Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Suomiai kuria naujas, laiką ir pinigus taupančias statybų tradicijas

2020.06.04.

Šiaurės Europos šalių praktiškumas ir nauji technologiniai išradimai gali neatpažįstamai pakeisti įprastas statybų technologijas. Ekspertai spėja, jog ateinančiais dešimtmečiais pasaulio miestų infrastruktūra smarkiai pasikeis. Inžinerijos būdu pagaminti sluoksniuoto lukšto medienos gaminiai statybų pramonei leis statyti greičiau, lengviau ir ekologiškiau.

Lengvų medienos elementų naudojimas statybose turi daug privalumų – jie yra palyginti pigūs, taupo energiją, juos galima lengvai transportuoti ir tvarkyti statybvietėje, o tai reiškia, kad ir atliekų lieka mažiau.

„Logistika gali sudaryti didelę visų gamybos sąnaudų dalį – nuo 12 iki 30 procentų. Tyrimai rodo, kad medžiagas perkant iš vieno tiekėjo galima sutaupyti 6 proc. išlaidų vien logistikai“ – pabrėžia tyrėjas ir Suomijos Aalto universiteto architektas Matti Kuittinen.

Statybvietėje medienos elementus tvarkyti lengviau

Medžiagų tvarkymas statybvietėje gali užimti iki 14 procentų viso darbo laiko, o surenkamieji statybiniai produktai gali leisti sutaupyti laiko itin pagerinant medžiagų tvarkymo efektyvumą.

„Medžiagų tvarkymui skiriamas laikas turi būti minimalus, nes jis daug kainuoja, bet nekuria jokios pridėtinės vertės. Geriausia, jei atskiri komponentai būtų sujungti į vieną „vienetinę apkrovą“, kurią statybvietėje galima būtų valdyti efektyviai“ - sakė „Moelven Limtre AS“ generalinis direktorius, aukščiausio pasaulyje medinio pastato „Mjösa” subrangovas Rune Abrahamsen. 

Vienas gerųjų pavyzdžių sujungiant atskirus komponentus į vieną vienetinę apkrovą – naujieji „Kerto LVL“ sluoksniuoto lukšto medienos elementai. Jie yra dideli, tačiau lengvi, todėl viename kvadratiniame metre medžiagos yra daugiau nei kitos, sunkesnės medžiagos. 

Sumažinamas vargas augančiuose miestuose 

Augančiose miesto vietovėse logistika ir paprastas medžiagų tvarkymas yra ypatingai svarbūs.  Efektyvi logistika sumažina triukšmą ir taršą, padidina eismo saugą ir daro teigiamą poveikį vietos ekonomikai.

Vienas gerųjų pavyzdžių - Paryžiaus policijos būstinės rekonstrukcija. Pastato statybvietė yra judrioje vietoje, senajame Paryžiaus miesto centre, todėl išplėtimo konstrukcijos turėjo būti pastatytos itin greitai. Surenkamieji elementai buvo atnešti į statybvietę naktį ir pastatyti dienos metu. Lengvieji mediniai elementai buvo tvarkomi aikštelėje nereikalaujant sunkiosios technikos, todėl pastato užimtame miesto centre trūkumai buvo sumažinti.