Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šunų savininkams: ar tinkamai prižiūrite augintinio ausis?

Ausys yra vienas iš pagrindinių jutimo organų, todėl yra labai svarbu palaikyti tinkamą jų higieną. Rekomenduojama bent kartą per savaitę...
Nuotraukos

Ausys yra vienas iš pagrindinių jutimo organų, todėl yra labai svarbu palaikyti tinkamą jų  higieną. Rekomenduojama bent kartą per savaitę patikrinti augintinio ausies kanalėlį bei išorę. Nuolatinis ir reguliarus tikrinimas sumažins arba visai panaikins riziką ausų uždegimui vystytis. Dažniausiai pasitaikančios ausų uždegimo priežastys yra šios:

  • Padidėjęs ausų sieros išskyrimas ir susikaupimas ausies kanale, sieros „kamštis“, kuris vėliau gali pereiti į pūlinę infekciją.
  • Ausų erkutės, tai plika akimi nematomi parazitai, kurie aktyviai dauginasi ir lokalizuojasi ausies kanale. Ausų erkutės diagnozuojamos atliekant mikroskopinį tyrimą.
  • Ausies grybelis/mielė – dažniausiai šios mielės esti kaip normali gyvūno ausų kanalo mikroflora, tačiau prie tam tikrų sąlygų išaugus jų skaičiui jos tampa patogeniškos ir sukelia susirgimą.

Jeigu įtariate, jog Jūsų augintinį kamuoja ausų problemos, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju. Ausų valymo dažnumas neretai priklauso ir nuo šuns veislės. Šunims turintiems nuleipusias ir didesnes ausis, ausų higiena reikalauja didesnio ir dažnesnio dėmesio.

Geriausia šunis pratinti prie ausų valymo, nuo pat mažumės. Jaunam šuniukui rekomenduojama ausytes pavalyti kas savaitę, kad augintinis priprastu prie šios rutinos. Geriausia ausytes valyti, kuomet augintinis yra atsipalaidavęs, elgtis švelniai bei po atlikto ausyčių valymo duoti skanėstą kaip atlygį už kantrumą.

8 augintinio ausų valymo žingsniai

    1. Pasiruoškite valymo priemones – gyvūnams skirtą ausų valiklį , geriausia isigyti aliejinio pagrindo ausų valiklį (gyvūnų parduotuvėse arba veterinarijos klinikose) vatos gumulėlių ir švaraus šilto vandens.
     
    2. Priklausomai nuo augintinio dydžio, pasirinkite ausų valymui Jums patogią aplinką. Mažesnių veislių šuniukus galima pastatytį ant stalo arba laikyti ant šeimininko kelių.
     
    3.
    Suimkite ausies galiuką nykščiu bei smiliumi, kad galėtumėte apžiūrėti ausies kanalą.
     
    4. Išnagrinėkite ar ausyje nėra paraudimų arba išskyrų. Šviesiai rudas vaškas nedideliais kiekiais netūrėtų Jums kelti nerimo, bet tamsiai rudos, juodos, raudonos spalvos išskyros arba pūliai rodo susirgimą.
     
    5. Švelniai nuvalykite ausį drėgnu vatos gumulėliu arba ausų servetėlėmis.
     
    6. Jeigu ausyje yra geltonos spalvos sieros, paimkite pasirinktą ausų valiklį ir įlašinkite į ausį (kiekį kurį reikia lašinti nurodo gamintojas ant pakuotės). Įkišus buteliuko aplikatorių į ausies kanalą, spustelkite pagal nurodytą dozavimą. Šunų ausies kanalas yra L formos, todėl ausų būgnelio nesieksite. Sulašinus pamasažuokite ausies kaušelio pagrindą sukamaisiais švelniais judesiais, kad geriau pasiskirstytų valiklis. Augintiniui tai gali patikti!
     
    7. Paimkite vatos gumulėlį ir valykite ausį. Lygiai tokia pat procedūrą atlikite su kita ausimi.
     
    8. Jeigu Jūsų augintis purto galvą, pastebėjote nusikasymo žymes apie ausis arba išskyras iš ausų, kreipkitės į veterinarijos gydytoją, nes tokiais atvejais reikalinga diagnostika ir medikamentinis gydymas.

    Atminkite, kad netinkamos valymo priemonės ar netinkamas jų vartojimas gali neigiamai ir neatstatomai paveikti augintinio klausą.