Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Plieninė stogo danga – variantas, pasižymintis visa eile privalumų

Jei esate pasinėrę į naujos statybos džiaugsmus bei rūpesčius – neišvengsite, o jei užsiimate pastato renovacija, tikėtina, taip pat imsitės ir stogo dangos keitimo darbų.
Nuotraukos

2021.04.15.

Jei esate pasinėrę į naujos statybos džiaugsmus bei rūpesčius – neišvengsite, o jei užsiimate pastato renovacija, tikėtina, taip pat imsitės ir stogo dangos keitimo darbų. Kad ir koks, vertinant darbo bei finansines sąnaudas, sudėtingas projektas beatrodytų, pastarasis būtinas kalbant apie visų pastato konstrukcijų apsaugą nuo saulės spindulių, kritulių, vėjo, izoliaciją nuo triukšmo. Galiausiai, tai – tarsi paskutinis akcentas viso pastato estetiniame užbaigtume. Juk, sutikite, senas stogas greta modernaus fasado atrodytų tikrai ne kaip. Statybų sektorius siūlomų medžiagų įvairove iš tiesų palankus, kartais atrodo, net ir per daug. Štai, pavyzdžiui, stogo dangų variantų yra net keli ir gali tekti gerokai pasukti galvą, kol išsirinksi tą vienintelę alternatyvą. Plieninė stogo danga – produktas, kuris, įvertinus estetiką, eksploatacines savybes, montavimo ypatybes bei kainą, sulaukia iš tiesų daug susidomėjimo, o neretai tampa ir galutiniu variantu priimant sprendimą.

Faktas, jog kažkas kažką sakė ar kažkas renkasi būtent tą variantą, nieko nereiškia, kol nėra žinomos konkrečios vieno ar kito daikto, šiuo atveju – stogo dangos, ypatybės. Trumpai aptarsime pagrindinius privalumus, dėl kurių skardinė stogo danga – dėmesio verta alternatyva.

Atsparumas

Savaime suprantama, jog stogas nėra tik estetinė dekoro detalė. Tai – konstrukcinis elementas, kuris, tikimasi, nepraras savo darbinių (funkcinių) savybių veikiant nedraugiškiems aplinkos veiksniams (krituliams, vėjui, temperatūrų skirtumui, UV spinduliams). Plienas tikrai tai atlaikys! Beje, kalbant apie šį kriterijų, gamintojai stogo dangai suteikia estetinę bei techninių savybių garantiją. Pirmoji – tai stogo dangos išvaizda, kuri išlieka nepakitusi iki pirmojo dažymo. Priklausomai nuo dangos rūšies bei padengimo, ši siekia nuo 10 iki 25 metų. Techninė – tai funkcinių savybių (konstrukcijos apsaugos nuo žalingų veiksnių) atlikimas. Šis terminas teoriškai siekia iki 50 metų (priklausomai nuo konkretaus stogo dangos padengimo), tačiau, jei laikysitės minimalių stogo eksploatacijos ir priežiūros reikalavimų, praktiškai stogas bus „gyvas“ iki šį nuspręsite pakeisti nauja danga.

Apsauga nuo rūdžių

Nors įprastai metalas siejamas su rūdimis, tačiau, kalbant apie stogo dangą, šios problemos išvengiama gamybos metu pastarąją padengiant specialia, aukštos kokybės antikorozine danga.

Apsauga nuo ugnies

Plienas pasižymi atsparumu aukštai temperatūrai, o ši savybė, gaisro atveju, gali tapti lemiama priežastimi, apsaugančia nuo dar didesnių nuostolių.

Nesudėtingas montavimas

Kaip minėjome, stogas – visomis prasmėmis vertinga investicija. Deja, ir išlaidų atžvilgiu. Galutinę stogo kainą lemia ne tik išlaidos žaliavai (danga bei kiti reikalingi papildomi priedai), bet ir įrankių bei darbo kaštai. Plieninė stogo danga šiuo atveju sudaro palankias sąlygas norintiems racionaliai sutaupyti. Jei esate pasiryžę skrupulingai vadovautis montavimo instrukciją, tai, net ir neturėdami analogiško darbo patirties bei specializuotų įrankių, šį darbai sėkmingai galėsite padaryti ir savo jėgomis.

Nedidelis stogo dangos svoris

Tai – dar vienas svarbus kriterijus, itin aktualus kalbant apie savarankišką dangos montavimą. Nesunkios dangos „transportavimas“ nesukels fizinių problemų bei netaps priežastimi, dėl kurios pradėsite gailėtis savo sprendimo. Beje, stogo dangos svoris yra tiesiogiai susijęs ir su viso pastato konstrukcijos ypatybėmis. Kuo danga daugiau sveria, tuo didesnio kiekio armatūros prireikia pastarosios tvirtinimui, o pamatams – daugiau betono. Šie faktai atsispindi ir žvelgiant į galutinę statybos ar renovacijos kainą. Vadinasi, pasirinkę skardinę stogo dangą, šiuo atžvilgiu sutaupysite.

Estetinių sprendimų įvairovė

UAB „Vidara“ siūlo rinktis iš kelių rūšių skardinės stogo dangos profilių (čerpinio, classic, trapecinio, valcuoto, modulinių) bei gana plačios spalvų paletės, taip randant sprendimą, priimtiniausią estetikos bei kuriamo eksterjero atžvilgiu.