Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kilimai vaikams, kaip teisingai pasirinkti?

Tinkamas kilimas vaikams ne tik užtikrins izoliaciją nuo šaltų grindų, bet ir užbaigs kambario interjero stilių, suteiks interjerui puikų akcentą.
Kontaktiniai duomenys
Miglės g. 22-1, Riešės k.
LT-14263 Vilniaus r.
tel.: +370 616 31019
info@dekoria.lt
www.dekoria.lt, www.yellowtipi.lt
Nuotraukos

Kilimai vaikams, kaip teisingai pasirinkti?

Vaiko kambarys yra ypatinga vieta kiekvienuose namuose. Tai kūrybinga linksmybių karalystė ir jei norime tvarkos šioje karalystėje - turime pasirūpinti funkcionaliu interjeru, t.y. pasirūpinti pakankamai erdviomis ir lengvai pasiekiamomis spintelėmis ar stalčiais. Taip pat labai svarbus žaidžiančio vaiko patogumas, nes jis turi turėti prieigą prie stalo (pritaikytą jo poreikiams) ir pakankamai vietos ant grindų (žaidimai ant grindų yra vieni mėgstamiausių vaikų užsiėmimų). Grindys neturėtų būti „plikos“! Kaip jas reikėtų aprengti?

Žinoma,  pirmiausia pasirūpinkite kilimu. Tinkamas kilimas vaikams ne tik užtikrins izoliaciją nuo šaltų grindų, bet ir užbaigs kambario interjero stilių, suteiks interjerui puikų akcentą.

Kaip išsirinkti tobulą kilimą vaikams?

Pagrindinė kilimo užduotis kambaryje yra sušildyti interjerą ir papuošti jį. Šiuolaikiniai vaikų kambariai dažniausiai dekoruoti ryškiomis, universaliomis spalvomis, juose vyrauja balta spalva ir natūrali mediena, bei ryškesni dekoro elementai. Todėl šio tipo interjerui tiks beveik bet koks kilimų raštas, tiek švelnių, pastelinių, tiek stiprių ir ryškių spalvų. Galutinis sprendimas priklauso nuo to, kokį efektą pageidaujame pasiekti.  Kokių taisyklių reikėtų laikytis renkantis kilimą konkrečiam kambariui?

  • Lygūs kilimai vaikams -  puikiai papildys kambarius, kuriuose baldai, sienos ar kiti tekstilės aksesuarai (užuolaidos vaikams, pagalvėlės, ar vaikiškos lovatiesės) turi intensyvius raštus; lygūs kilimai taip pat puikiai tiks interjere su spalvingais baldais arba baldais, kuriuose gausu atvirų lentynų, pripildytų įvairių indų / dėžučių.
  • Raštuoti kilimai papildys kambarius, dekoruotus minimalistiniu stiliumi, jie greičiausiai bus išraiškingiausias kambario elementas, labiausiai traukiantis akį.
  • Pasteliniai kilimai - harmoningai papildys skandinaviško, klasikinio ir modernaus stiliaus interjerus (su sąlyga, kad spalvos parinktos tinkamai); žavūs kilimėlių personažai (pvz., maži gyvūnai) padarys mažo vaiko kambarį jaukia oaze, skirtą ramybei ir poilsiui.

  • Spalvingi kilimai vaikams su pasakų personažais - puikus pasirinkimas ikimokyklinukams ir pradinukams. Leisdami mažiesiems pasirinkti savo kambario kilimą (pageidautina iš 2–3 variantų), parodysite, kad tai tikrai jų erdvė, dėl kurios vaizdo jie patys galėjo savarankiškai spręsti.  
  • Kilimai su trimačiu efektu - dažniausiai parenkami jaunimo kambariams, intensyvūs modeliai dažnai nurodo vyresnių vaikų interesus, pvz., jų mėgstamą muzikos rūšį.
  • Kilimai su tam tikrais raštais (gatvės, namai, žaidimų aikštelė) - tai kilimai, palengvinantys įvairias linksmybes, tokio stiliaus kilimai gali atlikti puikaus žaidimo funkciją.

Vaikiško kilimo forma ir dydis

Kilimo forma ir dydis yra labai individualus dalykas, reikalaujantis, kad kilimas atitiktų konkretų kambarį ir jo grindis.  Mažose erdvėse puikus pasirinkimas ovalūs kilimai vaikams, kuriuos lengva sutalpinti net mažame kambaryje, nereikia kilimėlio slinkti po baldais. Kitas dažnas pasirinkimas yra universalūs stačiakampiai kilimai, jei kilimo dydis per didelis, jis gali būti pakišamas po baldu.


Saugūs ir praktiški kilimai vaikams

Renkant kilimą vaikams negalima apsiriboti tik šio elemento derinimu prie interjero spalvos ir stiliaus. Šiuo atveju itin svarbu bus mažojo naudotojo saugumas ir praktiškumas palaikant švarų kilimą.

