Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šunų priežiūra: pasirūpinkite augintinių užimtumu

Nuobodulys ir perteklinė energija yra pagrindinės šunų elgsenos problemų priežastys
Nuotraukos

Nuobodulys ir perteklinė energija yra pagrindinės šunų elgsenos problemų priežastys. Šunų laukiniai giminaičiai vilkai 80 procentų dienos laiko praleidžia medžiodami ir aktyviai tikrindami savo teritoriją. Naminiai šunys tūkstančius metų padėjo žmonėms medžioklėje ir žemės ūkyje, turėjo daug fizinės ir protinės veiklos. Todėl šiuolaikiniam šuniui, kuris daug miega ir kalorijų suvartoja daugiau nei sudegina, būtina suteikti užsiėmimų, praturtinančių jo aplinką. Šunų priežiūra neapsiriboja vien guolio ir maisto aprūpinimu.

Elgsenos problemos, kurios atsiranda dėl to, kad šuo turi per mažai veiklos:

  • - Daiktų draskymas, namų niokojimas, duobių kasimas kieme.

  • - Aktyvumas nakties metu, hiperaktyvumas.

  • - Perdėtas lojimas.

Jei augintinis, pasilikęs vienas namuose, drasko daiktus ar sujaukia kambarius, tai ženklas, kad turite pasirūpinti jo užimtumu. Taip pat, jeigu šuo turės veiklos visos dienos metu, jums nereikės tiek daug ir taip aktyviai leisti laiką su augintiniu, grįžus į namus.

Rinkitės žaislus, su kuriais žaisdamas šuo turėtų būti kantrus, kurie skatintų problemų sprendimo įgūdžius. Tinkami yra griaužiami žaislai, jais šuo bus užsiėmęs ilgą laiko tarpą. Griauždami šunys ne tik užsiima, bet ir stiprina žandikaulį, bei palaiko švarius dantis. Taip pat, prieš išeidami, galite žaislus išslapstyti, kad šuo patenkintų ieškojimo poreikius. Pirmiausia slėpkite matomose vietose, o jei gyvūnas neranda, parodykite. Kai šuo įgus, skanėstus arba žaislus galima slėpti sudėtingesnėse vietose. Tinkamiausią aktyvią veiklą augintiniui parinkite individualiai pagal jo natūralius poreikius.

Būtinai leiskite šuniui reguliariai palakstyti laisvai, be pavadėlio. Šunys yra socialūs gyvūnai, jiems reikia bendravimo su kitais šunimis lygiai taip pat, kaip ir bendravimo su žmonėmis. Šunys, leisdami laiką tarpusavyje, išsikrauna ir fiziškai, ir protiškai. Vedžiojimo laikas gali žymiai sutrumpėti, jei gyvūnas paleidžiamas lakstyti laisvai su kitais šunimis. Tačiau gyvūnus nuo pavadėlio paleisti galima tik leidžiamose ir saugiose vietose. Vedžiokite šunį skirtingose vietose, kad šuo pamatytų įvairių vaizdų, užuostų įvairių kvapų, leiskite jam tyrinėti pasaulį. Suteikite šuniui galimybę pažinti įvairią, skirtingai stimuliuojančią aplinką. Taip pat klaidinga manyti, kad jei šuo gali laisvai būti kieme, jam užtenka fizinės veiklos.

Būdami lauke, žaiskite aktyvius žaidimus. Visokeriopai naudinga yra dresūros praktika. Komandų mokymu ir kartojimu užsiimkite ne tik su jaunu šunimi, bet ir su suaugusiu. Naudingas yra ir mokymosi procesas, ir mokymosi rezultatai.

Šeimininkų pareiga yra pasirūpinti šuns priežiūra, visko turintiems augintiniams dažniausiai trūksta veiklos ir užsiėmimų. Pasirūpinkite šuns užimtumu jam esant vienam namuose, ir efektyviai išnaudokite laiką, būdami kartu. Taip turėsite aktyvų ir sumanų augintinį, bei išvengsite galimų elgsenos problemų.