Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Apie gripą: kaip gydosi žvaigždės ir ką pataria specialistai

Šių metų rudenį sergamumas peršalimo ligomis gerokai lenkia praėjusių metų statistiką tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje
Nuotraukos

Šių metų rudenį sergamumas peršalimo ligomis gerokai lenkia praėjusių metų statistiką tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Sloga, gerklės skausmas, peršalimas ir pats gripas – dažnam iš mūsų gerai pažįstami šaltojo sezono „palydovai“. Kaip apsisaugoti nuo nekviestos jų draugijos ir sustiprinti savo organizmą?

Erika Vitulskienė siūlo gydytis natūraliomis priemonėmis

Bene kiekvienas turime savąjį gydymosi nuo peršalimo receptą – kas valgo juodą duoną su česnaku, kas neapsieina be įvairiausių arbatų, o kas pirmiausia skuba į vaistinę. Šokių projekto dalyvė ir dainininko Merūno Vitulskio žmona Erika Vitulskienė sako vaistų nuo gripo besigriebianti tik kritiniu atveju. Pirmasis žingsnis pajutus ligos požymius – laiko patikrinta arbata iš medaus, imbiero ir citrinos.

„Paprastai visų produktų dedu „iš akies“, maždaug pusė citrinos, keli centimetrai imbiero šaknies ir pora šaukštelių medaus. Viską smulkiai supjausčiusi, mišinį tiesiog užpilu verdančiu vandeniu“, – savo arbatos receptu dalijosi ji.

Suskaudus gerklei Erika taip pat pirmiausia naudoja namuose esančius išteklius – karštame vandenyje mirko kojas ar skalauja gerklę druskos tirpalu.

Pirmiausia reikėtų stiprinti imunitetą

„Kiek organizmą paveiks gripo infekcija, priklauso būtent nuo jo atsparumo – kiek jis leis mikrobams pralaužti įvairius apsauginius barjerus“, – sako „Camelia“ vaistininkė Zita Janušauskienė. Jos teigimu, norint apsisaugoti nuo gripo pirmiausia reikia stiprinti imunitetą ir daug būti gryname ore.

Jei vis dėlto gripas jūsų neaplenkė – veiksmingi įvairūs įtrynimai ar inhaliacijos su pušų, eukaliptų, čiobrelių ar arbatmedžio eteriniais aliejais, o gerklės skausmui malšinti tinka ne tik druskos tirpalas, bet ir islandinės kerpenos pastilės. Iš arbatų veiksmingiausios plačialapių gysločių, liepžiedžių, čiobrelių, raktažolių ar šalavijų.

Gripui užpuolus

Vienas iš ryškiausių gripo požymių, skiriantis jį nuo paprasto peršalimo, yra aukšta temperatūra – ji gali viršyti 38 laipsnius ir netgi siekti 40 laipsnių. Pakilus temperatūrai, gali skaudėti raumenis, galvą, laužyti kaulus, atsirasti nuovargis, silpnumas, prakaitavimas, ašaroti akys, kiek vėliau – pasireikšti ir sloga ar kosulys.

Pasak „Camelia“ vaistininkės Z. Janušauskienės, tokiems požymiams stiprėjant vien arbatų gali ir nebepakakti. Tuomet vertėtų pasvarstyti apie keleto rūšių priemones, kurios galėtų padėti kovojant su liga: vitaminus, pastiles nuo gerklės skausmo, purškalą nuo slogos, taip pat ir vaistus, mažinančius karščiavimą (jų sudėtyje paprastai yra paracetamolio) bei lengvinančius atsikosėjimą. Tiesa, preparatus reikėtų rinktis pasitarus su gydytoju ar vaistininku.

„Eiliniam žmogui dažnai sunku pačiam išsirinkti tinkamą vaistą, vitaminą, net ir paprasčiausią arbatą nuo kosulio – tai dažnai atima daug laiko, o neretai – ir pinigų, paaiškėjus, jog įsigyta priemonė netinka. Siekiant to išvengti, raginame drąsiai konsultuotis. Labai skubant ir norint sutaupyti galima įsigyti ir neseniai vaistinėse pasirodžiusių specialių rinkinių nuo peršalimo. Juose galima rasti visų būtiniausių priemonių, sukomplektuotų taip, kad viena kitą papildytų ir suteiktų didžiausią naudą organizmui gydantis“, –  siūlo „Camelia“ vaistininkė.

 

Papildomos informacijos kreipkitės:

Asta Keibienė
M +370 613 77989
E asta.keibiene@camelia.lt