Ar kilimas bus saugus vaikui, priklauso ir nuo medžiagos, iš kurios jis pagamintas, ir nuo apdailos būdo. Vaikų kambariuose geriausi kilimai yra pagaminti iš aukščiausios kokybės sintetinių medžiagų, kurios netraukia dulkių (jos yra antistatinės) ir nėra palankios erkių, bakterijų ar grybų augimui (jos atsparios drėgmei) – tokie kilimai yra iš polipropileno. Polipropileno kilimai yra vieni dažniausiai pasirenkamų kilimų, kurių aukšta kokybė, ilgaamžiškumas ir išvaizda puikiai atitinka kainą. Dėl pažangių technologijų naudojimo polipropileno pluoštų gamyboje galima išgauti efektą, kuris puikiai imituoja natūralią, minkštą ir elastingą vilną.

Vaikiško kilimo apdailos būdas turės didžiulę įtaką pasirinkto kilimo naudojimo saugumui. Gumuoti kilimai vaikams su specialiu neslidžiu apatiniu sluoksniu, puikiai tinka vaikų kambariams. Tokia guminė apatinė dalis užkirs kelią nekontroliuojamam kilimo judėjimui virš grindų ir kritimo, kurį sukelia, pavyzdžiui, staigus bėgimas ant kilimo. Kilimą galima papildomai pritvirtinti prie grindų specialiomis lipniomis juostomis. Jei pasirinkote gaminį be guminio dugno, būtina pasirinkti atskirą neslidų kilimėlį.

Vaikų kambario kilimas turi būti kuo paprastesnis, kad jis būtų švarus. Štai kodėl vaikų kambariuose paprastai nenaudojami ilgo plauko kilimai, kuriuose įvairūs trupiniai ar dulkės kaupiasi daug lengviau ir greičiau. Tokie kilimai taip pat gali trukdyti didelei daliai vaikų žaidimų, pavyzdžiui, statyti pastatus iš kaladėlių (maži elementai gali net pasimesti tokiame kilime!), surengti galvosūkius ar žaisti stalo žaidimus.

Praktiniam vaiko kambario kilimo pasirinkimo aspektui įtakos turės ir kilimo dydis. Kilimas geriau turėtų tilpti į vadinamąją „laisvų grindų“, vietą kad  nereikėtų jo slinkti po baldais. Dėl to mes galėsime jį visiškai išsiurbti ir (arba) išplauti, o kartais išpurtyti ar atiduoti specializuotam valymui.


Kilimas vaiko kambaryje yra patogus, šildantis pagrindas daugumai jaunesnių ir vyresnių vaikų. Tačiau kilimas gali būti kur kas daugiau! Kaip dėl kilimo, skatinančio kūrybišką žaidimą? Greičiausiai daugeliui mūsų kilimai asocijuojasi su gatvėmis ir alėjomis bei įvairių tipų pastatais (kaimo ar miesto), kur vaikai su dideliu malonumu žaidžia su automobiliais, lėlėmis ir kaladėlėmis. Mažiesiems kosmoso mėgėjams galime parinkti kilimą su žvaigždėmis ir planetomis, ant kurių jie galės „skraidyti“ erdvėlaiviais ir „susitikti“ su ateiviais.

 


ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Tinkamas kilimas vaikams ne tik užtikrins izoliaciją nuo šaltų grindų, bet ir užbaigs kambario interjero stilių, suteiks interjerui puikų akcentą.
Nuo šiol kokybiškas užuolaidas savo namams galite užsisakyti lengvai - internetu. Užuolaidas siuvame pagal jūsų pateiktus išmatavimus, o kaina paskaičiuojame automatiškai internete. Jums tereikia įvesti svetainėje savo langų išmatavimus ir iš karto matysite kainas. Platus kokybiškų audinių pasirinkimas, įvairios kolekcijos skirtingiems interjerams. Atsiunčiame nemokamai į jūsų namus iki 8 pasirinktų audinių pavyzdžių.
Nuo šiol kokybiškas romanetes savo namams galite užsisakyti internetu. Romanetes siuvame pagal jūsų pateiktus išmatavimus, o romanečių kainą paskaičiuojame automatiškai internete. Jums tereikia įvesti savo langų išmatavimus ir iš karto matysite kainas. Platus kokybiškų audinių pasirinkimas, įvairūs romanečių mechanizmai. Atsiunčiame nemokamai į jūsų namus iki 8 pasirinktų audinių pavyzdžių.
Didelis pasirinkimas įvairiausių staltiesių, stalo takelių, servetėlių. Kokybiški audiniai, nemokami audinių pavyzdžiai. Siuvame staltieses pagal jūsų stalų išmatavimus, kainą paskaičiuojame automatiškai internete. Jums tereikia įvesti pageidaujamus staltiesės išmatavimus ir iš karto matysite kainas.