Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Winter X Dream 2015“

Šiltasis laikotarpis Lietuvoje ganėtinai trumpas, tad nenuostabu, kad
Nuotraukos

Šiltasis laikotarpis Lietuvoje ganėtinai trumpas, tad nenuostabu, kad moto pasaulio atstovai ieško būdų, kaip pratęsti moto sezoną. Ir atrodo, kad jiems tai visai neblogai sekasi: vis daugiau motociklininkų leidžiasi į žiemines išvykas motociklais, atsiranda daugiau kasmet vykstančių žiemos moto renginių. Vienas jų – moto klubo „Iron X MC“ organizuojama žiemos šventė „Winter X Dream“.

 

Pasak klubo nario Arnoldo, jau trečius metus iš eilės organizuojamas renginys sulaukia vis daugiau dėmesio, tad žiemines moto tradicijas jie planuoja tęsti ir toliau. Tarkim šiemetiniame „Winter X Dream“ be lietuvių, latvių ir estų, dalyvavo ir norvegai, olandai bei vokiečiai.

Kadangi pagrindinė renginio rungtis buvo orientacinės motociklininių varžybos, šventei buvo pasirinkta atokiau nuo pagrindinių kelių, miške prie ežero įsikūrusi kaimo turizmo sodyba. Vieta, puikiai tinkanti tokioms šventėms: prižiūrimi, bet dar pasidengę sniegu miško keliukai tiesiog traukte traukė nuotykių ieškančius baikerius, o prie sodybos tyvuliavęs užšalęs ežeras vakarop tapo jėgų išbandymo vieta.

Gausi olandų klubo „Animals MC“ delegacija tiek Lietuvoje, tiek žieminiame „Iron X MC“ renginyje lankėsi pirmą kartą, bet, tikėtina, kad namo svečiai išsivežė neišdildomų įspūdžių, nes olandams buvo sudaryta galimybė kartu su kitais renginio svečiais išbandyti jėgas ganėtinai sudėtingoje ir ilgoje orientavimosi varžybų trasoje vairuojant jiems neįprastą techniką – motociklą su lopšiu.

Vokietijos klubo „Road Eagle MC“ kelio kapitonas Andis pirmą kartą Lietuvoje lankėsi vasarą, „Iron X MC“ šventėje „Bike X Dream“. Vasaros renginys ir žmonės taip sužavėjo vokietį, kad jis ryžosi atvykti ir žiemą. Deja, šį kartą – ne motociklu. Tačiau tai ir nebuvo būtina, nes Andžiui taip pat buvo išskirtas tarybinių laikų motociklas su lopšiu, suburta komanda ir vokietis, ieškodamas išmėtytų atsižymėjimo punktų, iš arti galėjo pasigrožėti apsnigtais Lietuvos miškais ir miškų keliukais.

Nors oras Lietuvoje pastaruoju metu sparčiai šyla, Biržų krašto miškuose dar gūdi žiema – pilna sniego, keliai pasidengę ledu, tad orientacinių varžybų dalyvių laukė rimti išbandymai. Ypač sunku buvo tiems, kurie nėra vairavę motociklų su lopšiais. Pirmą kartą sėsti ant tokio motociklo ir leistis slidžiu keliu ieškoti nuotykių – rimtas išbandymas net patyrusiems baikeriams.


Rimtas, bet labai smagus, nes kelionės apsnigtais miško keliukais su senu „Ural“ arba „Dniepr“ motociklu, mažai su kuo gali būti palyginta, o smulkūs pakeliui pasitaikę gedimai ar nedideli incidentai išvykai suteikia papildomo žavesio. Gal kažkam pasirodys keista, tačiau būtent senieji rusiški motociklai „Ural“ ir „Dniepr“ yra labiausiai mėgstamas žieminių pasivažinėjimų transportas, tad nenuostabu, kad būtent jų ir buvo daugiausia. Beje, renginio proga „Iron X MC“ vyrai iš garažo ištraukė ir į trasą išleido ir legendinę „Žiurkę“, matytą vasaros šventėje Bike X Dream“.

Sunkumai kelyje ir gamtos iššūkiai padarė savo, tad iš šešiolikos startavusių ekipažų visus punktus rado tik devyni. Vienam ekipažui išbandymų neatlaikė variklis, penki ekipažai pasiklydo, gedo ar kitaip „leido laiką“ ir rado ne visus punktus. Visgi linksmiausiai melioracijos griovyje savo baiką paskandino vokietis. Tačiau visi grįžo kupini teigiamų emocijų ir puikių įspūdžių, tad galima tikėtis, jog kitais metais į „Winter X Dream“ atvyks dar daugiau svečių.


Tikėtina, kad daugiau svečių iš tos pačios Vokietijos ar Olandijos sulauksime ir vasarą, nes Andis užsiminė, kad vasarą į Lietuvą planuoja atvykti, kaip ir priklauso baikeriui, motociklu.

Kadangi buvo rungtys, buvo apdovanoti ir jų nugalėtojai, tačiau, kaip paprastai būna tokiuose renginiuose, prizai nebuvo svarbiausia. Svarbiausia buvo miškuose patirti nuotykiai, bendravimas su ilgokai nematytais bičiuliais, puiki nuotaika ir.... 10-asis „Iron X MC“ gimtadienis. Taip, daug nesireklamuodami ir pristatydami tik renginį, „Iron X MC“ vyrai tyliai ruošėsi ir savo 10-ojo gimtadienio šventei. Bet turbūt ne pakankamai tyliai, nes į renginį susirinkę svečiai atvyko ne tuščiomis ir nuo šiol „Iron X MC“ klubhauze greta anksčiau gautų dovanų ar iškovotų trofėjų, puikuosis ir vienetinės, būtent 10-ąjam klubo gimtadieniui pagamintos ir iš tolimiausių Lietuvos ir Europos kampelių suvežtos dovanos. Dovanos, kurios primins apie puikų savaitgalį „kaime prie ežero“ ir šildys šiais prisiminimais ne vienerius metus.

Be to, šventė puikiai pademonstravo, kad valstybių sienas ir apribojimus sugalvoja politikai, o paprasti žmonės tiesiog nori bendrauti. O kai žmones vienija panašios idėjos ir gyvenimo būdas, tampa aišku, kad jokie atstumai ir jokios sienos – ne kliūtis. Tad galima tik pasidžiaugti, kad nauji dideli žiemos moto renginiai ar žieminės išvykos motociklais, pamažėl, tampa tradicinėmis. Kad yra žmonių, kurie negailėdami nei laiko, nei jėgų, organizuoja tokius renginius ir išvykas, taip neleisdami mums visiems užmigti žiemos miegu belaukiant ne tokio jau ilgo šiltojo sezono.

 

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

Prim.lt