Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Papurkšk man daugiau miego

Vartomės nuo vieno ant kito šono, keičiame rankų padėtį, taisome antklodę, maigome išmanųjį telefoną, nusprendžiame paskaityti, vėl bandome užmigti ir… ir nieko...
Nuotraukos

Vartomės nuo vieno ant kito šono, keičiame rankų padėtį, taisome antklodę, maigome išmanųjį telefoną, nusprendžiame paskaityti, vėl bandome užmigti ir… ir nieko. Bemiegė naktis – šiąnakt mūsų ištikimiausia palydovė. O kas paskui? Nedarbinga diena, pyktis, gimęs iš niekur, persivalgymas.

Prastas ar trumpas miegas grasina tiek fizinės, tiek psichinės gerovės sutrikdymu. Bet visa tai ateityje turbūt bus greitai sutvarkoma net be receptinių psichotropinių miego piliulių, nuo kurių kartais išsivysto priklausomybė. Kodėl? Todėl, kad Silicio slėnio (JAV) startuoliai sukūrė pirmąjį pasaulyje purškalą mūsų ramiam ir saldžiam miegui.

Melatonino turintis purškalas padės natūraliai užmigti, o atsibudus jaustis žvaliems ir pailsėjusiems. Ir nenuostabu, juk melatoninas – hormonas, atsakingas už mūsų cirkadinį dienos ir nakties režimą. Tačiau iki šiol jokio purškiamo preparato miegui dar nebuvo sukurta.

Kiekvienas purškalo buteliukas turi 60 dozių, kurių turėtų pakakti mėnesiui, vartojant reguliariai. Kartu su melatoninu į sudėtį įeina ir dar du kiti komponentai: tirozinas ir distiliuotas vanduo. Purškalo, skirto neramiesiems naktibaldoms, reiktų užsipurkšti kaklo srityje apie pusę valandos prieš miegą. Esant reikalui, papurškimų gali būti ir daugiau. Ir štai jūs jau miego karalystėje.

Kodėl buvo nuspręsta ieškoti purškiamos melatonino formos, kai rinkoje yra ne viena geriamoji melatonino forma tabletėmis? Todėl kad prarytas tabletės formos melatoninas praras nemažai savo savybių, patekęs ir eidamas virškinamuoju traktu.

O purškiamasis melatoninas yra transderminis, todėl dozė gali būti tiksliau kontroliuojama, o į organizmą patekusio melatonino kiekis artimesnis natūraliai organizme išskiriamam jo kiekiui.

Purškale esantis melatoninas organizmą veikia silpniau, yra saugesnis ir atspindi mūsų biologinius procesus.

Tai gali tapti puikia išeitimi tiems, kurie nori išsimiegoti, tačiau turi laikinų miego sutrikimų. Tačiau yra ir vienas „bet“. Kai kalbama apie šį purškalą, labiau turimas omenyje trumpalaikis jo pavartojimas. Tačiau nežinoma, kokią įtaką žmogaus organizmui gali turėti ilgalaikis tokio preparato vartojimas – ar saugu? Ar efektyvu? Ar nesutrikdo kokių nors organizmo procesų?

Štai Amerikos vėžio asociacija pastebėjo, kad melatoninas sąveikauja su kraujo krešėjimą veikiančiais preparatais, taip pat su preparatais skirtais širdies ir kraujagyslių sistemai, vaistais nuo diabeto.

Bet sutikite, purškalas nuo nemigos skamba tikrai neblogai.

 

VLmedicina.lt