Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Polistireninis putplastis

Polistireninis putplastis yra termoizoliacinė medžiaga, išsiskirianti puikiu kainos ir efektyvumo santykiu. Polistireninis puplastis gaminamas iš plėtriojo polistireno (EPS).
Kontaktiniai duomenys
Joninių g. 17, Domeikava
LT-54354 Kauno r.
tel.: +370 37 477090, +370 37 477547
faks.: +370 37 477547
mob.: +370 698 35195
info@rufax.lt, rufax@takas.lt
http://www.rufax.lt
Nuotraukos

 

Polistireninis putplastis

 

Šilumos laidumas - Polistireninį putplastį sudaro 98 % oro ir 2 % polistireno. Oras įskliaustas į uždaras 0,2–0, 5 mm skersmens akeles, kurių sienelių storis siekia 0, 001 mm. Oras yra blogas šilumos laidininkas, todėl jis laiduoja puikias polistireninio putplasčio termoizoliacines savybes.

Stipris - Svarbi polistireninio putplasčio savybė yra mechaninis stipris veikiant apkrovai. Skiriamas gniuždomasis įtempis, lenkiamasis stipris, statmenas paviršiui stipris tempiant.

Matmenų stabilumas - Visoms medžiagoms būdingas tam tikras matmenų pokytis. Polistireninio putplasčio matmenys kinta dėl temperatūros poveikio, susitraukties ir mechaninės apkrovos.

Įmirkis - Polistireninis putplastis nėra higroskopinis. Kadangi akelių sienelės vandeniui nepralaidžios, vanduo į polistireninį puptlastį tegali įsiskverbti mažyčiais kanalėliais tarp susilydžiusių akelių.

Laidumas vandens garams - Skirtingos medžiagos turi nevienodą vandens garų varžą. Vandens garų varža gaunama užtvaro storį (s) dauginant iš drėgminės varžos faktoriaus (μ). μ yra dydis, parodantis, kiek kartų lyginamos medžiagos drėgminė varža yra didesnė už tokio paties storio oro sluoksnio drėgminę varžą (oro atveju μ = 1).

Elgsena esant tam tikrai temperatūrai - Polistireninio putplasčio elgsena esant aukštoms temperatūroms priklauso nuo poveikio veiksnių trukmės bei dydžio. Nesant apkrovos, polistireninis putplastis gali trumpai atlaikyti aukštesnės negu 100°C temperatūros poveikį.

Degumas - Veikiamas didesnės negu 100°C temperatūros, polistireninis putplastis ima minkštėti, trauktis ir galiausiai lydytis. Bandymai rodo, kad polistireninio putplasčio su degumą slopinančiais priedais degumo temperatūra yra 374°C.

Ilgaamžiškumas - Polistireninis putplastis nepūva, nedūla ir yra atsparus senėjimui. Senėjimu vadinamas procesas, kai medžiagos savybės tam tikromis gamtinėmis sąlygomis kinta nepaisant to, kad yra patenkinti jos naudojimo bei eksploatavimo reikalavimai.

Suderinamumas su kitomis medžiagomis - Polistireninio putplasčio gaminiai neturi liestis su kokia nors pastato medžiaga, kuri juos ardytų ar plėstų.

Ekologiškumas - Polistireninis putplastis netirpsta vandenyje, todėl neskleidžia vandenyje jokių tirpių medžiagų, galinčių užteršti požeminius vandenis. Polistireninis putplastis nepūva ir neyra, todėl jokiomis kenksmingomis medžiagomis neužteršia dirvožemio.

Valkšnumas – labai svarbi polistireninio putplasčio savybė. Tai atsparumas gniuždomosioms apkrovoms. Valkšnumas nustatomas tam tikrame gniuždomojo įtempio lygyje. Laikomasi praktinės nuostatos, kad veikiant 0,30 σ10 dydžio gniuždomajam įtempiui, polistireninio putplasčio gaminiai po 50 metų turės ne didesnę kaip 2% valkšnumo deformaciją.

Dinaminis standumas - nusako polistireninio putplasčio smūgio garso izoliacijos plokščių, įskaitant jose įskliaustą orą, tamprumą. Juo mažesnis dinaminis standumas, juo didesnis svertinis smūgio garso slėgio lygio sumažėjimas ∆Lw ir geresnė smūgio garso izoliacija.

Spūdumas - nusako izoliacinio sluoksnio gebėjimą išlaikyti dinaminę apkrovą. Juo izoliacinės medžiagos spūdumas mažesnis, juo geriau ji išlaiko dinaminę apkrovą.

"Kvėpavimas" - Kalbama, jog polistireninis putplastis “nelaidus” ir trukdąs išorinei sienai “kvėpuoti. Sienų, kurios “kvėpuotų”, nėra. Oro mainai per išorines sienas prieštarauja bet kokiai patirčiai ir visiems fizikiniams matavimams.


ĮMONĖS PASIŪLYMAI
Laminuota (sluoksniuota) polistireninio putplasčio plokštė RUFAX 100 naudojama sutapdintų plokščių stogų ir pamatų apšiltinimui.
Pluoštas, užtikrina mišinio homogeniškumą, betono rišimosi metu sumažina mikroplyšių susidarymą, didina betono atsparumą trinčiai, ugnies poveikiui ir kt.
Koncentruotas plastifikatorius - statybinio skiedinio plastifikuojantis įmaišinis priedas
MUROLITH - skystas mūro ir tinko skiedinių plastifikuojantis priedas
Skystas prieššaltinis įmaišinis priedas - greitiklis darbui su betonu neigiamos oro temperatūros sąlygose
Plastifikatorius padaro skiedinį plastišku. Prekiaujame visoje Lietuvoje.
Polistireninis putplastis yra termoizoliacinė medžiaga, išsiskirianti puikiu kainos ir efektyvumo santykiu. Polistireninis puplastis gaminamas iš plėtriojo polistireno (EPS).
iBETON – struktūrinis polimerinis pluoštas (makropluoštas), pagerinantis betono kokybines savybes (mechanines) ir jo ilgaamžiškumą.
Geležies ir chromo oksidų neorganiniai pigmentai
BETOLITH – šiuolaikiškas, ekologiškas plastifikuojantis betono priedas. Tinka šildomoms grindims.
Goldenmix - miltelių pavidalo orą įtraukiantis statybinio skiedinio plastifikuojantis įmaišinis priedas. Prekiaujame visoje Lietuvoje.
Plastiklis betonui, tinka šildomoms grindims
Parenkant statybos produktus, būtina atminti, kad jie tarpusavyje turi derėti ne tik tehniniu, bet ir estetiniu požiūriu
Microsilica (silica fume) MIKROSILL – miltelių pavidalo SiO2 mikrodulkės, efektyvi pucolaninė medžiaga, gaunama ferosilicio gamybos proceso metu, elektros lanko krosnyje.