Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Savaitgalį mezgimo entuziastai penktą sykį rinkosi megzti viešai

Šį savaitgalį, Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną, Lietuvoje rinkosi švęsti mezgimo entuziastai. Vilniuje, VU Botanikos sode Kairėnuose, kur ši diena jau minima penktą kartą, susirinko per pusšimtį dalyvių.
Nuotraukos

2019.06.10.

Šį savaitgalį, Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną, Lietuvoje rinkosi švęsti mezgimo entuziastai. Vilniuje, VU Botanikos sode Kairėnuose, kur ši diena jau minima penktą kartą, susirinko per pusšimtį dalyvių.

Šią dieną mezgantys ar norintis išmokti megzti išeina su rankdarbiu į viešas erdves: kiemus, mokyklas, laukiamuosius, parkus, kavines. Taip siekiama paskatinti žmones daugiau bendrauti gyvai ir leisti laiką prasmingai.

„Džiaugiamės, kad kasmet sulaukiame vis naujų veidų, kad prisijungia įvairaus amžiaus žmonės ir smagiai kartu leidžia laiką gamtoje nerdami ar megzdami. O šiemet dalis mezgėjų išėjo jau nešinos renginyje nusimegztomis rezginėlėmis pirkiniams. Sulaukėme nemažai prašymų tokią iniciatyvą daryti dažniau, nelaukiant kitų metų“, – sakė viena iš renginio iniciatorių Margarita Žukauskaitė.

Šiemet mezgimo entuziastų tikslas buvo atkreipti žmonių dėmesį į bergždžiai naudojamus plastikinius maišelius ir susikurti rezginėlę, kuri per metus apsaugo gamtą mažiausiai nuo 50 plastikinių maišelių.

Tarp dalyvių – ir senbuviai, ir naujokai

Viena iš šiųmečio renginio dalyvių Agnė Gatelytė sakė, kad šį renginį atrado prieš trejus metus

„Nuo to laiko Naujuosius metus švenčiu kitaip. Labai smagu rasti bendraminčių ir iš pusės žodžio susikalbėti. Širdis dainavo!“, –  įspūdžiais dalijosi Agnė, išsinešdama megztą rezginėlę.

Du jauni žmonės, prisijungę prie iniciatyvos, pirmą sykį pabandė megzti ant rankų pirštų ir net užbaigė po mezginį.

Kviečia megzti kitąmet ir savo mieste

Pasak renginio organizatorių, kitąmet iniciatyva stengsis suburti mezgėjų būrelį daugelyje Lietuvos miestų.

„Jau gerokai apšilome kojas Vilniuje ir kitąmet planuojame skleisti iniciatyvą plačiai po visą Lietuvą – kad kiekviename miestelyje atsirastų entuziastų, kurie su kolegomis, draugais bendraminčiais kieme, mokykloje, bibliotekoje, bažnyčioje, ligoninėse ir bet kur kitur – susiburtų šiam bendram pomėgiui. Kad mažiau būtų akių, nudurtų į telefono ekranus, o daugiau – į mezginius, bendravimą bei prasmingą veiklą“, – sakė M. Žukauskaitė.

Mokslas rodo mezgimo naudą

Mokslininkai įvardija nemažai mezgimo privalumų: ši veikla gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir kontrolės jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda geriau suprasti matematiką, geometriją ir net kodavimą, o taip pat gelbsti kenčiantiems chronišką skausmą. Mezgimas malšina stresą, didina kūrybiškumą, stiprina atmintį, plačiai naudojamas Valdorfo pedagogikoje ir net vadinamas „smegenų joga“. Be to, mezginiai yra ir puiki dovanos idėja.

Penktadalis labiausiai vertina rankų darbo dovanas

„Mūsų tyrimo duomenis, apie 20 proc. žmonių bene labiausiai džiaugiasi rankų darbo dovanomis, o daugiau kaip dešimtalis tokią dovaną renkasi pirmu prioritetu. Tad rankdarbiai ne tik nemiršta, bet ir įgauna ypatingą prasmę – juk tai nėra ta dovana, kurią gali nueiti ir per tris minutes nupirkti prekybos centre: visą laiką ją kurdamas galvoji apie tą žmogų, įmezgi ten savo linkėjimus ir dėmesį“, – sakė dovanų startuolio „Ką padovanoti“ viena įkūrėjų, Gitana Baliutavičienė. Pasak jos, megzta dovana gali tapti ir jau minėta praktiška rezginėlė, jaukios puodkėlės, praversiančios virtuvėje, puodelių ar virdulio šildyklės, žaismingos segės.

Pasaulinės mezgimo viešumoje dienos judėjimo duomenimis, įvairiose šalyse šios dienos metu vyksta per 10 tūkst. renginių. Lietuvoje šis renginys yra organizuojamas jau penktą kartą ir yra įtrauktas į pasaulinį renginių sąrašą.

Renginio iniciatoriai Margarita Žukauskaitė, Divi Knitting,  ir Sandra Medzevičiūtė–Gudeliauskienė, Sandra MG Mezginiai, renginio partneris: Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose, rėmėjai: Mez Crafts Lietuva ir kasiulai.lt, renginio draugas – dovanų startuolis Ką padovanoti LT.