Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Neuro-grįžtamasis ryšys (NGR) yra treniravimo metodas smegenims.

Tai puiki svekatinimo priemonė mūsų Centrinei Nervų Sistemai. Po treniruočių ciklo dauguma klientų patirią didelį poveikį į įvairius centrinės nervų sistemos negalavimus, juos sumažina arba panaikiną.
Nuotraukos

Prisiminsime NGR veikimo principą. Elektrodai tvirtinami prie galvos odos, programa nuskaito smegenų elektroencefologramą (smegenų bangas), šios bangos integruojamos į jūsų klausomą muziką ar žiūrimą filmą, kaip pertrūkiai garse ar vaizde. Šie pertrūkiai atsiranda, kai smegenų bangų virpesiai yra neefektyviuose smegenų zonose. Jūs, klausydami tą muziką, gaunate gįžtamą savo smegenų bangų virpesių informaciją. Šis principas remiamasi unikaliu dinaminiu Neuroninio grįžtamojo ryšio/NGR realiu laiku principu, kai "tiesiog" teikiama informaciją į jūsų smegenis, mikrosekunde po mikrosekundės, kurią smegenys gali naudoti savo taškų  „užstrigimo“ atlaisvinimui ir organizuotis pačios. Kai smegenys tai daro, paprastai klientai jaučiasi geriau, lengviau pasiekiamas optimalus smegenų veikimas. Neuro-grįžtamasis ryšys nenaudoja grįžtamojo ryšio, kad lieptų jūsų smegenims ką nors daryti. Jis neverčia smegenų keisti jūsų sąmonės būsenos. Vietoj to, jis teikia informaciją smegenims apie jų pačių veiklą, kurią jūsų smegenys pačios prisitaikys sau arba ne. Dėl šios priežasties NGR yra labai saugus ir visiškai be šalutinio poveikio. Tačiau pokyčių procesas gali būti galingas ir naudingas.

Neuro-grįžtamasis ryšys yra ne medicininis gydymas, prietaisas ar metodika. Jis nėra naudojama diagnozuoti sveikatos sutrikimų, nei vartojamas gydyti sveikatos sutrikimus. Tai puiki svekatinimo priemonė mūsų Centrinei Nervų Sistemai. Po treniruočių ciklo dauguma klientų patirią didelį poveikį į įvairius centrinės nervų sistemos negalavimus, juos sumažina arba panaikiną. Tai ir skatina žmones  daugelyje šalių naudoti šį metodą (CNS treneriai dirba jau 18 šalių ir šis ratas vis plečiasi). Žmonėms patinka gyventi nenaudojant vaistų ir būti sveikiems.

Neuro Grįžtamojo Ryšio istorija

Neuro Grįžtamasis Ryšys (NGR) yra  Bio Grįžtamojo Ryšio  dalis, kada naudojamas smegenų elektros veiklos (EEG bangų) grafinis rezultatas, padedantis pagerinti smegenų funkciją ir simptomus. Neuroterapijos istorija prasideda 1960 m., kai du mokslininkai pradėjo NGR mokslinius tyrimus, kurie vis dar yra atliekami ir šiandien.

Pradžios pradžia
1875 m. Richard Caton atrado smegenų elektros impulsus. Šis atradimas nebuvo vystomas  iki 1924 m., kol vokiečių neurologas Hans Berger sugebėjo smegenų elektrinio aktyvumo bangas užrašyti ant milimetrinio popieriaus. Jis buvo pirmasis atkreipęs dėmesį, kad smegenų bangos keitėsi priklausomai nuo asmens sąmonės lygio.

1960 metai
Neuro Gryštamą Ryšį pradėjo aktyviai tirti du mokslininkai, kurie studijavo labai skirtingas rūšis. Dr Joe Kamiya tyrinėjo žmonių smegenų bangas Čikagos universitete, o Dr Barry Sterman tyrinėjo katės smegenis Kalifornijos universitete Los Andžele. Abu vyrai stebėjo ir tyrinėjo  smegenų bangas  ramybės būsenoje ir jie abu atrado, kad nesvarbu kokia rūšis - galima išmokti kontroliuoti smegenų bangas poilsio metu per paprastą atlygio sistemą.


