Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Trąšų naudojimas

Trąšų dozavimas yra gana abstraktus dalykas, nes negalima vienareikšmiškai pasakyti kokia trąšų dozė yra geriausia
Nuotraukos

Trąšų dozavimas yra gana abstraktus dalykas, nes negalima vienareikšmiškai pasakyti kokia trąšų dozė yra geriausia . Žinoma,jeigu žinotume tiksliai, kokia yra mūsų akvariume augalų masė ( pagal svorį ), tai trąšų dozavimą galima būtų sąlyginai apytiksliai apskaičiuoti, tačiau bėda tame (gerąja prasme ),kad augalai turi tendenciją augti ir kas dieną jų masė didėja,vadinasi jų poreikis maitinančioms medžiagoms ,tame tarpe ir trąšoms irgi didėja.

Todėl net jeigu ir pavyktų vieną kartą susverti mūsų akvariumo augalus bei paskaičiuoti reikalingų jiems medžiagų kiekį , tai jau po kelių dienų tokio paskaičiavimo rezultatai būtų visiškai kitokie. Dėl šios priežasties priimta nesismulkinant, trąšas dozuoti miligramais (mililitrais) 1 litrui akvariumo vandens ( skačiuojant ne akvariumo bendrą tūrį,o tik į gryno jame esančio vandens kiekį ), žinoma, įvertinus bent jau vizualiai augalų kiekį . Juk, savaime suprantama ,kad vienam augalui maitinančių medžiagų reikia daug mažiau negu pvz. 20-čiai augalų.Paprastai "tiksliausias" dozavimas kiekvienam akvariumui nustatomas eksperimento būdu,atsižvelgiant į augalų masės dydį ,laikymo,priežiūros,kitas individualias sąlygas.

Žemiau pateikti  rekomenduojami, mūsų gaminamų trąšų naudojimo sprendimai . Vadovaujantis šia lentelę, visai nebūtina aklai ja vadovautis. Kiekvienas akvariumas yra atskiras unikalus mikro pasaulis ir jo poreikis trąšoms gali skirtis . Mes visada rekomenduojame pradėti nuo 2-3 kartus mažesnių dozavimo kiekių ir tik reikalui esant,didinti pilamų trąšų kiekį.Tokiu būdu,su laiku rasite savo normas ir galėsite jų laikytis. Tačiau dažnai gali būti ir taip,kad trąšos visai nereikalingos - pvz. jeigu naudojant pagal rekomendacijas trąšas , jų poveikio nesimato 2-3 savaites ,tai toliau trąšų galima "nebegadinti",vadinasi, ribojanti augimą, grandinės dalis yra ne trąšos. Augalų neaugimo priežasčių reiktų ieškoti kitur - CO2 kiekyje,apšvietimo intensyvume.
Kai kurių mūsų gaminamų mikroelementinių trąšų dozavimas yra labai paprastas ( pvz. visa "Mikroplant" serija ) - pasirinkus pradinę dozavimo normą ,ją didinti patartina tik geltonuojant naujiems augalų lapams.Kadangi šiose trąšose esančių elementų kiekiai yra subalansuoti, tai nereiktų per daug baimintis dėl dumblių antplūdžio tais atvejais kai trąšos naudojamos mažesniais ar didesniais kiekiais,kurie skiriasi nuo rekomenduojamų.
Kaip naudotis lentele ? Kadangi variantų gali būti gana daug,mes sąlyginai suskirstėme  trąšų naudojimą į tris grupes - Minimum, Optimum ir Maksimum.Tai reiškia,kad savo sistemą galite prižiūrėti trimis būdais :

- Minimum, tai reiškia minimalus produktų pasirinkimas, kuriuos jums rekomenduotume naudoti, norint kad augalai gautų minimalų reikalingų augimui  medžiagų kiekį. Šiame stulpelyje pasirinktiems produktams išleisite minimalią pinigų sumą.
- Optimum stulpelyje surašyti produktai ,kuriuos būtų optimaliausia naudoti prie pasirinktų akvariumo parametrų.Tai būtų optimalus variantas pinigų ir kokybės atžvilgiu
- Maksimum stulpelyje paminėti produktai, kuriuos rekomenduotume naudoti, jeigu norite gauti geriausią rezultatą savo akvariume.Žinoma, tai bus brangiausiai jums kainuojantis variantas, tačiau ko gero geresnių variantų augalų priežiūroje šiuo metu nelabai ir yra. Bet tai tik tuo atveju,jeigu jūsų augalams tikrai trūksta maisto medžagų.


Informacija
http://www.emasolutions.eu