Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vaistai iš gamtos

Sirgti pradeda nusilpęs organizmas, todėl susirgus reikėtų pirmiausiai stiprinti imuninę sistemą
Nuotraukos

Pavasariop kartais pradedame sirguliuoti, ir priežasčių tam gali būti nemažai: rečiau esame gamtoje, daugiau būname uždarose, retai vėdinamose patalpose, mažiau judame, negauname mūsų gamtinėje zonoje užaugintų šviežių vaisių ir daržovių.

Sirgti pradeda nusilpęs organizmas, todėl susirgus reikėtų pirmiausiai stiprinti imuninę sistemą, ligos metu gulėti (sudaryti sąlygas organizmui įveikti ligą), vėdinti patalpas, gerti daug skysčių.

Ir, žinoma, nepamiršti natūralių vaistų iš gamtos – jie mums labiausiai tinka. Dar visai neseniai prieš paskirdami vaistus, gydytojai rekomenduodavo ir liaudiškas, patikrintas laiku priemones: įvairias žolelių arbatas, aptrynimus, skalavimus, inhaliacijas, kompresus. Ir tik kraštutiniais atvejais skirdavo medikamentus.

Tokios medikamentų gausybės laikais žmonės net sirgti nemoka: nori pasveikti akimirksniu, saujomis geria tabletes, sirgdami eina į darbus – tarsi organizmas būtų mašina, o ne gyva sistema. Jei tai būtų teisinga – ligų seniai nebūtų, tačiau realybė kitokia: mūsų organizmas silpnėja, nes mes po truputį prarandame suvokimą, kaip palaikyti gerą sveikatą ir kaip ją atgauti sunegalavus.

Todėl šiandien kviečiu prisiminti įvairius augalus, kuriuos nuo seno žmonės naudodavo ir ligų profilaktikai, ir gydymui. Jie geri tuo, kad yra natūralūs ir padeda ne tik įveikti ligą, bet ir stiprina apsaugines organizmo sistemas.

Svogūnas. Jo poveikis – antibakterinis, priešuždegiminis. Jei pakvėpuosime virto svogūno garais – išsivalys kvėpavimo takai.

Česnakas. Stiprus antibakterinis, antivirusinis, priešgrybelinis poveikis. Stiprina imunitetą, yra biostimuliatorius, valo kraują, stiprina kraujagysles ir širdį.

Imbieras. Antibiotikas, antiseptikas, stiprina imunitetą.

Ežiuolė. Antibakterinis, antivirusinis, priešuždegiminis poveikis.

Bazilikas. Gamtinis antibiotikas, dezinfekuoja, įveikia daugelį infekcijų.

Šalavijas. Padeda gydyti peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligas, virškinimo sistemos ligas.

Cinamonas. Antibiotikas, antioksidantas. Stimuliuoja imuninę sistemą. Tinka naudoti profilaktiškai.

Medus. Stiprina imuninę sistemą, naikina daugumą bakterijų. Sumaišius medų su vaistažolėmis ar kitais augalais, stiprina jų poveikį (pvz., su imbieru, čiobreliais arba cinamonu, ir pan.)

Bičių pikis, arba propolis. Stiprus natūralus antibiotikas, labai plačiai naudojamas nuo įvairių ligų. Geriamas ir kaip profilaktinė priemonė.

Krienai. Naudojami viršutinių kvėpavimo takų ligų infekcijoms gydyti.

Spanguolės. Jomis gydomi peršalimai, šlapimo takų infekcijos. Mažina karščiavimą, stiprina organizmą.

Avietės. Padeda gydyti viršutinių kvėpavimo takų ligas, ramina, skatina prakaitavimą, mažina karščiavimą. Turi antiseptinių, antibakterinių, priešuždegiminių savybių.

Liepžiedžiai. Turi antibakterinį, priešuždegiminį poveikį. Mažina karščiavimą, skatina prakaitavimą, ramina. Stiprina imuninę sistemą.

Juodieji serbentai. Uogų ir lapų arbata padeda įveikti viršutinių kvėpavimo takų ligas, o vitaminas C stiprina organizmą.

Alijošius. Jo sultys stiprina imunitetą, įveikia virusus ir bakterijas. Tinka ir kaip profilaktinė priemonė – turi daug vitaminių, mikroelementų, fermentų.

Čiobrelis. Turi daug naudingų aliejų, veikia kaip antibiotikas. Galima gerti profilaktiškai kaip arbatą. Ligos atveju – iki 5 puodelių per dieną (1 arb. šaukštelis žolelių užpilamas 250 ml karšto vandens, uždengiama, palaikoma 15 minučių).

Juodasis ridikas. Antibakterinis poveikis. Juodasis ridikas su medumi – viena iš geriausių priemonių kosuliui gydyti.

Putino uogos. Stiprina imunitetą, įveikia bakterijas, virusus ir grybelius. Arbata iš uogų gydo kosulį, bronchitą ir plaučių ligas. Gali būti naudojama profilaktiškai epidemijų metu.

Ramunėlė. Priešuždegiminis, antibakterinis poveikis. Padeda įveikti peršalimo ligas, virškinimo ir šlapimtakių ligas, nervinius sutrikimus. Nuoviru gali būti skalaujama gerklė.

Garstyčios. Antioksidantas, turi priešuždegiminį poveikį. Tinka kojų vonelėms peršalus, galima skalauti gerklę su medaus, garstyčių ir šilto vandens tirpalu.

Tai ne visi augalai, jų yra daugiau, ir iš tokios gausybės tikrai galime pasirinkti tuos, kurie labiausiai kiekvienam tinka. O jei susirgus gydytojas išrašė vaistų, reikėtų paklausti – kokias gydomąsias žoleles galima kartu vartoti, kokias papildomas priemones (kompresus, skalavimus ir pan.) atlikti, kad natūraliai sustiprintume organizmą.

Jei saugosime savo sveikatą – sveikai maitinsimės, stiprinsime imunitetą šaltuoju periodu, pakankamai judėsime, išlaikysime dvasinę pusiausvyrą ir neturėsime žalingų įpročių – tuomet sirgsime itin retai. Sveikas organizmas lengviau atlaiko išorinius sezoninius svyravimus ir ligų epidemijas.


www.ruvi.lt