Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Tradicinė šeimų eisena „Mes už šeimą“

Sekmadienį, gegužės 14 d., sostinės Gedimino prospekte trumpam buvo sustabdytas eismas.
Nuotraukos

Sekmadienį, gegužės 14 d., sostinės Gedimino prospekte trumpam buvo sustabdytas eismas. Šį kartą dėl neaišku ko siekiančių keistuolių ar juos palaikančių politikų įgeidžių. Priežastis buvo gerokai svarbesnė – pagrindine Vilniaus gatve vyko šeimų eisena. Beje, eisena buvo ne „Prieš“, kas pastaruoju metu taip pat labai madinga, o „Už“.

Pasak daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovės Jurgos, sūpuojančios jau šeštąją atžalą, penktus metus iš eilės organizuojama Šeimų eiseną „MES už ŠEIMĄ“ ir vykstantis METŲ GAUSIOS ŠEIMOS rinkimai, turėtų tapti teigiamu pavyzdžiu kitiems, vis dar likusiems Lietuvoje jos gyventojams ir paskatinti gimdyti daugiau vaikų, net ir nepaisant to, kad valdžios „parama“, dažnokai, apsiriboja tuščiais pažadais.

Tą pabrėžia ir pats renginys, dedikuojamas Tarptautinei šeimos dienai paminėti, nes daugelis tikrai sutiks, kad pati didžiausia ir svarbiausia vertybė beveik kiekvieno žmogaus gyvenime yra ŠEIMA.

Pastaruoju metu Lietuvos gyventojams vos ne per prievartą brukamos svetimos, nelabai aišku iš kurios vietos ištrauktos, vertybės, tačiau kiekvienas vaikas, kaip ir prieš šimtus metų, gimsta iš tėčio ir mamos sąjungos. Ir ne kitaip.

Eisenos organizatoriai ir dalyviai savo pavyzdžiu siekė parodyti, kad šis dviejų žmonių ryšys, nepaisant to, kaip pasisuktų jų likimai, būtų ne atsitiktinumas, ne klaida, o džiaugsmas ir ramybės vaikui garantas. Tik darniai sutariant tėčiui ir mamai vaikai gali atrasti jiems taip būtiną ramybę, susikurti sąlygas tobulėjimui ir augimui.

Skirtingai nuo kai kurių kitų, irgi prospekte vykstančių eisenų, pastarosios nesaugojo nei sustiprintos policijos pajėgos, nei privačios saugos tarnybos, o šalikelėje nestovėjo piketuotojai „prieš“. Tikėtina, kad viskas taip sklandžiai ir gražiai praėjo todėl, kad eisenoje nedalyvavo daug apie vertybes, šeimą ir viso tau išsaugojimo bei puoselėjimą kalbantys, tačiau praktiškai mažai ką pastaraisiais metais padarantys politikai.

Šventiškame, jaukiame ir šypsenomis spinduliuojančiame renginyje vienintelis pasirodė ir gražiausiai 2017 m. šeimai prizą įteikė pats ne vieną atžalą auginantis Socialinių reikalų ir darbo apsaugos ministras Linas Kukuraitis. Panašu, kad tik šiam LR Vyriausybės atstovui tikrai rūpi Lietuvoje dar likusius ir vaikus čia auginančios šeimos, tačiau labai norisi, kad kiti Vyriausybės nariai irgi „atsibus“ ir kitais metais vyksiančiame renginyje jų bus daugiau.

Trumpai apie eiseną „MES už šeimą“

Tai eisena, kviečianti išeiti į gatves visus, kuriems ŠEIMA – pati didžiausia ir svarbiausia VERTYBĖ. Šia eisena buvo siekiama atkreipti visuomenės, valdžios, jaunimo dėmesį į tai, kas yra pagrindas kiekvieno gyvenimui. Be šeimos žmogus tarsi neturi stuburo, pagrindo po kojomis. Todėl išeidami į gatves su savo antrosiomis pusėmis ir vaikais, kasmetinės eisenos organizatoriai siekė parodyti, jog esant kartu su visa šeima galima kalnus nuversti.

Tą, savo pavyzdžiu puikiai įrodė jau šeštąją atžala besidžiaugianti daugiavaikių šeimų asociacijos MES įkūrėja Jurga, kuri ne tik spėja pasirūpinti savo vaikais, bet randa laiko ir, svarbiausia, jėgų, rengti tokias akcijas kaip „Baltų staltiesių diena“ ar eisena „Mes už šeimą“. Beje, iniciatyvos nestokojanti daugiavaikė mama užsiminė, kad šiems metams planuoja dar vieną didelį, šeimoms ir vaikams skirtą renginį, tačiau, kol tai dar tik planai, detalių atskleisti nesutiko. Visgi norisi tikėtina, kad Jurga savo planus realizuos ir tie, kas prabėgusį sekmadienį nespėjo kartu su kitomis šeimomis pasidžiaugti švente, dar turės šiemet „antrą progą“.

 

Prim.lt

Straipsnio kategorijos