Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šiauliuose jau galima išgydyti lūpos vėžį

Respublikinės Šiaulių ligoninės jaunieji gydytojai atliko pirmąsias dvi sėkmingas lūpos vėžio šalinimo operacijas.
Nuotraukos

Respublikinė Šiaulių ligoninė sparčiai žengia pirmyn – čia pirmą kartą atliktos sėkmingos lūpos vėžio šalinimo operacijos. Ligoninės kolektyvas džiaugiasi jaunaisiais gydytojais, kurie labai imlūs ir ryžtingai įsisavina modernius gydymo metodus. Prieš kelerius metus pradėję ligoninėje dirbti jaunieji specialistai žandikaulių chirurgas Robertas Valkeris ir burnos chirurgė Tatjana Rybakova atliko plastinę lūpos rekonstrukciją dviem pacientams.

Pirmas kartas – viskas praėjo sklandžiai
Pagaliau šiauliečiai, turintys apatinės lūpos karcinomą (vėžį), galės gydytis čia – pirmosios dvi vėžio šalinimo operacijos atliktos sėkmingai. Į Burnos chirurgijos kabinetą kreipiasi ligoniai ir su siuntimais iš Onkologijos skyriaus. Štai 67 m. vyras atvyko pas R. Valkerį su diagnozuotu apatinės lūpos vėžiu. Pasak ligonio, prieš tris mėnesius jam išopėjo apatinė lūpa, o paėmus biopsiją, išsiaiškinta, jog jis serga vėžiu.
„Apžiūrėjus pacientą bei atlikus išsamius tyrimus, nustatyta, jog navikas neplinta į kitus audinius, todėl nutarta atlikti apatinės lūpos karcinomos radikalią šalinimo operaciją bei rekonstruoti susidariusį defektą vietiniais audiniais“, – pasakoja gydytojas.
Taigi operacija buvo atlikta, taikant bendrinę nejautrą, o po 1,5 valandos pacientas jautėsi puikiai. Džiugu, kad žaizda sugijo be jokių komplikacijų, o tyrimai parodė, kad vėžiniai audiniai pašalinti radikaliai – tai reiškia, jog pacientai gali gyventi visavertį gyvenimą.
Kito paciento atveju taikyta paprastesnė gydymo procedūra. 85 m. pacientui onkologinis procesas dar nebuvo taip plačiai paplitęs, todėl pasirinktas mažesnės apimties šalinimo ir apatinės lūpos plastikos metodas. Šiuo metu pacientas sėkmingai tęsia gydymą, yra konsultuojamas gydytojo onkologo.
Pasak gydytojo, Šiauliuose profesionaliai atliekamos ir kitos gydymo procedūros ir operacijos. Pasirodo, jog Respublikinė Šiaulių ligoninė vienintelė Šiaurės Lietuvoje, gydanti veido kaulų lūžimus.
Operacijos atliekamos nepaliekant matomų randų, nes pjūviai atliekami burnoje (esant apatinio žandikaulio lūžimams), o esant viršutinio žandikaulio lūžimams – apatiniame voke 2–3 mm žemiau blakstienų. Neapsunkinama ir burnos higiena, nes po operacijų nebereikia mėnesiui fiksuoti sąkandžio, kaip būdavo anksčiau. Taikant kokybiškas osteosintezės plokšteles, gydymo kokybė labai pasikeitė.

Plačiau apie lūpos vėžį
Chirurgas R. Valkeris sako, kad iki šiol nėra tiksliai žinoma, kodėl žmogus suserga lūpos vėžiu. Tačiau yra keli pastebėjimai – didžiausia rizika kyla tiems, kurie mėgsta kaitintis saulėje, rūko, yra užsikrėtę Herpes virusu ar žmogaus papilomos viruso infekcija. Pastebėtina, kad įtakos gali padaryti ir netinkama burnos higiena arba silpna imuninė organizmo būklė.
Vertėtų iš kart susirūpinti, jei atsiradusi gleivinės ar odos žaizdelė negyja. Laikui bėgant ji didėja ir atsiranda išopėjimas. Pastebėję tokius simptomus, turite kuo skubiau kreiptis į medikus.
Apsisaugoti nuo šios ligos įmanoma prevencinėmis priemonėmis. Pasak burnos chirurgės T. Rybakovos, artėjant vasarai, saulės vonių mėgėjai turėtų pasirūpinti apsauginiais balzamais ir kremais. Susirūpinti turėtų ir rūkantys žmonės, nes rūkymo žala akivaizdi. Patariama stiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo Herpes viruso. Žmogaus papilomos viruso, dažniausiai plintančio lytiniu keliu, galima išvengti pasiskiepijus.

Reiktų kuo skubiau susirūpinti, atsiradus negyjančiai žaizdelei ant gleivinės ar odos.