Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

„Revolut” suteikta bankinė licencija, kompanijos tikslas - tapti bankiniu „Amazon”

2018.12.13.

Londone įkurtas fintech startuolis „Revolut” šiandien pranešė apie gautą bankinę licenciją, kuri įmonę įgalins siūlyti pilnas einamąsias sąskaitas, teikti paskolas bei priimti indėlius. Europos Centrinis Bankas licenciją išdavė Lietuvos banko teikimu.

„Konkurenciją ir pažangias inovacijas finansų srityje skatinančios aplinkos kūrimas bei palaikymas Lietuvoje yra viena iš mūsų strateginių veiklos krypčių. Siekiame verslo plėtrai palankaus ir vartotojams kokybiškas bei inovatyvias paslaugas siūlančio finansų sektoriaus“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

„Mums tai yra labai svarbus žingsnis, tačiau pagrindiniai darbai dar tik prasidės”, - kalba „Revolut” verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika. Planuojame, kad mūsų sistemos bus paruoštos pradėti teikti bankines paslaugas ateinančių metų antroje pusėje. Lietuva bus pirmoji šalis, kur pristatysime visas naujienas, kurios tada bus paeiliui pristatomos visose kitose ES šalyse”, - aiškina A. Bičeika.

Prieš kiek daugiau nei trejus metus įkurta kompanija pirmuosius klientus pritraukė savo pasiūlymu atsiskaityti kortele užsienyje bei daryti tarptautinius pervedimus taikant realų valiutų keitimo kursą. Šiandien įmonė turi jau 3,3 mln. klientų, o siūlomų paslaugų spektras apima kelionių bei išmaniųjų įrenginių draudimą, momentinę prieigą prie kriptovaliutų, automatinį pinigų atsidėjimo ir taupymo įrankį, išlaidų sekimo bei biudžeto sudarymo galimybes, o 2019-ais planuojama startuoti su nemokama akcijų prekybos platforma.

Naujoji bankinė licencija užtikrins, kad ateityje„Revolut” klientų sąskaitose laikomos lėšos iki 100 000 eurų bus apdraustos pagal Europos indėlių draudimo sistemą. „Revolut” taip pat dirba, kad galėtų pradėti siūlyti overdraftus, taip pat - asmenines bei verslo paskolas palankesnėmis sąlygomis, nei kad tradiciniai bankai. Įmonė skaičiuoja, kad nuo licencijos gavimo iki šių bankinių paslaugų teikimo pradžios praeis bent šeši mėnesiai.   

„Gavome bankinę licenciją Europos Sąjungoje, esame pilnai licencijuoti Singapūre ir Japonijoje,  kuriame nemokamą akcijų prekybos platformą ir netrukus startuosime penkiose naujose šalyse - visi šie žingsniai stiprina mūsų reputaciją kaip „bankinio Amazon”. Mūsų vizija paprasta: siekiame tapti pagrindine finansine platforma dešimtims milijonų vartotojų, kurie programėlėje galėtų valdyti bet kurią savo asmeninių finansų sritį už mažiausią kainą, ir patogiau nei bet kur kitur”, - kalba „Revolut” bendraįkūrėjas ir CEO Nikas Storonskis.

„Mūsų tikslas - užtikrinti, kad privatūs ir verslo klientai galėtų paraišką dėl paskolos gavimo programėlėje pateikti per dvi minutes, ir pinigai kuo greičiau pasiektų jų sąskaitą. Tokiu atveju bus pašalinti visi biurokratiniai procesai, o siūlomos paslaugos bus pigesnės, nei tradicinių skolintojų”, - kalba N. Storonskis.

„Revolut” išlieka viena greičiausiai augančių fintech kompanijų Lietuvoje, tačiau to mums negana. Mūsų tikslas - įtvirtinti „Revolut” kaip populiariausią atsiskaitymo kortelę ir finansinę platformą šalyje. Tikiu, kad įdiegus pilnas einamąsias sąskaitas, paskolas bei pristačius nemokamą akcijų pirkimo ir pardavimo platformą, mes tą tikslą pasieksime”, - kalba A. Bičeika.

Paskutinius metus įmonė demonstravo įspūdingą augimą: kiekvieną dieną prie „Revolut” prisijungia tarp 8 tūkst. ir 10 tūkst. naujų klientų, o mėnesio operacijų vertė jau viršija 4 mlrd.  JAV dolerių. 2017-ais metais „Revolut” penkis kartus padidino savo pajamas, o 2017-ų m. gruodį pirmą kartą pasiekė išlaidų ir pajamų balansą.

Artimiausiuose „Revolut” planuose - planai plėstis už Europos ribų į JAV, Kanadą, Singapūrą, Japoniją, Australiją ir Naująją Zelandiją ateinančių metų pirmoje pusėje. Galutinė įmonės vizija - įgalinti savo klientus visose naujose šalyse per porą minučių programėlės pagalba atsidaryti vietinę einamąją sąskaitą, bei tose šalyse atlikti momentinius ir nemokamus pervedimus.

APIE „REVOLUT”

„Revolut“, kaip skaitmeninę alternatyvą tradiciniams bankams,  2015 liepą įkūrė du buvę „Credit Suisse” vertybinių popierių prekybininkai - Nikas Storonskis ir Vladas Yatsenko.  Pirmuosius klientus kompanija pritraukė savo pasiūlymu atsiskaityti kortele užsienyje bei daryti tarptautinius pervedimus taikant realų valiutų keitimo kursą, tačiau šiandien „Revolut” turi jau 3,3 mln. klientų, o siūlomų paslaugų spektras apima kelionių bei išmaniųjų įrenginių draudimą, momentinę prieigą prie kriptovaliutų, automatinį pinigų atsidėjimo ir taupymo įrankį, išlaidų sekimo bei biudžeto sudarymo galimybes, ir kt.

Šiandien „Revolut” yra pritraukęs 336 mln. JAV dolerių iš tokių investuotojų kaip „Index Ventures”, „Ribbit Capital”,  „Balderton Capital” ir „DST Global”. Kiekvieną dieną prie „Revolut” prisijungia tarp 8 tūkst. ir 10 tūkst. naujų klientų, o mėnesio operacijų vertė jau viršija 4 mlrd.  JAV dolerių.