Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip prižiūrėti šunis žiemą?

Šaltas žiemos oras sukelia daug rūpesčių šunų savininkams ...
Nuotraukos

Mes, lietuviai, gyvename ypatingoje geografinėje zonoje, kurioje turime unikalią galimybę išvysti net keturis metų laikus. Žiemą būtų galima pavadinti pačiu kontraversiškiausiu metų laiku, todėl, kad vieni žmonės negali pakęsti stingdančio šalčio, apledėjusių gatvių ir šaligatvių bei padidėjusių išlaidų už šildymą. Kitiems, priešingai, žiemą nušvinta akys, nes gali pasimėgauti šventiškomis girliandomis papuoštu miestu ir žemę apgaubusiu akinančiu baltumu. Mūsų augintiniams žiema visais atvejais – išbandymų metas, šiame straipsnyje rasite keletą patarimų, kaip prižiūrėti šunis žiemą.

Šaltas žiemos oras sukelia daug rūpesčių šunų savininkams, todėl reikėtų žinoti keletą dalykų, kurie padės jūsų keturkojui draugui gerai jaustis lauke net ir spustelėjus žvarbiam šaltukui. Visų pirma, šunys šaltį toleruoja ne vienodai, tai priklauso nuo kelių faktorių: kailio storio, kūno riebalų atsargų, aktyvumo lygio ir augintinio sveikatos būklės. Ilgaplaukiai ir storo kailio šunys geriau toleruoja šalčio poveikį, tačiau smarkus šaltis ir jiems kelia pavojų. Trumpaplaukiai šunys šalčiui ypač jautrūs, jie pirmiausia pajunta vėstančią oro temperatūrą, nes jų kailis mažiau apsaugo nuo šalčio. Šaltis yra pavojingesnis ir trumpų kojų šunims, nes kyla grėsmė, kad jų kūnas liesis su šaltu žemės paviršiumi ar sniegu. Dėl išvardytų priežasčių šunų auginimo ekspertai rekomenduoja žiemos periodu sutrumpinti pasivaikščiojimo su augintiniu trukmę, kad šis būtų apsaugotas nuo žalingo šalčio poveikio.

Būkite ypač atsargūs, kai vaikščiosite ar žaisite su savo šunimi šalia užšalusių ežerų, upių ar tvenkinių. Jūsų šuo gali paslysti arba šokti ir rimtai susižeisti atsitrenkęs į kietą ledą, o esant nepakankamai tvirtam ledui, įlūžti į vandens telkinį.

Šuns svajonė žiemą – šilta būda ir jaukus guolis

Jeigu jūsų šuo laikomas lauke, voljere, tinkama būda tokiam augintiniui yra būtina. Ji turėtų būti apšildyta, apsaugota nuo skersvėjų ir lietaus, joje reikėtų įrengti šiltą, minkštą ir sausą guolį, kuris reguliariai būtų keičiamas, sukuriant sausą ir šiltą aplinką. Landa ar durys į būdą turi būti išdėstytos atokiau nuo vyraujančių vėjų. Esant ypač dideliems speigams šunis iš voljerų patariama perkelti į patalpas. Įsitikinimas, kad šunys dėl apsauginių kailio savybių yra atsparesni šalčiui, deja, nėra teisingas. Šunys yra jautrūs nušalimams ir hipotermijai, todėl esant labai žemai temperatūrai nepatartina jų palikti ilgą laiką lauke.

Jei šuo laikomas namuose, reikėtų pasižiūrėti, kad ant plytelių ar grindų, nepadengtų kilimu, būtų padėta šilta antklodė ar pagalvėlė kur šuo galėtų miegoti. Šios vietos dėl skersvėjo namuose gali būti labai šaltos.

Kailio ir letenų priežiūra šaltuoju periodu


Žiemos metu ypatingai prižiūrėkite savo šuns kailį. Gerai iššukuotas kailis tinkamai apsaugo šunį nuo šalčio. Ilgaplaukiams šunims derėtų palikti plaukų perteklių aplink letenų pirštus ir pėdutes, nes taip lengviau pašalinsite sniegą nuo letenų, bus mažesnė tikimybė, kad šuo gali jas pašalti.

Akmens druska, naudojama tirpdyti ledui ant šaligatvių, gali dirginti šuns pėdutes, jų oda gali suragėti. Būtina visada grįžus iš lauko nuplauti ir nusausinti šuns letenas, jei jos suskeldėjusios, reikėtų patepti riebiu kremu, specialiu vazelinu pėdutėms arba žuvų taukais. Druska graužia ne tik šunų pėdutes, bet ir nagus, o labiausiai tarpupirščius. Jų pažeidimai gali sukelti uždegimus.


Kaip šerti šunis žiemą?

Pasak šunų mitybos ekspertės, „Canis major“ produkto vadovės Ivetos Šikšniuvienės, žiemos periodu šunų šeimininkai lauke laikomus šunis turėtų šerti kaloringesniu maistu ir duoti didesnę jo porciją nei įprastai. Žiemą šunys būdami lauke išeikvoja daugiau energijos organizmui šildyti. „Jei šuo laikomas lauke arba pasivaikščiojimų ir treniruočių metu praleidžia daug laiko jame, jam reikia daugiau energijos, kad išlaikytų normalią savo kūno temperatūrą. Papildomų kalorijų, reikalingų šuniui, suma gali skirsis nuo 10 proc. iki 90 proc. nuo įprastos kalorijų normos. Siekiant nustatyti, kiek papildomų kalorijų jūsų šuniui reikia žiemą, atkreipkite dėmesį į keletą faktorių: šuns svorį, dydį, plauko ilgį, poodinių riebalų kiekį, šuns amžių, jo sveikatos būklę, fizinį aktyvumą, faktinę lauko temperatūrą ir šuns fizinį aktyvumą“, - sakė Iveta Šikšniuvienė.

Pagyvenusių ir artritu sergančių šunų priežiūra

Žiemą ypatingos priežiūros reikia pagyvenusiems šunims ir tiems, kurių sąnariai pažeisti artrito. Dėl šalčio jų sąnariai gali labai sustingti, todėl jiems pasidaro sunkiau vaikščioti nei įprastai. Po pasivaikščiojimo lauke tokiems šunims nereikėtų iš karto liepti lipti laiptais, nes tai gali sukelti sąnarių skausmus. Be to senyviems ir artritu sergantiems šunims šiltas guolis gerai apšildytoje patalpoje yra gyvybiškai būtinas.

Pasirūpinkite savo šunimis žiemą, kad šis metų laikas jiems nebūtų toks atšiaurus. Juk neveltui sakoma, kad meilė ir rūpestis, atiduotas geriausiam žmogaus draugui, grįžta su kaupu.