Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Naujos kartos ortopedija

Geriausi pasaulio ortopedai įžvelgia šioje technologinėje naujovėje potencialą ir ortopedijos srityje
Nuotraukos

Panašu, kad mums įprastos ortopedinės prekės artimiausiu metu gali patirti rimtas metamorfozes. Reiškinys, šiuo metu keliantis didelį sujudimą tiek mokslininkų, tiek paprastų žmonių tarpe yra 3D spausdintuvai. Geriausi pasaulio ortopedai įžvelgia šioje technologinėje naujovėje potencialą ir ortopedijos srityje.

3D spausdinimas - tai toks gamybos procesas, kurio metu trimatis objektas yra sukuriamas iš praktiškai bet kokios medžiagos, naudojant jo skaitmeninį modelį. Šis procesas skiriasi nuo įprastos gamybos. 3D spausdinimas specialios programinės įrangos dėka sukuria daiktą sluoksnis po sluoksnio. Įsivaizduokite, kad Jūs galite atsisiųsti į savo kompiuterį bet kokio dalyko modelį, išsirinkti medžiagą ir pasigaminti jį tiesiog namuose. Tokią ateitį entuziastai pranašauja 3D spausdintuvams. Reikia pripažinti, kad pati technologija nėra nauja, jai jau apie 30 metų, tačiau jos kaina pagaliau pasiekė tokį lygį, kad 3D spausdintuvai tapo prieinami plačiajam ratui vartotojų.

Sujudimas dėl galimybės spausdinti įvairias ortopedines priemones yra suprantamas, nes ši naujovė gali būti išties revoliucinė ir reikšminga žmonijai. Nebrangių prototipų kūrimas yra plačiai naudojamas ortopedijos industrijoje. Jų dėka išbandomi nauji dizainai, geriau ištiriamos formos ir funkcijos. Prototipai padeda inžinieriams efektyviau bendradarbiauti su gydytojais ir taikyti naujoves implantų ir instrumentų kūrimo srityje. Kai kurie chirurgai jau dabar naudoja 3D spausdinimą, kai reikia geriau suprasti sudėtingus lūžius ir deformacijas. Tai įgauna populiarumą ir protezų gamybos srityje, o prieš kelis metus lenkų chirurgai iš polipropileno atspausdino ir implantavo savo pacientui kaukolės dalį.

Ortopedijos Centras Infinite Technologies Virginijoje pradėjo gaminti medicinos gaminius, naudojant 3D spausdinimą. Tai atvėrė neribotas galimybes padėti pacientams kovoje su įvairiausiomis problemomis. Viena iš šio centro specializacijų - šalmų, skirtų koreguoti naujagimių galvos formą, gamyba. 3D spausdintuvai leidžia gaminti šiuos ir kitus protezus bei prietaisus mažiau negu per vieną dieną. Ankščiau tai užimdavo mažiausiai 3-4 dienas.

Svarbiausia, kad naudotis 3D gamybine technologija yra daug paprasčiau negu gali atrodyti. Pritaikius profesionalią įrangą ir žinias, galima gauti norimą kokybišką daiktą - prototipą, protezą, įtvarą, papuošalą. Praktiškai viską, kas gali šauti į galvą. Tad įdomu, kaip atrodys ortopedinės prekės netolimoje ateityje. Internete kiekvieną dieną pasirodo straipsniai apie tai, kad kažkas kažkur sukūrė kažką naudojant 3D spausdintuvą. Nenuostabu, kad 3D spausdinimo technologijai tapus žinomai, nuomonės apie ją įsivyravo labai įvairios. Vieni skeptiškai žiūri į tai, kiti yra dideli 3D spausdintuvų gerbėjai. Tačiau nereikia nei nuvertinti, nei pervertinti šios technologijos galimybių, reikia tiesiog naudoti ją efektyviam problemų sprendimui.


Info