Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ko tikėtis po akių vokų pakėlimo ir kaip paspartinti gijimą?

Prieš atliekant blefaroplastiką, naudinga susipažinti, ko tikėtis po tokios procedūros ir kaip paspartinti gijimą po jos.
Nuotraukos

2020.09.21.

Akių vokų pakėlimas (blefaroplastika) yra viena dažniausiai atliekamų kosmetinių veido procedūrų. Pasiryždami šiai plastinei operacijai, žmonės įprastai siekia jaunatviškesnio žvilgsnio, taip pat ir geresnės akių simetrijos. Prieš atliekant blefaroplastiką, naudinga susipažinti, ko tikėtis po tokios procedūros ir kaip paspartinti gijimą po jos.

Ko tikėtis organizmo atsistatymo metu?

Po blefaroplastikos akims gali būti naudojamas specialus tepalas ir šaltas kompresas. Kai kuriais atvejais po operacijos jos gali būti laisvai padengtos marle. Klinikoje pacientams suteikiamos aiškios instrukcijos, kaip prižiūrėti akis, kokius vaistus vartoti, siekiant paspartinti gijimą ir sumažinti galimos infekcijos tikimybę. Taip pat atkreipiamas dėmesys į specifinius simptomus, pojūčius, kuriuos reikėtų stebėti.

Pradiniame gijimo etape gali atsirasti tinimas, mėlynės, jaučiamas akių dirginimas, sausumas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Esant poreikiui, jų malšinimui gali  būti naudojami šalti kompresai, tepalai ar vaistai, kuriuos paskiria plastikos chirurgas. Sudirgimas galimas ir pjūvio vietose.

Tiems, kuriuos domina akių vokų pakėlimas, rekomenduojama drąsiai konsultuotis su specialistais. Įvertinę individualią būklę, jie suteikia išsamią ir konkrečią informaciją. Klausimai, kuriuos verta apsvarstyti su plastikos chirurgu:

  • Kokie vaistai bus skiriami ir ar skiriami po operacijos?
  • Ar po procedūros bus naudojami tvarsčiai? Kada juos pašalins?
  • Ar reikės šalinti siūlus ir kada?
  • Kada bus galima grįžti prie įprastos veiklos?

Konsultacijos metu gauta informacija leidžia pacientui geriau suvokti gijimo eigą ir suformuoti adekvačius lūkesčius.

Atsistatymas po operacijos trunka maždaug 2 savaites, tačiau gijimas gali tęstis ir iki kelių mėnesių. Į darbą įprastai galima grįžti jau po kelių dienų. Randų gijimo laikotarpiu, t. y. maždaug 2–3 savaites, patariama nešioti akinius nuo saulės. Jie padeda užmaskuoti vokų srityje esančias kraujosruvas ir patinimus, saugoti akis nuo žalingų UV spindulių.

Kokių rezultatų tikėtis?

Po akių vokų plastikos pacientai gali džiaugtis išraiškingesniu ir „lengvesniu“ žvilgsniu, pasikeitusia akių forma ir lygesne oda aplink jas. Visa tai prisideda ir prie geresnės bendros savijautos. Jei prieš tai vokai buvo labai užkritę, po operacijos gali pagerėti regėjimas, nes padidėja matymo laukas.

Vokų plastikos rezultatai yra ilgalaikiai. Žinoma, svarbu įvertinti tai, kad plastinė procedūra nesustabdo natūralaus senėjimo proceso. Laikui bėgant akių vokų išvaizda kinta.

Kaip paspartinti gijimą?

Tam, kad gijimas po akių vokų pakėlimo operacijos būtų kuo spartesnis ir sėkmingesnis, patariama laikytis nurodytų rekomendacijų. Pirmas dvi savaites reikėtų vengti krūvio akims (pavyzdžiui, įtempto skaitymo) ir saugoti jas nuo saulės (UV spinduliai gali turėti neigiamą poveikį randų gijimui). Taip pat patariama saugotis, kad į akis nepatektų dulkių ar kitų dirgiklių, galinčių sukelti infekcijas.

Pirmąsias dienas po procedūros reikėtų miegoti aukščiau pakėlus galvą. Tai gali padėti sumažinti patinimą ir kitus nemalonius simptomus. Laikantis gydytojo suteiktų instrukcijų, ant veido ir akių zonos galima naudoti šaltus kompresus.

Gijimo laikotarpiu ypač svarbi tinkama akių vokų priežiūra. Klinikoje suteikiama informacija, kaip taisyklingai juos valyti, kokias priemones naudoti. Siekiant išvengti akių dirginimo ir infekcijos patekimo, patariama vengti liesti žaizdas ir jokių būdu jų nekrapštyti. Taip pat kiek įmanoma reikėtų vengti galvos lenkimo, o prireikus pakelti daiktą pritūpti ar priklaupti, stengtis išlaikyti galvą pakeltą.

Akių vokų pakėlimas gali būti tobulas pasirinkimas svajojantiems apie jaunatviškesnį žvilgsnį. Kartais jis netgi gali padėti susigrąžinti geresnį regėjimą. Ši palyginus nesudėtinga operacija leidžia džiaugtis akivaizdžiai matomais ir ilgai išliekančiais rezultatais. Žvelkite į pasaulį plačiai atmerktomis akimis ir mėgaukitės kiekviena gyvenimo suteikiama akimirka.