Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Pro Kapital“ įvertinta aukščiausia vieta Estijos NT plėtotojų sąraše: svarbu ne vien fizinė teritorijos plėtra

2019.11.07.

Tarptautinė nekilnojamojo turto plėtotoja „Pro Kapital Grupp“ AS įvertinta aukščiausia vieta Estijos nekilnojamojo turto plėtotojų sąraše, sudarytame verslo dienraščio. Bendrovės teigimu, rezultatus lėmė supratimas, kad vystomi projektai yra kur kas daugiau nei vien fizinė teritorijos plėtra.  

Pirmoje sąrašo vietoje esanti AS „Pro Kapital Grupp“ praėjusius metus užbaigė su 28 mln. eurų apyvarta – tai 99 proc. augimas, palyginti su 14,1 mln. eurų 2017 metais. Metinėje ataskaitoje bendrovė pažymi, kad augimą labiausiai lėmė užbaigtas trijų gyvenamųjų pastatų projektas Taline ir vienas projektas Rygoje. 

Bendrovės grynasis pelnas pernai buvo 18 mln. eurų – kai tuo tarpu 2017 metus bendrovė baigė su 0,5 mln. eurų nuostolio. 

„Nekilnojamojo turto verslas – tai toli gražu ne vien pastatų statymas, tai gebėjimas kurti gyvenamąsias ar darbo erdves, praturtinančias visą kvartalo aplinką. Pavyzdžiui, pirmasis gyvenamasis kvartalas ant Daugavos upės kranto Rygoje, pelnęs prestižinį architektūrinį įvertinimą už privačios ir viešos erdvės balansą, arba Kristiine City, transformavęs istorinius barakus į savitą gyvenamąją aplinką. Gero pokyčio pavyzdys Lietuvoje – „Šaltinių namai“, įkvėpęs gyvybingumo visam Vilniaus senamiesčiui“, – sakė „Pro Kapital Grupp“ vadovas Paolo Michelozzi. 

Pasak jo, bendrovės tikslas yra toliau stiprinti pozicijas kaip vieno patikimiausio ir didžiausio NT plėtotojų Baltijos šalyse, fokusuojantis į plėtojamus išskirtinius projektus. 

„Mes gerai suvokiame savo darbo įtaką aplinkai, todėl kiekviename plėtojamame projekte atsižvelgiame į vietos tradicijas, architektūrą ir estetiką. Nekilnojamasis turtas yra kur kas daugiau nei fizinė erdvė – jis turi nešti savo emociją. Namų įsigijimas – viena svarbiausių investicijų žmonių gyvenime“, – sakė P.Michelozzi.

Nuo „Pro Kapital“ įsteigimo, įmonė įgyvendino daugiau nei 20 plėtros projektų, kurių bendrasis parduodamas plotas – daugiau nei 250 000 kvadratinių metrų.  „Pro Kapital Grupp“ yra viena ilgiausiai Baltijos šalių rinkoje veikiančių nekilnojamojo turto vystytojų, įsikūrusi 1994 metais. Lietuvoje grupė žinoma iš projektų „Šaltinių namai“, „Šaltinių namai | Attico“,  ir „Domina Plaza Luxury apartments“. Vystytojas aktyviai veikia ir Estijos bei Latvijos rinkose. Grupė yra listinguojama Baltijos šalių biržos pagrindiniame sąraše, taip pat Frankfurto biržoje.