpis, lygiai kaip ir tarybiniais laikais, – mandarinų metas, tad šių vaisių pas mus irgi netrūksta“, – pasakoja V. Tarasovas.

Visa šeima ilgiau  maudosi jūroje, dar ir rugsėjį, kai nieko nebematyti lendant į vandenį. Taip pat reguliariai lankosi sporto klube.

„Ir turime dar vieną receptą, kurį parsivežėme iš Toronto vieną žiemą. Buvo šalta. Lietuvių šeima, pas kurią buvome apsistoję, rekomendavo. Į puodelį karšto vandens įsidedi šaukštelį medaus ir šiek tiek maltų kajeno  pipirų, – pasakojo dainininkas. – O jau peršalęs geriu daug aviečių arbatos ir guliu lovoje“.

Pirtis ir eketė

Lietuvos krepšinio federacijos ryšių su visuomene direktorius Linas Kunigėlis sako specialiai nestiprinantis imuniteto. „Nebent vitaminų išgeriu, kai nepamirštu,- priduria. – Peršalęs išgeriu vieną preparatą ir svarbiausia  – gerai išsimiegoti. Paprastai peršąlu vieną kartą per žiemą“.

Vis dėlto labiausiai L. Kunigėlio organizmą pastiprina, kaip jis pats mano, žiemos metu pirtis ir ledinė eketė. Bei intensyvus sportas šaltuoju  metų laiku, kad ir, pavyzdžiui, slidės. „Ir bandau neberūkyti“, – atvirauja pašnekovas.

Imbieras ir jodas           

„Eurovizijos“ delegacijos vadovas Audrius Giržadas šią žiemą jau buvo, kaip pats sako, „ant ribos“, bet nuo rimto susirgimo jį išgelbėjo mėgstama arbata su citrina ir imbieru.

„Tai net ne arbata, o vanduo tiesiog su citrina. Ir dar medaus. Tokį gėrimą labai mėgstu, man paprasčiausiai labai skanu. Ir imbiero valgau labai daug, dedu ir į troškinius“, – sako portalo pašnekovas.

Neįsisirgti A. Giržadui padėjo ir žinomas preparatas iš vaistinės.

Paklaustas apie įvairias procedūras, prodiuseris nusijuokia:  „Jokių šamaniškų netaikau. Bet vieno dainų projekto metu viena dainininkė, pastebėjusi, kad jau kimba kosulys, man pasiūlė krūtinę pasitepti jodu. Ir  tai iš tiesų darau  – man tai padeda. Kažkas sakė, kad pagal tai, kiek greitai ta dėmė išblunka, paaiškėja, kiek stipriai organizmui trūksta jodo“.

Gydytojai, kalbėdami apie imuniteto stiprinimą, pabrėžia tvarkingą dienotvarkę. Ar A. Giržadui tai pavyksta? „Būdamas jaunesnis nekreipiau į tai dėmesio, kiek dirbi, kiek ūžauji. O dabar stengiuosi, kai tik įmanoma, atsigulti iki 23 val. Ir alkoholį pasilikau tik savaitgaliams, ir kava – tik iki 14 val.“