1970 metai
Per 1970 m.,B. Sterman toliau atlikinėjo tyrimus su katėmis ir žmonėmis. Jis paskelbė daug dokumentuotų tyrimų, įrodančių jo sėkmę, kad panaudojant NGR, galima sumažinti epilepsijos priepuolius žmonėms. Kitas gydytojas, dr. Joel Lubar, pakartojo Sterman studijas ir tada pa-skelbė hipotezę apie tai, kad NGR galėtų padėti gydyti Dėmesio Deficito ir Hiper-aktyvumo sutrikimus (ADHD). 1976 m. Lubar paskelbė pirmojo tyrimo rezultatus, siekiant įvertinti NGR poveikį vaikams su ADHD arba su hyperkineziniu sutrikimu, kaip jis vadinamas. Jo rezultatai parodė, kad neuro grįžtamasis ryšys padėjo pašalinti ar sumažinti hiperaktyvumą tyriamiesiems.


Plėtėsi horizontai
1989 m. balandžio mėn. Drs. Eugenijus G. Peniston ir Paul J. Kulkosky paskelbė studijas apie teigiamą rezultatų patvirtinimą, naudojant NGR, karo veteranų, turinčių alkoholio priklausomybę, sėkmingam gydymui. Margaret Ayers yra žinoma už savo darbus, naudojant NGR trauminių smegenų sužalojimų gydyme. Ji taip pat atidarė pirmąją privačią kliniką, kuri specializuojasi NGR naudojimu gydimui.Tuo metu jau išsivystė realaus laiko skaitmeninės EEG neuroninis grįžtamasis ryšys.

Taikomosios Psichofiziologijos ir Bio gryštamojo ryšio asociacija egzistuoja nuo 1969 m., tačiau tik 1993 m. buvo pripažinta Neuro Grįžtamojo Ryšio sistema ir asociacijoje įkurtas atskiras NGR skyrius.


Su funkcinio magnetinio rezonanso (FMR) atsiradimu, mokslininkai pradėjo kiekybiškai įvertinti rezultatus, rodančius smegenų būseną konkre-čios veiklos metu. 2006 m. kovo mėn, Drs. Johanne Lévesque ir Mario Beauregard atliko studiją, kurioje buvo toliau tyriami vaikai su ADHD. FMR metodu Université de Montréal baigta tirti selektyvines dėmesio užduotis. Jų rezultatai, paskelbti Taikomosios Psichofiziologijos ir Bio grįžtamo ryšio asociacijoje, kur teigiama, kad "neuro grįžtamasis ryšys padėjo normalizuoti smegenų sistemos funkciją vaikams, kuriems  nuslopintas dėmesys, t.y. turintiems ADHD simptomus "


Ateitis
Kaip 2009 m. rugpjūčio mėn. po dalyvių atrankos studijoms, aštuoniose klinikose tyrimų metu išnagrinėta ir teigiamai įvertinta  neuro grįžtamojo ryšio technikos panaudojimas sekančių susirgimų reabilitacijai: ADHD, depresija, nugaros smegenų traumos, spengimas ausyse, fibromialgija ir pažinimo funkcijos atsatymas atsiradęs moterims, sergančioms krūties vėžiu, po chemo terapijos. Nors Neuro Grįžtamojo Ryšio technologijos pa-naudojimas didėja, vis dar vyksta diskusijos apie jo veiksmingumą.


Ohajo valstybiniame universitete veikia vienas iš NGR klinikinių tyrimų centrų. Įvade į savo studiją "Bandomieji Neuro Grįžtamojo Ryšio tyrinėjimo klausimai ADHD", - teigiama: "Vis dažniau pasisakoma už ADHD gydymą Neuro grįžtamuoju ryšiu, nepaisant "plonos" įrodymų bazės." Tyrimo tikslas yra pirmauti šioje srityje, įgyvendinat pirmąjį dvigubą atsitiktinių imčių klinikinį tyrimą dėl gydymo vaikų su ADHD naudojant neuro grįžtamojo ryšio metodą..

www.neuroharmonija.lt



Straipsnio kategorijos