Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kodėl katės mėgsta kartonines dėžutes?

Kokios yra kačių aistros kartoninėms dėžutėms priežastys?..
Nuotraukos
Katės pirma pasitaikiusia proga mėgsta šmurkštelėti į kartonines dėžes. Ar jos mėgsta popieriaus ir kartono kvapą? Ar tūno pasaloje, kad pagautų įsivaizduojamą priešą? Kokios yra kačių aistros kartoninėms dėžutėms priežastys?..

Uždaroje erdvėje katėms saugiau

Ir patyrę kačių veisėjai, ir daugiau gyvūnų laikantys žmonės jums iškart paliudytų: katės geriau jaučiasi turėdamos saugią, tik joms priklausančią nedidelę erdvę. Iš šios slaptavietės mėgsta visus ir viską stebėti. Savo slaptavietėje greičiau nurimsta, atsikrato streso. Užsnūdusios atsipalaiduoja ir geriau pailsi. 

 
Ką gi, gerai pailsėjęs tampi sveikesnis ir žvalesnis – šią paprastą tiesą žino visi.

Galimybė atsitraukti, pasislėpti, išbūti kurį laiką niekieno nepastebėtoms patinka visoms be išimties katėms. Prisiminkite, kiek kartų ieškojote savo rainiukės, o ši dingo kaip į vandenį. Laukinėje gamtoje katės taip pat slepiasi drevėse, olose, tarp medžių šakų.

Nėra manęs – nėra problemų

 Katės nėra gaujos gyvūnai, joms nereikia derinti savo santykių su kitais gaujos nariais, planuoti strategiją arba paklusti viršininkui. Katės yra individualistės. Medžioja ir vaikštinėja pačios sau vienos. Puikiausiai žaidžia vienos. Pasaulį stebi vienos. Dauguma kačių vengia savo gentainių draugijos.

Užuot sprendusios problemas, jos geriau nesivelia į konfliktus, apeina „fronto linijas“. Čia manęs nėra – sako visa povyza. Jeigu namie barniai, jei kiti gyvūnai kažko neramūs, jei atėjo svetimų žmonių, puikiausia vieta pabėgti nuo problemų – batų ar kokia nors kita kartoninė dėžutė. Pratūnojus ten visos problemos išsisprendžia savaime. 

Natūralu, kad gyvūnai kartais  pavargsta ir nuo mūsų, kartais esame per daug įkyrūs.

Šiluma kaulų nelaužo

Katėms labai svarbu šiluma. Drėgmė ir skersvėjai yra didžiausi jų priešai.

Mažutėje batų dėžutėje susisukusi į kamuoliuką, uodega užsiklojusi snukutį, katė kaipmat sušyla ir užmiega. Zoologai sako, kad katės puikiai jaučiasi esant +30-36 C° temperatūrai. Nieko nuostabaus, juk kačių protėviai gyveno dykumose.

Kadangi kartonas gerai sulaiko šilumą, gulėti tokioje dėžėje jai tikras malonumas.

Kartono „muzika“ ir žaidimai

Nemažai kačių mėgsta popieriaus šiugždesį, o popierinės dėžės kaip tik ir skleidžia tokius garsus. Dėželės viduje šis garsas sustiprėja. Įlindus į dėžę išorės garsų beveik negirdėti, jauti ir girdi tik malonią „popieriaus muziką“.