Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Populiariausios šunų veislės

Populiariausi išlieka jorkšyro terjerai, kurie, atrodo lietuvių širdis užkariavo ilgam laikui ir populiarumu žymiai lenkia kitas šunų veisles
Nuotraukos

Prabėgus beveik metams, peržvelgėme, kokios šunų veislės populiariausios pagal Bone.lt užregistruotus keturkojus. Atlikę skaičiavimus pateikiame rezultatus.

Bone.lt šunų veislių dvidešimtukas:

1. Jorkšyro terjeras
2. Vokiečių aviganis
3. Pekinas
4. Prancūzų buldogas
5. Rusų toiterjeras
6. Sibiro haskis
7. Labradoro retriveris
8. Šarpėjus
9. Amerikiečių stafordšyro terjeras
10. Mopsas
11. Vakarų Škotijos baltasis terjeras
12. Anglų kokerspanielis
13. Rotveileris
14. Auksaspalvis retriveris
15. Pinčeris
16. Biglis
17. Bokseris
18. Pudelis
19. Čihuahua
20. Cvergšnauceris

Nesunku pastebėti, kad, lyginant su praėjusiais metais, šis sąrašas keičiasi nedaug. Populiariausi išlieka jorkšyro terjerai, kurie, atrodo lietuvių širdis užkariavo ilgam laikui ir populiarumu žymiai lenkia kitas šunų veisles. Artimiausi pagal skaičių mažiesiems jorkšyrams - protingieji ir atletiški vokiečių aviganiai, kurie ištikimai tarnauja ir teikia daug džiaugsmo jau daugelį metų (lyginant, kad jorkšyro terjerai pas mus atkeliavo palyginti neseniai).

Iš tiesų, galima teigti, kad pirmas dvi vietas sąraše užimančios šunų veislės atkakliausiai varžosi tarpusavyje, tarsi atspindėdamos du skirtingus šunų šeimininkų tipus: pirmieji atstovauja mažyčių šunelių gerbėjams, kurie nori mažo ištikimo draugo, susiraitančio šalimais ir kurį galima auginti net ir mažiausio ploto būste; o antrieji pirmenybę teikia atletiškiems, dideliems šunims, su kuriais galima sportuoti, kurie gali ištikimai tarnauti ir ginti, kurių intelektas sužavi kiekvieną šeimininką.

Pekinai, esantys trečioje sąrašo vietoje, skaičiumi Bone.lt beveik dvigybai atislieka nuo antroje vietoje esančių vokiečių aviganių.

Kas naujo populiariausių Bone.lt šunų dvidešimtuke?

Pinčeris, pernai buvęs 20 vietoje, šiemet pakilo iki 15 vietos. Tikime, kad Bone.lt rezultatai atspindi visoje Lietuvoje esančias tendencijas. Taigi, pinčeris – aktyvus ir judrus, atletiškas, tačiau nestambus, sargus, atsidavęs, puikus kompanionas – užkariauja vis daugiau šunų mylėtojų.

Pernai sąraše nebuvęs, šiemet 18 vietoje atsiradęs pudelis – be galo linksmas, lengvai dresiruojamas, protingas, judrus ir draugiškas šuo. Nors Lietuvoje ši veislė žinoma ir populiari jau ilgą laiką (be to, patogi tuo, kad jos privalumais gali džiaugtis tiek didesnius, tiek mažyčius šunelius mėgstantys žmonės, dėl veislės dydžių įvairovės), jų šeimininkų paskutiniais metais bent Bone.lt padaugėjo. Turintys daug privalumų, tačiau daugelį atbaidantys dėl reikalingos kruopščios priežiūros, pudeliai – elegantiški ir veiklūs šunys.

Kita nauja dvidešimtuko veislė – čihuahua šuneliai. Mažųjų veislių atstovai, kilę iš seniausios Amerikos veislės – linksmi ir žaismingi, ilgaamžiai ir nereikalaujantys ypatingos priežiūros, tačiau jiems gyvybiškai būtinas dėmesys, meilė ir kantrybė.

Paskutinė nauja veislė sąraše – cvergšnauceris. Mažas, tačiau stiprus ir energingas šuo, be to – labai meilus ir žaismingas. Kaip ir daugelis mažųjų šunų – tinkamas gyventi bute, tačiau reikalauja ilgų pasivaikščiojimų ir kailiuko priežiūros.

Lyginant su praėjusiais metais, iš dvidešimtuko pasitraukė čiau čiau, amerikiečių koker spanielis ir mažasis ši cu. Galime teigti, kad populiariųjų sąraše dvi kiek didesnių šunų veislės užleido vietą dviems mažųjų atstovams. Tačiau kiti didieji, kaip vokiečių aviganiai, sibiro haskiai, rotveileriai, auksaspalviai retriveriai ir kiti, savo pozicijose laikosi tvirtai.