Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Mokslininkai tiki suradę vaistą nuo krūties vėžio

Mokslininkai tiki suradę vaistą, galintį sulėtinti ar net sustabdyti krūties vėžį sukeliančių ląstelių bei auglių plitimą ir formavimąsi
Nuotraukos

Mokslininkai tiki suradę vaistą, galintį sulėtinti ar net sustabdyti krūties vėžį sukeliančių ląstelių bei auglių plitimą ir formavimąsi.

Tai – ypač gera žinia moterims, turinčioms BRCA1genetinę mutaciją, dėl kurios rizika susirgti vėžiu yra ypač didelė. Jos dažniausiai nutaria pašalinti krūtis chirurginiu būdu ir taip užkirsti kelią tolesniam krūties vėžio plitimui ir / ar atsiradimui. Nepaisant to esama vilties, kad netrukus šiam gydymui bus sukurta alternatyva.

Naudojant moterų su BRCA1 genu krūties audinių pavyzdžius , Australijos mokslininkai nustatė, kad net kai kurių sveikų moterų ląstelės turi didelę tikimybę virsti vėžinėmis. Naudodami vaistą nuo kaulų vėžio bei osteoporozės jie bandė sulėtinti šių ląstelių augimą bei dauginimąsi.

Šio bandymo rezultatai, publikuoti Nature Medicine žurnale, paskatino mokslininkus informuoti pasaulį apie šio vaisto potencialą. Klinikiniai bandymai su pacientėmis prasidės jau netrukus.

Viena iš mokslininkų, profesorė Jane Visvader iš Walter’io ir Eliz’os Hall Medicininių tyrimų Instituto Melbourn’e, teigia, kad šis atradimas – dešimties krūties ląstelių tyrimo metų vaisius. „Ištyrę normalios krūties audinio vystymąsi nustatėme, kurios ląstelės yra vėžio formavimosi židiniai‟.

Jos kolega, profesorius Geoff’as Lindeman’as, jaudinasi ar naujojo vaisto poveikis šia liga sergančioms moterims bus toks pat, kaip ir krūties audiniams.

„Laboratorinių tyrimų metu nustatėme, kad galime sulėtinti ar net sustabdyti auglių formavimąsi, - teigė jis. – Tačiau kitas mūsų žingsnis turėtų būti šio vaisto bandymas su daug šia liga sergančių moterų. Nepaisant to, mūsų atradimai – stulbinantys, tad būtų verta pabandyti”.

Remiantis Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenimis, krūties vėžys – viena iš labiausiai papiltusių moterų ligų.  

2001 – aisiais nuo šio tipo vėžio mire daugiau nei 500 000 moterų. Tik maža jų dalis turi genetines mutacijas.

“Esminis veiksnys, lemiantis krūties vėžio kontrolę bei galimybę išgyventi sergant šia liga – ankstyvas jos diagnozavimas”, teigia PSO.

 


Info