Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ketvirtadalis Britanijoje dirbančių gydytojų iš Europos svarsto apie išvykimą po „Brexit“

Naujos apklausos rezultatai parodė, kad keturi iš 10 europiečių gydytojų, dirbančių Didžiojoje Britanijoje, svarsto apie išvykimą iš šalies po „Brexit“
Nuotraukos

Naujos apklausos rezultatai parodė, kad keturi iš 10 europiečių gydytojų, dirbančių Didžiojoje Britanijoje, svarsto apie išvykimą iš šalies po „Brexit“.

Britų medicinos asociacija (angl. British Medical Association; BMA) apklausė 1,193 gydytojų iš Europos ekonominės erdvės (angl. European Economic Area), dirbančių Didžiojoje Britanijoje, ir išsiaiškino, kad po „Brexit“ 42 proc. jų planuoja išvykti iš šalies, o 23 proc. yra neapsisprendę.

Pagal Didžiosios Britanijos sveikatos ir socialinės priežiūros informacinio centro „NHS Digital“ duomenis, 59,796 Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos (angl. National Health Service; NHS) darbuotojų, įskaitant 10,267 gydytojus, yra iš Europos Sąjungos šalių ir tai sudaro 6,6 procentus visų šalies medicinos darbuotojų.

BMA tarybos pirmininkas, daktaras Mark Porter, pareiškė, kad daugelis gydytojų iš Europos Sąjungos šalių pasijautė nepageidaujami ir pradėjo abejoti, ar jie ir jų šeimos turės teisę gyventi ir dirbti Didžiojoje Britanijoje po „Brexit“. Be to, jis įspėjo, kad vertingų europiečių darbuotojų išvykimas galėtų reikšti NHS katastrofą, kai sveikatos tarnyba jau dabar yra lūžio taške ir patiria didelį darbuotojų trūkumą.

Daktaras Mark Porter pareiškė: „Šie žmonės, kurie dirba mūsų ligoninėse ir poliklinikose, prižiūri bendruomenės pažeidžiamus asmenis ir atlieka gyvybiškai svarbius medicininius tyrimus, kad padėtų išgelbėti gyvybes. Daugelis jų paskyrė metų metus Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos tarnybai, taigi jų mąstymas apie išvykimą, kelia didelį susirūpinimą.“

Europiečiai gydytojai prisipažino BMA, kad dėl referendumo rezultatų jie jaučiasi mažiau įsipareigoję dirbti Didžiojoje Britanijoje ir mažiau vertinami šalies vyriausybės.

Daktaras Mark Porter ragina šalies ministrę pirmininkę Theresą May garantuoti ilgalaikį stabilumą visoje sveikatos apsaugos sistemoje, užtikrinant medicinos specialistų iš Europos Sąjungos šalių teises ateityje.

Komentuodama apklausos rezultatus, Karališkojo gydytojų koledžo (angl. Royal College of Physicians) prezidentė, profesorė Jane Dacre, pareiškė: „Vyriausybė, NHS ir visuomenė turi vertinti ir remti visus NHS darbuotojus, nepaisant to, iš kur jie yra kilę.“

„Šiuo metu ketvirtadalis NHS gydytojų yra iš užjūrio ir NHS gavo naudos iš jų talentų, sugebėjimų ir atsidavimo dirbant su mumis Didžiojoje Britanijoje – mes privalome teikti jiems paramą nepaisant abejonių, kurias sukėlė „Brexit“ situacija.“