Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kačių tuštinimosi problemos

Yprastai pasitaikančios bėdos – vidurių užkietėjimas arba žarnų nepraeinamumas (obstrukcija)
Nuotraukos

Problemos susijusios su tuštinimusi yra vienos dažniausiai ištinkančių kates. Yprastai pasitaikančios bėdos – vidurių užkietėjimas arba žarnų nepraeinamumas (obstrukcija). Tai nebūtinai yra liga, labiau - simptomas, atspindinti žarnyno, virškinamojo trakto sutrikimus. Vidurių užkietėjimas ar nepraeinamumas yra būklė, kai reguliariai besimaitinanti katė tuštinasi retai, skausmingai arba ilgą laiką nesituština visiškai.

Vidurių užkietėjimas gali būti lėtinis arba pasikartojantis. Sunerimti reiktų, jei gyvūnas tuštinosi seniau nei prieš 48 valandas, jei išmatos buvo sausos bei kietos, arba priešingai – pasirodė nedaug kraujingų išskyrų, kas rodo, kad kietos išmatos pažeidė žarnos gleivinę ir galėjo užblokuoti tiesiąją žarną. Dėl pasikartojančio vidurių užkietėjimo katė tuštinasi nedažnai  ir sunkiai.

Esant vidurių užkietėjimui, katė ilgai stanginasi kraiko dėžutėje. Kartais stanginimąsi galima netyčia sumaišyti su šlapimo takų ligų simptomais. Jei Jūsų kastruotas katinas ypač dažnai lankosi kraiko dėžutėje, jis greičiausiai kenčia ne nuo vidurių užkietėjimo, o nuo šlapimtakio nepraeinamumo. Šiuo atveju būtina skubi veterinarinė pagalba. 

Užtrukus vidurių užkietėjimui, katė gali tapti apatiška, netekti apetito, pradėti vemti. Ši problema labiausiai kamuoja vidutinio ir vyresnio amžiaus kates.

Dažniausios vidurių užkietėjimo priežastys:
- Dehidratacija (kai organizme vandens yra mažiau nei fiziologinė norma);
- Storosios žarnos sienelės raumenų nykimas;
- Svetimkūnio užstrigimas.

Įdomu tai, kad mankso veislės katės, kurios yra trumpauodegės arba beuodegės, dažniau kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Taip yra dėl nepilnai išsivysčiusio stuburo ir nepilnos storųjų žarnų inervacijos.

Gydymas

Rekomenduojama kurį laiką katės nemaitinti sausu kačių maistu. Kenčiant nuo vidurių užkietėjimo, konservai katėms – geresnis sprendimas, nes juose gausu skaidulų ir vandens. Tačiau, kad ir kokiu maistu šeriama katė, visuomet šalia maisto turi būti švaraus vandens dubenėlis.

Į pašarą galima dėti sėlenų  - sunaudokite vieną rabatinį šaukštelį per dieną.  Taip pat tinka toks pats kiekis  moliūgų tyrės. Labai dažnai suaugusios katės neturi fermento, kuris visiškai suskaido pieno baltymus, todėl pienas neretai sukelia viduriavimą. Esant žarnų nepraeinamumui, pieno sukeltas viduriavimas gali padėti, taigi galite pabandyti duoti šio produkto.

Kai sudėtigo tuštinimosi priežastis storosios žarnos sienelės raumenų nykimas,  katei pritaikoma speciali dieta visam gyvenimui. Išsamią informaciją Jums suteiks veterinarijos gydytojas.

Dažnai žarnyne užstringa ir plaukų kamuoliukai. Nuo kamuoliukų susidarymo gelbsti kačių maistas, skirtas šios problemos profilaktikai. Šiame maiste yra daugiau ląstelienos, kuri palengvina plaukų slinkimą žarnynu ir palengvina jų pasišalinimą. Daug skaidulų yra ir maiste, skirtame katėms, turinčioms antsvorio.

Atkreipkite dėmesį, kad katė gali vengti tuštintis ir dėl netinkamos kraiko dėžutės vietos. Daug trukdžių, kvapų, kitų gyvūnų gali nepatikti Jūsų augintinei, todėl tokiu atveju parinkite ramesnę vietą. Laiku keiskite kraiką ir prižiūrėkite, kad dėžutė būtų tvarkinga.

Nepadėjus dietai, veterinarijos gydytojai  kartais skiria storosios žarnos valymą klizma. Šios procedūros nerekomenduojama atlikti patiems, nes trūkstant medicininių žinių, galima neunkiai sužaloti katės žarnų gleivinę, taip sukeliant infekcijos pavojų.

Stebėkite savo katę, nes laiku pastebėtas vidurių užkietėjimas išgydomas greičiau ir lengviau.