Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Rudeninėmis spalvomis padabinti akiniai – stiliaus dalis

Nors akių silpnumas su sezoniškumu nėra tiesiogiai susijęs, tačiau rudenį ar pavasarį daugiau sulaukiama žmonių ...
Nuotraukos

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Pasauline regėjimo diena. Šią dieną žmonės skatinami pasirūpinti savo akimis, apsilankyti pas gydytoją. Pasak Šiauliuose dirbančios optometristės Linos Deksnienės, kiekvienam pravartu būtų akis pasitikrinti bent kartą per dvejus metus. Toks profilaktinis patikrinimas ilgai neužtruks, tačiau užtikrins, kad akys būtų prižiūrimos.

Nors akių silpnumas su sezoniškumu nėra tiesiogiai susijęs, tačiau rudenį ar pavasarį daugiau sulaukiama žmonių, kurie tikrinasi akis ar ateina norėdami pasikeisti akinių rėmelius. L. Deksnienė pastebi, kad šiauliečiai nėra drąsūs žmonės ir dažniau renkasi klasikinių formų ir spalvų akinius, tačiau moterys kartais sau leidžia atrodyti originaliai, todėl mielai įsigyja kelis skirtingų spalvų rėmelių akinius.

Silpstančios akys – natūralus procesas
Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akys vadinamos sielos veidrodžiu. Privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus. Regėjimo sutrikimų priežastys yra įvairios, tačiau dažniausiai nuo 40 metų prasideda senėjimo procesas, o kartu silpnėja ir akys. Senstant keičiasi akių vidinės terpės, kinta ir reikalingų akinių stiprumas. Nuo 35-erių metų, net ir gerai matantiems, gydytojai rekomenduoja pasitikrinti akis profilaktiškai bei pasimatuoti akių spaudimą, nes šio amžiaus žmonėms padidėja glaukomos ir kitų akių ligų grėsmė. Jei akys yra nusilpusios, dažnai ašaroja, žiūrint liejasi vaizdai – tai signalai, į kuriuos būtina reaguoti. Pasak L. Deksnienės, jei akys dažnai ašaroja ar yra labai išsausėjusios, patariama naudoti dirbtines ašaras. Ypač šios problemos kamuoja dirbančius kompiuteriu. „Kiekvienas atvejis individualus. Mes stengiamės žmonėms įrodyti, kad akims dirbant kompiuteriu reikalingas poilsis. Ištieskite rankas į šalis ir palaikykite. Kiek laiko taip pastovėsite? O kiek laiko varginate akis?“ - sako L. Deksnienė. Kreiptis į akių gydytoją reikia, jeigu akys: paraudo, niežti, neryškiai matote arba vaizdas atrodo kaip pro rūką, pradeda mirgėti ar ,,žaibuoti“ vienoje akyje, dvejinasi akyse, akys bijo ryškios šviesos, atsiranda juodi taškai ar ,,voratinklis“ prieš akis, dažniau mirksi, tapo dirglesnės, ašaroja, traiškanoja, jaučiamas akių nuovargis, sausumas.

Kaip prižiūrėti akis
Kad regėjimas nenusilptų, būtina atkreipti dėmesį į tinkamą mitybą. Nuo seno liaudyje gajus posakis – nori, kad akys būtų sveikos, valgyk daug morkų ir mėlynių.
Dirbantiems kompiuteriu reikėtų atkreipti dėmesį į akių sausėjimą, periodiškai vartoti akis drėkinančius lašus, vadinamąsias „dirbtines ašaras“. Kas valandą būtina bent 10 min. leisti akims pailsėti - nukreipti jas nuo kompiuterio, pasižiūrėti pro langą, pažvilgčioti į vieną pusę, į kitą, į viršų. Ruduo – geras laikas, kai daug vaisių ir daržovių, tad galima palepinti savo akis. Taip pat kai daugiau laiko praleidžiame namuose, daugiau laiko skiriame ir savo sveikatai – daugiau vartojame vitaminų, maisto papildų bei natūralių sveikatinimo priemonių.

Akiniai kaip aksesuaras
L. Deksnienės teigimu, akinius, kaip ir rankinę, nešiojame, nes jie atlieka tam tikrą funkciją, tačiau kartais akiniai, kaip ir minėta rankinė, gali būti naudojami tik kaip aksesuaras, papuošalas ar stiliaus detalė. „Yra žmonių, kurie be akinių jau negali savęs įsivaizduoti. Aš taip pat. Net makiažą moterys derina prie akinių rėmelių spalvos. Kita ryškių akinių rėmelių gudrybė – ne visada reikia makiažo. Neturint laiko gali moteris nenaudoti makiažo priemonių, tačiau atrodyti gražiai ir stilingai“, - grožio paslaptį atskleidžia L. Deksnienė.
Ne visiems žmonėms patinka nešioti ryškius akinius. Pasak L. Deksnienės, tik drąsesni žmonės nešioja ryškiais rėmeliais padabintus akinius. „Vyrai dažniau renkasi klasikinių spalvų akinių rėmelius, kurie per daug neišsiskiria ir yra mažai pastebimi. Vyrai dažnai derina akinių rėmelius prie savo drabužių spalvos“, - sako L. Deksnienė. Žmonės yra įpratę rinktis akinius, kad jie tiktų visiems gyvenimo atvejams, tačiau pasak L. Deksnienės, nešiojantys akinius turėtų jų turėti bent keletą, kad galėtų derinti prie įvairių drabužių.
Regėjimo sutrikimai vargina vis daugiau žmonių, kuriems dėl trumparegystės ar toliaregystės tenka nešioti akinius. Regėjimo sutrikimų daugėja ir tarp vaikų. Gana daug moksleivių jau pradinėse klasėse turi nešioti korekcinius akinius. Pasaulinės regėjimo dienos proga L. Deksnienė šiauliečiams linkėjo, kad akiniai niekada nelūžtų, o akys nesilptų ir visi galėtų džiaugtis ryškiaspalviais rudeniškais lapais.


Lina ABROMAVIČIENĖ


Straipsnio kategorijos