Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Pasaulio tautų kapinės

Galima įžvelgti ne tik daug panašumų kitų tautų kapaviečių įrengimo tradicijose, bet ir daug skirtumų
Nuotraukos

Mūsų puslapio lankytojams galbūt bus įdomu pasidairyti po kitų tautų kapines. Galima įžvelgti ne tik daug panašumų kitų tautų kapaviečių įrengimo tradicijose, bet ir daug  skirtumų. Nuotraukos surinktos kelionių metu.

- Viareggio mietelio kapinės Italijoje yra centre , todėl erdvės čia mažoka. Paminklams ir skulptūroms naudojamas baltas marmuras, kuris yra išgaunamas atvirame karjere, šalia miesto Carrara. Karjeras, kuris garsėja visme pasaulyje savo marmuru, yra už maždaug 100 km. Apie marmuro pritaikymą paminklų gamybai galma spręsti iš nuotraukų.

-Pietų Vokietijos gyventojai daugiausia katalikai, todėl jų mirusių artimųjų kapavietės puošnesnės negu jų tautiečių iš šiaurinės Vokietijos, kur dominuoja protestatų tikėjimas. Nurnbergo apylinkėse ir mieste gausu įvairaus laikotarpio kapinių. Malonu gerėtis skoningais paminklais ir vokiška tvarka. Kai kurios kapinės primena parkus. Vokiškas žodis "Friedhoff" (liet. kapinės) - taikos kiemas. Prasmingas pavadinimas. Paminklai čia daromi iš įvairiausio granito: švediško, suomiško, indiško, kinietiško, afrikietiško ir t.t. Globalizacija įsiveržė ir į mirusiųjų pasaulį...

- Kapinių nuotraukos iš Afganistano pateko iš ten buvusių taikos misijoje lietuvos karių.

- Kinija pagal gyventojų skaičių - didžiausia valstybė pasaulyje. Dauguma mirusiųjų šioje šalyje yra kremuojami. Tik nedaugelis šeimų gali sau leisti išsipirkti žemės sklypą kapinėse, kad galėtų palaidoti savo mirusius artimuosius nekremuotus. Laidojimo papročiai gana įdomūs. Laidojant žmogų, pyška fejerverkai ir tuo tarsi parodoma, kad žmogus peržengė ribą tarp mirties ir gyvenimo (dauguma kinų yra budistai ir tiki reinkarnacija ). Panašiai mes švenčiame Naujuosius metus. Kapinėse mėtosi daug likučių nuo fejerverkų. Dar viena įdomi detalė - atėjęs mirusiojo kapo aplankyti kinas, atsineša popieriaus skiautę, kurią prispaudžia akmenuku ir uždega - pasiunčia laišką savo mirusiam gentainiui. Mirusiojo artimojo įamžinimas akmenyje Kinijoje yra toks pat populiarus kaip ir kitose pasaulio šalyse. Penkių tūkstančių metų kultūra optimizavo, jeigu taip galima pasakyti, paminklų dizainą, o nepriekaištinga tvarka kapinėse kompensuoja kapaviečių vienodumo įspūdį. Kapines puošia ir individualiai sutvarkyti kapai, kurie išsiskiria meniškais piešiniais, bareljefais granito plokštumose, poliruoto granito formomis ir t.t. Paminklai Kinijoje gaminami daugiausiai iš juodo granito, kuris išgaunamas Shanxi provincijoje, Kinijos šiaurėje. Taip pat naudojamos ir kitos granito rūšys -  rausvo ar pilko atspalvio. Kinijos pietuose, kur žemės paviršiuje gausu pilko granito, susiformavo granito apdirbėjų tradicijos, kurios išsiplėtojo iki pasaulinio granito apdirbimo centro Fujian provincijoje. Šioje provincijoje gausu gamyklų, kurios pramoniniu būdu atlieka užsakymus savo pirkėjams iš įvairių šalių, taip pat ir užsakovams iš Lietuvos. Kinijos gamintojai atsiveža granitą, marmurą, smiltainį, treventiną iš Indijos, Argentinos, Afrikos, Skandinavijos ir kitų šalių.

-Kievo ( Ukrainos sostinė) kapinėms būdingas slaviškas masyvumas, neretai su pernelyg "perkrautomis" kompozicijomis, kurios labiau atspindi buvusią mirusiojo turtinę padėtį ar jo nuopelnus visuomenei įvairiose srityse. Tradiciniai paminklai yra paprastu formu, dažniausiai vertikalūs. Tai šio laikmečio paminklai.   Vėlyvojo socializmo laikotarpiu buvo sukurta ir meniškų kapavietės įrengimo ansamblių, kurie pasižymi harmonija, medžiagos subtiliu panaudojimu ir profesionalumu. Bronziniai biustai ( kažkodėl nepavogti, kaip Lietuvoje) ir graviruoti dideli portretai - slaviškosios kapinių kultūros akcentas.

 

 Info

Straipsnio kategorijos