Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

10 paprastų taisyklių tiems, kurie myli savo akis

Didelės dalies akių ligų ir sužalojimų galima būtų išvengti, jeigu laikytumėmės dešimties paprastų taisyklių ...
Nuotraukos

   Šiandieniniame pasaulyje daugiau laiko negu bet kada praleidžiame spoksodami į televizoriaus ar kompiuterio ekraną. Todėl, savaime suprantama, akiniai ar kontaktiniai lęšiai vis dažniau tampa neatskiriama  mūsų gyvenimo dalimi, o dėl su prastu regėjimu susijusių problemų vis dažniau kreipiamės į gydytojus.

Akių klinikos „Lirema“, atliekančios lazerines akių operacijas, gydytoja oftolmologė Lina Socevičienė teigia, kad žmonės, deja, ne visada žino, arba neprisimena, kaip reikėtų saugoti akis.

„Per daugelį klinikos darbo metų pastebėjome, kad žmonės ne visuomet žino ir supranta, kad vien akinių arba kontaktinių lešių turėjimas savaime akių neapsaugo. Akių lašų naudojimas, be abejo, padeda, tačiau to irgi neužtenka. Susiduriame su pacientais, kurie nukenčia dėl elementariausių dalykų nežinojimo arba nepaisymo“, - teigia L. Socevičienė.

L. Socevičienės teigimu, didelės dalies akių ligų ir sužalojimų galima būtų išvengti, jeigu laikytumėmės dešimties paprastų taisyklių.

1. Reguliariai tikrinkitės savo akis.

Savo akis pas gydytoją reikėtų tikrintis reguliariai: bent jau kas dvejus metus, o jei gydytojas rekomenduoja – ir dažniau. Akių testai ne tik patikrina regėjimą – jie gali aptikti ir kitas sveikatos problemas.

2. Jeigu jums diagnozuota trumparegystė – neignoruokite.

Dalis jaunų žmonių, kuriems nustatyta trumparegystė, ignoruoja diagnozę ir nedėvi akinių, kontaktinių lęšių, toliau vaikšto prastai matydami. Taip rizikuojama ne tik savo saugumu, tačiau ir varginamos akys. Suprantama, kad ne visi žmonės dėl jautrių akių gali dėvėti kontaktinius lęšius, o akiniai iš principo jiems nepatinka: negražu, nepatogu, gabūt tiesiog netinka prie stiliaus. Šiuo metu vis labiau populiarėja ir trečioji alternatyva – trumparegystės korekcija lazeriu, kuri atstato regėjimą. Po operacijos žmonės vėl puikiai mato, jiems nebereikia dėvėti nei akinių, nei lęšių.

3. Vairuokite tik įsitikinę, kad matote gerai.

Nepamirškite, kad pagal Kelių eismo taisykles jūs prie vairo sėsti galite, tik jei neturite problemų su rega. Todėl, jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, būtinai būkite su jais sėsdami prie vairo, net jei laukianti kelionė ir atrodo trumpa.

4. Nesimaudykite su kontaktiniais lęšiais.

Visada prieš eidami maudytis išsiimkite lęšius, nesvarbu, ar maudotės duše, ar vonioje. To nedarydami rizikuojate, kad bakterijos, gyvenančios vandenyje, pateks į lęšius. Bakterijomis užkrėsti lęšiai gali sukelti didelį skausmą ar netgi aklumą. Taip pat niekada nenaudokite vandens iš krano arba iš butelių vietoje lęšių skysčio. Visada, prieš imdami lęšius į rankas, gerai nusišluostykite rankas ir niekada nedėvėkite lęšių, kurių galiojimo laikas pasibaigė.

5. Nerūkykite, arba mažinkite rūkomų cigarečių kiekį.

Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad žmonės, kurie rūkė visą gyvenimą, senatvėje apanka dvigubai dažniau negu nerūkantieji.

6. Nedėvėkite pigių akinių nuo saulės.

Patys nedėvėkite pigių akinių nuo saulės ir jokiu būdu nepirkite žaislinių akinių nuo saulės savo vaikui. Jie gali pažeisti akis, kadangi tamsinti stiklai praleidžia daugiau ultravioletinių spindulių. Jei perkate akinius nuo saulės, pasirūpinkite, kad jų stiklai būtų ne tik tamsinti, bet ir poliarizuoti.

7. Nelieskite akių obuolių rankomis.

Jokiu būdu nelieskite savo akių obuolių rankomis. Jei jaučiate, kad jūsų akys pavargusios, jas peršti, arba jaučiate, kad į jas pateko svetimkūnis, patempkite savo akies voką žemyn, kad jis uždengtų blakstienas po akimis. Tai privers pasirodyti ašaras, kurios natūraliu būdu atgaivins, praplaus akis. Jei akyse esantis svetimkūnis nepasišalina, pakartokite procesą. Jei tai vis tiek nepadeda, kreipkitės į gydytoją.

8. Nesidalinkite kosmetika.

Nenaudokite kitų asmenų veido priežiūros priemonių arba kosmetikos. Tokius dalykus naudojant bendrai, gali plisti akių infekcijos.

9. Visada prieš miegą nusivalykite makiažą.

Jeigu prieš miegą nenusivalysite makiažo, gali būti, kad pabusite su paraudusiomis, perštinčiomis akimis. Todėl visuomet nusivalykite makiažą prieš miegą, kad ir koks nuovargis kamuotų.

10. Kreipkite dėmesį į galiojimo datas.

Niekada nenaudokite kosmetikos ar vaistų akims, kurių galiojimo laikas yra pasibaigęs. ES teisės aktai įpareigoja visus kosmetikos gamintojus ant įpakavimų nurodyti, kiek ilgai galima naudoti produktą po jo atidarymo.