Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vaikų dantų gydymas

Svarbu, kad tėvai prieš einant dantukų gydymui paprastai, vaikui suprantamai žodžiais paaiškintų, kas bus daroma
Nuotraukos

Kartais tėveliai mano, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris, bet ši nuomonė yra klaidinga. Pieninių dantų kariesą gydyti BŪTINA, nes negydomi dantys gali sukelti skausmą. Kuo ilgiau dantis negydomas, tuo didesnė infekcija yra burnoje, tuo tai pavojingiau vaiko sveikatai ir imunitetui, silpnėja bendra organizmo būklė, nes jis nuolat kovoja su infekcija. Vaikas darosi irzlus, neatsparus įvairioms ligoms, ypač peršalimo. Svarbiausia, kad negydomi dantys gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Tai gali lemti pakitusią nuolatinio danties spalvą, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų ir taip pat sutrikdyti nuolatinio vaiko dantų sąkandžio vystymąsi.

Svarbu NEPAMIRŠTI, kad nuo pieninių dantukų būklės priklauso ir tai, kokie išdygs nuolatiniai dantys, todėl tėveliai turėtų rūpintis ne tik savo burnos būkle, bet ir vaikučių dantukų sveikata.

Vaikas turi būti pratinamas valyti dantis nuo pat mažų dienų. Beje, iki 6-7 metų dantis vaikams turi valyti tėvai. Kol mažylis neišmoksta rašyti, jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis. Be abejo, mažas vaikas gali pats pratintis valyti dantis šepetėliu, bet pabaigti dantų valymą turi tėvai. Be to, mama ir tėtis turi patys būti pavyzdžiu, kurį vaikas stebės ir imituos.

Pačius pirmuosius dantukus vaikams reikia valyti drėgna marle arba švariu audeklu prieš miegą vakare, o taip pat po pusryčių ryte. Prieš miegą vaikui galima pasiūlyti vandens, nes saldūs gėrimai ir arbatėlės kenkia dantukams.

Išdygus pirmiesiems pieniniams krūminiams dantukams (maždaug 1-1,5 metų) reikėtų pradėti valyti dantukus vaikišku minkštu dantų šepetuku. Antraisiais gyvenimo metais jau galima pradėti valyti dantukus vaikiška dantų pasta, kurioje būtų saugus fluoro kiekis (iki 500 ppm) ir kurios reikia dėti labai nedaug (vaiko mažojo pirštuko nago dydžio). Jei kyla klausimų ar reikia pagalbos, mūsų gydytojai išmokys ir vaiką, ir jus, kaip tinkamai prižiūrėti dantis ir visą burnos ertmę.

Pirmas vaiko vizitas pas gydytoją odontologą turėtų būti vaikui suėjus 2-2,5 metų. Vėliau, kaip ir suaugusiam pacientui, reikia lankytis profilaktiškai kas 6 mėnesius. Nereikia ignoruoti profilaktinių vizitų, nes jų metu apžiūrima vaiko  dantukų būklė, paaiškinama esama situacija, sudaromas gydymo planas, esant gydymo indikacijoms. Svarbu, kad vizitai pas gydytoją nesukeltų streso nei vaikučiui, nei tėveliams, nei gydančiam gydytojui, todėl tėveliai neturėtų laukti tol, kol vaikui suskaus dantuką. Tuomet vaikas patiria dar didesnį stresą odontologo kėdėje, sunkiai išsėdi išsižiojęs, atsiranda baimė.

Svarbu, kad tėvai prieš einant dantukų gydymui paprastai, vaikui suprantamai žodžiais paaiškintų, kas bus daroma, tačiau nereikėtų pamiršti, kad kai kurie žodžiai, kaip „gręžti“, „švirkštas“, „adata“ ir kiti neturėtų būti jų pasakojime, nes vaikams tai dažnai asocijuojasi su didele baime.

Pirmą kartą pas gydytoją odontologą atvykę vaikai supažindinami su odontologine aparatūra bei instrumentais. Tiems, kurie lankosi jau nebe pirmą kartą, viskas primenama, stengiamasi susidraugauti ir įgauti pasitikėjimą. Odontologo kabinete negalima vaikui meluoti, tačiau reikia mokėti gražiai paaiškinti vaikui, kodėl jam reikia išsižioti ir gydyti dantukus. Gydytojas vaikui nuolat pasakoja, kas bus daroma toliau. Šiais laikais gydymas yra neskausmingas, todėl tikrai nesukels mažyliui blogų emocijų ir neliks nemalonių prisiminimų. Klinikoje naudojamos vaikiškos plombos, jos yra įvairiausių spalvų, vaikas gali išsirinkti, kokios nori. Stengiamės, kad vaikui būtų linksma, niekas nekeltų baimės. Gydytojas be tėvų pagalbos to padaryti nesugebės. Vaikas pas gydytoją turi ateiti nuteiktas teigiamai, jis turi suprasti, kad gydytojas nori jam tik padėti, o ne sukelti skausmą ar už ką nors nubausti. Motyvuoti vaikai patys noriai rūpinasi, kad dantys būtų sveiki ir gerai prižiūrimi.

Pasistenkime kartu, kad vaikai augtų sveiki ir linksmi.

 

Info