Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Oficialiai atidengtas paminklas keliuose žuvusiems baikeriams atminti

Šeštadienį, gegužės 13 d., važiuojantieji magistrale Vilnius – Kaunas galėjo pagalvoti, kad baikeriai
Nuotraukos

Šeštadienį, gegužės 13 d., važiuojantieji magistrale Vilnius – Kaunas galėjo pagalvoti, kad baikeriai nusprendė dar kartą atidaryti sezoną arba kad vyksta kažkokia didelė moto šventė. Taip galvojantys, iš dalies, būtų buvę teisūs, nes iš tikrųjų pamiškėje, šalia pagrindinio kelio, vyko svarbus moto renginys, tačiau kiek kitokio, negu įprasta, formato.

 

Tiksliau, tai buvo toks pirmas ir norisi tikėti, kad vienintelis, su motociklais ir motociklininkais susijęs renginys. Reikalas tas, kad po kelių metų darbo ir pastangų, cituojant vieną žinomą knygą, galima pasakyti, kad „žodis pagaliau tapo kūnu“ – šalia Sostinę ir Laikinąją sostinę jungiančio kelio, netoli Vievio miestelio buvo iškilmingai atidengtas paminklas „Baltijos šalių žuvusiems motociklininkams atminti“.

Priminame, kad šį projektą iniciavo ir visus šiuos metus juo rūpinosi vienintelis Lietuvoje moterų motociklininkių klubas „Vėjų Laumės“, o idėją įgyvendinti padėjo kiti Lietuvos moto klubai, V. Į. „Automagistralė“ ir jos vadovas Vladislovas Molis, įmonė „Kauno tiltai“ bei geros valios žmonės.

Smagu, kad po iškilmingo, praėjusių metų lapkritį įvykusio simbolinės kapsulės įkasimo į kurį taip pat susirinko nemažai moto visuomenės atstovų, darbai ir planai neužstrigo ir baikeriams atidarius 2017-metų moto sezoną, netrukus buvo atidengtas ir simbolinį pavadinimą – „Kelio Dvasia“ – gavęs paminklas. Paminklo dizaineris/architektas – Darius Linkevičius, architektas ir idėjos autorius – Arvydas Krikščiūnas, skulptorius – Darius Dulinskas.

Paminklą pašventinęs, karo kapelionas ir moto klubo „Perkūnas MCC“ narys Romualdas padėkojo visiems, prisidėjusiems prie idėjos realizavimo ir palinkėjo, kad nuo kelio gerai matomas paminklas būtų ne tik atminimo išėjusiems anapilin simbolis, bet ir savitas priminimas gyviesiems, kad už žmogaus gyvybę, nepaisant to, vairuoja jis kokią nors transporto priemonę ar vaikšto pėsčias, brangiau ir svarbiau nieko nėra.

Vykdant projektą, aplink paminklą buvo suformuota nemaža aikštelė. Pasak idėjos iniciatorės, moto klubo „Vėjų Laumės“ prezidentės Lapės, tai buvo padaryta tyčia, siekiant šią erdvę paversti savotiška susikaupimo ir apmąstymų vieta. Keliu Vilnius – Kaunas kasdien pralekia daugybė automobilių, gyvenimo tempas nuolat auga, tad dažnas mūsų pamirštame sustoti, pailsėti, pagalvoti ir lekiame tol, kol galiausiai krintame be jėgų.

Toks nuovargis, tiek fizinis, tiek ir protinis, yra labai pavojingas ne tik mums patiems, bet ir aplinkiniams, nes kai vairuotojas pavargęs, prastėja jo reakcija, kinta aplinkos suvokimas ir nesėkmingai susiklosčius aplinkybėms tai gali tapti nelaimės priežastimi.

Bent jau taip buvo iki šiol, tačiau dabar, kai magistralėje atsirado „ramybės aikštelė“, norisi tikėti, kad dažnas vairuotojas, užuot spaudęs iki dugno akceleratorių, ras laiko sustoti, užsukti „pabendrauti“ su kadais taip pat kažkur skubėjusiais motociklininkais ir prieš vėl leisdamasis į kelią pamąstys ar tikrai verta lėkti tol, kol galiausiai nugriūsi.

Nors, pasak idėjos autorių, nesinorėtų, kad „Kelio dvasia“ taptų dar vienu „raudų kalneliu“. Tai gali būti susikaupimo ir meditacijos vieta, tačiau retas baikeris norėtų, kad per jo laidotuves visi verktų ir raudotų. Užtat tikrai daugelis norėtų, kad draugai juos prisimintų linksmus ir laisvus bei pagerbtu simboliniu alaus nuliejimu ar sutartiniu motociklų variklių riaumojimu. Būtent todėl „Kelio dvasia“ iškilo tokioje vietoje, kur visai tai galima ir, tikėtina, kur išėjusieji taip ir bus pagerbiami.

Saugaus kelio ir saugokime vieni kitus keliuose.

 

Prim.lt