Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ką verta žinoti įsigyjant šulinio žiedus?

Atsakysime į dažniausiai kylančius klausimus įsigyjant šulinio žiedus.
Nuotraukos

2020.08.24.

Ketinantiems įsirengti vandens šulinį, buitinių nuotekų ar kanalizacijos sistemą, šulinio žiedai tampa viena pagrindinių šių darbų konstrukcijų. Ir tai anaiptol ne vieninteliai projektai, kurie praktiškai neįmanomi be šulinio žiedų. Gręžiniuose ar dujų šachtose saugumas užtikrinamas taip pat naudojant šulinio žiedus. Jei planuojate įsigyti šias konstrukcijas, jums bus naudinga mūsų pateikiama informacija. Atsakysime į dažniausiai kylančius klausimus įsigyjant šulinio žiedus.

     Kokie būna šulinio žiedai?

Populiariausi yra apskritimo formos gelžbetoniniai šulinio žiedai, naudojami šulinių, kanalizacijos, drenažo, dujotiekio sistemų įrengime. Kartais šuliniams vietoje apvalių žiedų priimtinesnis kūginių šulinio žiedų variantas. Šie kūgio formos žiedai dažnai komplektuojami su dangčiu, tad puikiai tinka, kai projektuojamas uždaromas šulinys. Tuo tarpu tiksliam šulinio įrengimui iki žemės ar perdangos paviršiaus, dažniausiai naudojami šulinio aukščio reguliavimo žiedai. Visų rūšių šulinio žiedai gaminami iš betono. Kai kurių šulinio žiedų viduje montuojamos armatūros konstrukcijos. Pastarųjų funkcija – maksimalus šulinio žiedų patvarumas ir apsauga nuo deformacijos.

     Kokie šulinio žiedų dydžiai?

Priklausomai nuo gamintojo pasiūlos, šulinio žiedai gaminami įvairių matmenų. Apvalių žiedų skersmuo dažniausiai pasirenkamas nuo 70 cm iki 300 cm ribose, o aukštis gali siekti nuo 25 cm iki 100 cm. Tačiau net jei pasiūloje nerasite jums tinkamo varianto, nepamirškite, kad dauguma gamintojų teikia ir nestandartinių dydžių šulinio žiedų gamybos paslaugas. Reikiamą šulinio žiedų dydį ir jų skaičių apskaičiuokite pagal šulinio projektą, t. y. planuojamą gylį ir skersmenį.

     Ką daryti, kad šulinys būtų įrengtas tinkamai?

Dažniausiai pasitaikanti netinkamai įrengtų šulinių pasekmė – į šulinyje esantį vandenį patenkantis lietaus ar grunto paviršiaus vanduo. Toks vanduo tampa kenksmingu, o norint pašalinti šiuos defektus, tenka atlikti rekonstrukcijos darbus šulinio viduje. Norint tinkamai įrengti šulinį ir juo sėkmingai naudotis ne vienerius metus, pirmiausia, rinkitės tik kokybiškus šulinio žiedus ir kitas medžiagas. Kokybiški šulinio žiedai nesideformuos ir nepraras savo padėties net ir veikiami aplinkos. Taip pat ypatingą dėmesį skirkite sandarumui. Sujungti šulinio žiedai turi būti visiškai sandarūs. Šiam tikslui puikiai tinka šulinio žiedai su užsukamais užraktais. Jų viršuje ir apačioje esančios sujungimui skirtos rievės užtikrina maksimalų sandarumą tarp žiedų. Po žiedų sumontavimo nepamirškite užtaisyti žiedų šonuose esančias montažines skyles, kurios skirtos žiedų pakėlimui.

     Kokios papildomos specifikacijos gali būti aktualios?

Kai kurie šulinio žiedai turi viduje lipynes. Tokie žiedai naudingi tuo, kad nereikia naudoti papildomos įrangos, norint atlikti darbus šulinio viduje. Žinoma, net ir leidžiantis į šulinį laipyne, privaloma laikytis saugos priemonių (prisirišti virvėmis ir t. t.). Ketinantiems naudoti šulinio žiedus vandentiekio sistemoms, verta pasidomėti tokiomis žiedų specifikacijomis kaip angos vamzdžiams ir pan.

     Kaip išsirinkti kokybišką produktą?

Dauguma šulinio žiedų iš pažiūros atrodo vienodi. Tad natūralu, kad kyla klausimas „Kaip žinoti, kad įmonės produkcija tikrai bus kokybiška?“. Pagrindinis patarimas – rinkitės patikimą ir bent jau kažkiek girdėtą gamintoją. Akivaizdu, kad įmonių, kurių vardas jau nebe naujiena rinkoje, produkcija bus kokybiška ir laiko patikrinta. Viena iš tokių įmonių yra „Kauno Gelžbetonis“. Sukaupta ilgametė patirtis betono ir  gelžbetonio gaminių srityje bei taikomos technologinės naujovės gamybos procesuose garantuoja aukščiausios kokybės gaminius. Šios įmonės produkcijoje rasite gelžbetoninius šulinių žiedus, kūginius, šulinių aukščio reguliavimo žiedus ir kitas šulinių įrengimui naudojamas konstrukcijas.