Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Taupus moka du kartus, arba ką verta žinoti apie dantų implantus?

Šiais laikais sveika šypsena tapo ne prabanga, bet rūpinimosi savimi ženklu
Nuotraukos

2021.01.19.

Šypsena ne tik padeda užmegzti ryšį ir sėkmingai bendrauti, bet ir suteikia daug informacijos apie jos savininko gyvenimo būdą. Tad nieko keisto, kad neestetiškai atrodantys ar dėl kokių nors priežasčių prarasti dantys gali tapti ne tik rimta sveikatos problema, bet ir riboti bendravimą su aplinkiniais ar tapti nepasitikėjimo savo jėgomis priežastimi.

Šiais laikais sveika šypsena tapo ne prabanga, bet rūpinimosi savimi ženklu, todėl vis daugiau žmonių ryžtasi pažangiam neestetiškų ar prarastų dantų problemos sprendimui – implantacijai. Ilgametę darbo patirtį su įvairių odontologinių problemų kamuojamais pacientais turintis GMK klinikos veido ir žandikaulių chirurgas Algirdas Lukošiūnas teigia, kad per pastaruosius keletą metų šioje sferoje atsirado ne viena pažangi naujovė, kuri leidžia taikyti vis lankstesnį gydymą.

Gydymas tobulėja

Europos oseointegracijos asociacijos (EAO) paskelbtas tyrimas, kurio tikslas – nustatyti galimas Europos implantologijos ateities tendencijas iki 2030 m., teigia, kad ateityje žmonių, turinčių dantų implantus, tik daugės. Logika paprasta – ne tik tobulės medicinos technologijos, bet ir Europos gyventojų amžiaus vidurkis bus vyresnis, o pragyvenimo lygis – geresnis. Jau dabar dantų implantai, kaip priemonė susigrąžinti šypseną ir pagerinti savo gyvenimo kokybę, anot A. Lukošiūno, yra populiari tarp visų amžiaus grupių pacientų, tačiau dažniau į specialistus kreipiasi 50-60 amžiaus pacientai.

„Tenka girdėti, kad anuomet dantų gydymas nebuvo labai kvalifikuotas, tačiau tai ne visai tiesa – gydytojai buvo kvalifikuoti, bet jie neturėjo reikiamų priemonių. Odontologijoje naudojami gydymo metodai tobulėja labai sparčiai ir šių dienų gydymas yra neabejotinai kokybiškesnis. Tiesa, nors dantų implantavimas yra sparčiai populiarėjanti ir saugi procedūra, yra tokių organizmo būklių, kai iš viso jokios planinės chirurginės operacijos negalimos. Pavyzdžiui, nuo miokardo infarkto praėjus mažiau nei pusmečiui, negalima atlikti jokių chirurginių operacijų, taip pat reikėtų įvertinti ir nekontroliuojamo cukrinio diabeto keliamą riziką. Kiekvienu atveju pagal paciento būklę reikia spręsti individualiai, nes esama įvairių veiksnių, kurie gali turėti įtakos implantacijos sėkmei ar galimų komplikacijų išsivystymą. Technologinė pažanga tokiu atveju didelės įtakos neturi“, – patirtimi dalijasi GMK klinikos žandikaulių chirurgas.

Nors vizitas pas odontologą šiais laikais – jokia išskirtinė procedūra, A. Lukošiūnui tenka susidurti ir su gana kritiškai nusiteikusiais pacientais, kurie galimybę gauti pažangų gydymą dėl blogos patirties ar klaidingų įsitikinimų vertina skeptiškai. „Būna tokių kuriozinių atvejų, kai pacientas pareiškia, kad jokių svetimkūnių burnoje jis nenori turėti, juo labiau nepageidauja, kad kas nors ką nors darytų su jo žandikauliu – į jį ką nors sriegtų. Būna, kad žmonės nerimauja, jog implantacija nebus sėkminga vien tik dėl jų vyresnio amžiaus ir būtinos procedūros atsisako. Visada savo pacientus raminu, kad laikai pasikeitė: esama įvairių implantų rūšių, gaminamų skirtingų implantų gamintojų, tačiau šiuo metu vieni populiariausių – sraigtiniai implantai – išskirtiniai tuo, kad gelbsti ne tik netekus vieno danties, bet ir padeda ištaisyti itin sudėtingus žandikaulio defektus“, – apie nepagrįstas pacientų baimes kalbėjo specialistas.

Pacientai apipila klausimais

Anot GMK klinikos gydytojo, dažniausiai pacientai domisi, ar implantavimo procedūra yra skausminga, ar ji ilgai trunka, kokia bus savijauta po jos – ar bus galima eiti į darbą ir kokie požymiai gali signalizuoti, kad implantacijos procedūra nebuvo sėkminga? „Procedūra nėra skausminga. Galiu nuraminti, kad kartais implantavimas yra net paprastesnė procedūra nei danties šalinimas – atlikus vietinį nuskausminimą, vieno implanto įsriegimas dažniausiai trunka pusę valandos. Procedūros metu atkeliamas dantenų lopas ir, padarius kaule vietos, įsriegiamas implantas. Operacijos vieta yra susiuvama ir paliekama gyti. Jau kitą dieną pacientas jaučiasi gerai ir yra darbingas. Tiesa, būna išimčių, kai ši procedūra dėl vienų ar kitų priežasčių nepavyksta – tai suprasti galima po implantavimo praėjus mėnesiui ar dviem, pasireiškus nedideliam skausmui ir patinimui burnoje. Jei kilo klausimų ar nerimaujama dėl pasikeitusios savijautos, reiktų nedelsiant susisiekti su medikais, užuot ieškojus atsakymų internete“, – pabrėžia GMK  klinikos veido ir žandikaulių chirurgas A. Lukošiūnas.

Gydytojas juokauja, kad, jei pacientas prieš priimdamas sprendimą dėl implantacijos šiek tiek jaudinasi, jam neramu, tai geras ženklas, mat tokia reakcija rodo, jog būsimą procedūrą pacientas vertina adekvačiai.