Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Populiariausios specializuotų vertimų sritys 2020-aisiais

Specializuotų vertimų paklausa nepraranda savo populiarumo. Dėl globalizacijos, robotizacijos, technologijų, nuolat besikeičiančių įstatymų ir naujų mokslo atradimų jų paklausa tik didėja.
Nuotraukos

2019.12.19.

Specializuotų vertimų paklausa nepraranda savo populiarumo. Dėl globalizacijos, robotizacijos, technologijų, nuolat besikeičiančių įstatymų ir naujų mokslo atradimų jų paklausa tik didėja. Siekiant tarptautinės sėkmės, itin svarbu būti pasiruošus priimti pokyčius ir ieškoti kuo efektyvesnių sprendimų. Vienas tokių – naudojimasis gimtakalbių specialistų paslaugomis. Kurios srities vertimai bus vieni paklausiausių artėjančiais 2020-aisiais?

Teisės

Teisinių dokumentų vertimas reikalauja daug specifinių žinių. Tikras profesionalas turi gerai išmanyti ne tik užsienio kalbą, bet ir tam tikrose šalyse galiojančius įstatymus. Tai padeda klientams suteikti aukščiausius kokybės standartus atitinkančias paslaugas.

Šiuo metu itin auga tarptautinių sutarčių vertimo ir lokalizacijos poreikis. Šie procesai neatskiriami nuo gausybės terminų. Geras savo srities specialistas sugeba sklandžiai, be dviprasmybių perteikti informaciją tiek raštu, tiek žodžiu. Kai kurie teisminiai procesai labai sudėtingi, todėl net ir mažiausias netikslumas gali turėti didžiulę reikšmę. Be to, tarptautiniai verslo kontraktai generuoja dideles pajamas.

Medicinos

Numatoma, kad 2020-aisiais ne mažiau populiarūs bus ir specializuoti medicinos srities vertimai. Dažniausiai jais naudojasi sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, gydytojai, farmacijos įmonės. Šiuo, kaip ir prieš tai aptartu atveju, nėra vietos klaidoms ir dviprasmybėms. Klinikinių tyrimų, informacinių lapelių, medicininių išrašų, įrangos naudojimų instrukcijų, mokslinių straipsnių ir dokumentų vertimas turi būti labai tikslus. Ši sritis reikalauja puikių užsienio kalbos ir medicinos terminologijos žinių. Dirbant su farmacijos kompanijomis svarbu išmanyti ir protokolus, produktų ar įrangos patvirtinimo proceso įstatymus. 

Verslo ir finansų

Globalizacijos ir lokalizacijos asociacijos (GALA) duomenimis, pagrindinis vertimų sektoriaus variklis yra tarptautinės organizacijos ir įmonės. To priežastis – poreikis savo produktus ar paslaugas paversti prieinamomis įvairiakalbiams vartotojams. Specialistų paslaugomis naudojamasi kuriant marketingo kampanijas, bendradarbiaujant su partneriais. Skirtingos verslo sritys – tai nišos, reikalaujančios atitinkamų žinių ir įgūdžių, todėl įvairiapusės patirties sukaupę specialistai itin paklausūs.

Pramonės

Techninių dokumentų vertimas – vienas populiariausių pasauliniu mastu. Dažniausiai jie pasižymi itin didele apimtimi ir specifiniais terminais. Mokslo, inžinerijos, programinės įrangos ir technologijų pramonės atstovai nuolat naudojasi specialistų paslaugomis. Kuriamos instrukcijos, techniniai aprašymai, atsarginių dalių sąrašai ir kiti specifiniai dokumentai. Šios srities vertimai aktualūs ir startuoliams (angl. startups) – aukštos pridėtinės vertės sektoriuose veikiančioms įmonėms, turinčioms didelį augimo potencialą. Tai efektyvus būdas pasiekti tarptautinę auditoriją.

Platus vertimų spektras – didelis privalumas

Kalbines paslaugas teikiančių specialistų paklausa nuolat auga. Tiek didelės, tiek mažesnės įmonės, svarstančios apie plėtrą, ieško patikimų partnerių, kurie užtikrintų tikslius specializuotus vertimus. Surasti profesionalą, ne tik turintį puikias užsienio kalbos žinias, bet ir išmanantį tam tikrą specifinę sritį, gali būti išties nelengva. Tokiu atveju itin praverčia vertimų biuras. Plataus spektro, aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančios paslaugos – tai, kas padeda sutaupyti laiko ir dirbti dar efektyviau.

Dokumentų vertimai apima tiek medicininius išrašus, tiek teismų sprendimus – kiekvienu atveju tikslumas ypač svarbus. Šiais laikais, kai skaitmeninė erdvė leidžia pasiekti vartotojus visame pasaulyje, didelę reikšmę turi ir svetainių lokalizacija. Pritaikius jas tikslinei auditorijai, greičiau plečiamas klientų ratas, o tai dažniausiai lemia ir didėjantį įmonės pelną.

Kalbinių paslaugų sektoriuje vyraujančios tendencijos nuolat kinta. Numatoma, kad artėjančiais 2020-aisiais vienos iš paklausiausių specializuotų vertimų sričių bus teisė, medicina, pramonė, verslas ir finansai. Kiekviena jų reikalauja itin gerų užsienio kalbos ir konkrečios srities terminologijos žinių. Domina dokumentų vertimas ar kitos kalbinės paslaugos? Vertimų biure dirbantys specialistai gali jums padėti – tai puikus būdas pasirūpinti vykdomos veiklos sėkme.