Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kokias procedūras atlieka burnos chirurgas?

Burnos chirurgų veikla apima kur kas daugiau procesų, nei vien tik dantų rovimas ar atkūrimas. Tad pasidomėkime, ką iš tiesų veikia burnos chirurgai.
Nuotraukos

2019.05.17.

Norėdami turėti estetišką šypseną, nemaža dalis žmonių turi pasirūpinti, kad jiems būtų atliktos tokios procedūros, kaip dantų ir jų šaknų šalinimas bei atstatymas. Tam, kad būtų įgyvendinti šie pokyčiai, reikalingos burnos chirurgų paslaugos. Tačiau šių specialistų veikla apima kur kas daugiau procesų, nei vien tik dantų rovimas ar atkūrimas. Tad pasidomėkime, ką iš tiesų veikia burnos chirurgai.

Diagnozuoja bei gydo tam tikras ligas

Visų pirma reikia akcentuoti, kad burnos chirurgas žino burnos, veido ir žandikaulių srities embriologiją, anatomiją, fiziologiją, patologiją. Jis išmano veido kaulų rentgenogramų analizę bei geba vertinti laboratorinių tyrimų rezultatus. Taip pat šis specialistas geba diagnozuoti bei gydyti lūpos piktybinius navikus; liežuvio piktybinius navikus; poliežuvinius veninius mazgus; dantenų piktybinius navikus; peritonzilinį abscesą; dantų lūžimus ir kt.

Šalina pieninius bei nuolatinius dantis ir jų šaknis

Nors šiandien siūloma daug patrauklių sprendimų, kaip atkurti karieso pažeistus; skilusius ar lūžusius dantis (pavyzdžiui, galima taikyti estetinio plombavimo procedūrą), kai kuriais atvejais nelieka kito pasirinkimo, kaip tik šalinti esamus dantis ir jų šaknis bei atkurti šypseną implantais. Taigi, tokiais atvejais burnos chirurgai atlieka pieninių arba nuolatinių dantų šalinimą. Naudojant specialius instrumentus, dantis pašalinamas tiksliai, nepažeidžiant aplink esančių audinių. Priklausomai nuo sudėtingumo, tokia procedūra gali trukti 15 – 30 minučių.

Šalina protinius dantis

Klausimas, ar verta šalinti protinius dantis, beveik visada sukelia daug diskusijų. Argumentų, kodėl juos vertėtų šalinti, netrūksta – kaupia apnašas, galinčias sukelti kariesą bei pažeisti greta esančius dantis; nedalyvauja kramtymo procese ir t.t. Taigi, jei visgi nusprendžiama juos šalinti, tuo rūpinasi burnos chirurgai.

Šalina retinuotus dantis

Susiformavęs, tačiau neišdygęs dantis yra vadinamas retinuotu. Taigi, jis gali sukelti rimtų komplikacijų: nuo greta esančių šaknų pažeidimo iki cistų atsiradimo. Tad siekiant išvengti šių pasekmių, išmintingiausias pasirinkimas – retinuotų dantų šalinimas. Šį procesą atlieka burnos chirurgai.

Atlieka dantų implantaciją

Prarasti arba pašalinti dantys turi būti kuo greičiau atkurti, priešingu atveju, rizikuojama sulaukti įvairių pasekmių: pradedant kaulo tirpimu ir užbaigiant greta esančių dantų praradimu. Taigi, burnos chirurgas atlieka dantų implantaciją, ir, esant poreikiui, paruošia burną protezavimui.

Atlieka kaulo priauginimo procedūrą

Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet negalima atlikti danties implantacijos, nes tiesiog nepakanka kaulo. Taigi, tuomet pirmiausia tenka priauginti kaulą. Šią procedūrą taip pat atlieka burnos chirurgai.

Gydo dantų traumas

Sportas, eismo įvykis ar tiesiog neatsargus elgesys gali tapti dantų traumų priežastimi. Burnos chirurgai gydo dantų traumas, parinkdami efektyviausius sprendimus.

Atlieka danties šaknies viršūnės rezekciją

Burnos chirurgai atlieka ir danties šaknis viršūnės rezekciją – procedūrą, kurios metu šalinama pažeista danties šaknis viršūnė bei aplink ją pažeisti audiniai.

Atliekamos ir kitos procedūros

Išvardintos procedūros – dažniausiai pasitaikantys, tačiau tikrai ne vieninteliai sprendimai, kuriuos tenka įgyvendinti burnos chirurgams. Taigi, priklausomai nuo situacijos, šios srities specialistams tenka atlikti ir tokias procedūras, kaip: veido kaulų osteosintezė; chirurgiškai sutvarkyti veido ir žandikaulių minkštųjų audinių žaizdas; lūpos ir liežuvio trumpo pasaitėlio plastika; sąkandžio koregavimas ir pan.

Bendradarbiauja su kitais odontologijos specialistais

Tam, kad būtų galima užtikrinti efektyvų bei kokybišką įvairių dantų problemų sprendimą, burnos chirurgas kai kuriais atvejais privalo bendradarbiauti su kitais šios srities specialistais. Esant būtinybei, vykdomas bendradarbiavimas ir su kitų specialybių gydytojais ar visuomenės sveikatos priežiūros specialistais.

Moko pacientus sveikos gyvensenos bei tinkamos dantų priežiūros

Nesunku pastebėti, kad jei dantys būtų prižiūrimi tinkamai, laikomasi sveikos gyvensenos principų, tai didelės dalies procedūrų, kurias atlieka burnos chirurgai būtų galima išvengti. Taigi, burnos chirurgai yra linkę kalbėti apie tai, kaip sveika gyvensena įtakoja dantų būklę, ir visada pasiruošę supažindinti pacientą su tinkamos dantų priežiūros principais, padėti pasirinkti labiausiai tinkančias priemones ar problemų sprendimų būdus.

Analizuoja savo veiklos rezultatus bei atnaujina žinias

Drąsiai būtų galima sakyti, kad egzistuoja kita šių specialistų veiklos pusė, kurios pacientai dažnai nepastebi. Tai – veiklos rezultatų analizė bei žinių atnaujinimas. Verta pastebėti, kad kiekvienas specialistas yra suinteresuotas siekti profesinio augimo. Tai padaryti galima tik atsakingai įvertinus jau atliktus darbus ir nuolat atnaujinant jau turimas žinias, domintis naujovėmis.

https://implantaiplius.lt/all-on-4-implantu-kaina/