Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Katės pačios žino, kas joms geriausia

Jeigu jūsų paprašytų nurodyti naminį gyvūną, didžiausią individualistą, greičiausia nurodytumėte katę
Nuotraukos

Jeigu jūsų paprašytų nurodyti naminį gyvūną, didžiausią individualistą, greičiausia nurodytumėte katę. Tačiau patyrusių kačių augintojų nuomone, kiekviena katė – ryškus individas, bet ne kiekviena katė – individualistė. Gyvenimas su kate gali tapti šeimininko kantrybės išbandymu, bet gali tapti ir nepaprastos draugystės istorija. Kad taip atsitiktų, reikia pažinti savo katę, perprasti jos kūno kalbą, snukelio mimiką, skleidžiamus garsus.

Nori bendrauti ir padėti mums

Kadangi naminei katei, skirtingai nei laisvai gyvenančioms benamėms katėms, nereikia rūpintis pastoge ar maistu, ji pati ieško kontakto su žmogumi. Saugioje aplinkoje, kur katę supa artimi žmonės, ji tampa meili ir sava: glaustosi aplink kojas, murkia, snaudžia ant šeimininko kelių, praeidama koketiškai paliečia šeimynykščius uodegos galiuku. Taip elgdamasi, ji ne tik demonstruoja prieraišumą, bet kartais nori pasinaudoti mūsų silpnybėmis. Siųsdama ženklus, kad nori bendrauti, ji kviečia žaisti, o mes arba pritingime, arba neturime laiko. Tuo pačiu ji tikisi glamonių, švelnių žodžių, o gal ir skanėstų. Būna, kad kviesdama bendrauti katė nenori jokio atlygio, bet siekia išsklaidyti mūsų blogas mintis, nuovargį (ji puikiai jaučia žmogaus būseną). Švelniai prisiglaudusi, šildydama mus ir murkdama, nori nuslopinti mus kamuojantį skausmą. 

Didelės baimės akys...


Apie gresiantį pavojų katė praneša savo poza, mimika ir skleidžiamais garsais. Ko nors bijodama katė priglunda prie žemės, priploja ausis, jos raumenys būna įsitempę. Bet kurią sekundę katė gali pulti arba sprukti. Išsigandusios katės vyzdžiai išsiplečia, įtempta uodega virpčioja, kailis pasišiaušia. Ji šnypščia, purkštauja, išleidžia nagus ir gali smogti letenomis. Katė siekia įbauginti priešininką. Tokiu atveju geriau palikti katę ramybėje.

Mokosi, kai nori

Ar įmanoma koreguoti katės elgesį ir ko nors ją išmokyti? Įmanoma, tačiau katės mokosi tik to, kas joms naudinga. Be to, jos pačios nusprendžia, kada pradėti, o kada baigti mokymus. Trumpiau pasakius, katės žino, kas joms geriausia.

Visai nesunkiai galite išmokyti savo rainiukę atsidaryti duris. Ji noriai to mokysis, nes katės nekenčia uždarytų durų. Tik ar tikrai norite, kad po šių mokymų namuose visos durys būtų atlapos?
Norint ko nors išmokyti, reikia pasinaudoti puikia kačių savybe – smalsumu. Iš prigimties jos visos smalsios, labai mėgsta viską tyrinėti. Taigi, sužadinus katės smalsumą, galima šio to pasiekti, tačiau reikia būti kantriems, neskubinti įvykių ir neišgąsdinti katės.

Kačių augintojai kartais svarsto, kuo paskatinti katę. Kokie kačių skanėstai labiausiai tinka? O gal katei labiau patinka meilūs žodžiai? Vienintelio recepto nėra, nes jau iš pradžių sakėme, jog katės labai skirtingos.

Dažniausia nesiseka mokyti tų kačių, kurios buvo per anksti atjunkytos nuo mamos. Joms būdingas baikštumas, nepatiklumas, pernelyg greitas susijaudinimas. Gana dažnai tokios katytės būna   agresyvios (baimė išprovokuoja gynybinę reakciją). Šiuos elgesio bruožus koreguoti labai sunku, o kartais net neįmanoma. Ne veltui knygų apie kačių elgseną autorius amerikietis Jo Paul Loeb sakė: „Geriausia mokykla katei yra kita katė“. Taigi, norėdami ko nors išmokyti savo rainiukę,  susitapatinkite su kačių klano nariais.

Kokių klaidų vengti auklėjant katę?

• Niekada nenaudokite fizinių bausmių. Riksmas, muštras ir fizinė bausmė katėms sukelia baimę.

• Norėdami atpratinti katę nuo žalingų įpročių, pasiūlykite alternatyvą – gudrius mainus. Sudarykite sandėrį: jeigu tu elgtumeis štai taip, tada aš tau duočiau tą ir aną...

• Prieš nuspręsdama, kaip elgtis, katė turi turėti laiko: ji nori įvertinti situaciją, „sumodeliuoti“ veiksmų planą. Neskubinkite įvykių, nespauskite (bendrauti su svečiais ar pasišalinti? leistis nepažįstamojo paimamai į glėbį ar ne?).

• Būkite kantrūs ir švelnūs. Didžiausia klaida – prarasti savitvardą.