Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

10 dažniausiai pasitaikančių vonios kambario remonto klaidų

Pradėjote kurtis naujuose namuose arba tvarkote senuosius ir bijote suklysti
Nuotraukos

Pradėjote kurtis naujuose namuose arba tvarkote senuosius ir bijote suklysti atlikdami remonto darbus? Šiandien jums patarsime, kaip galima išvengti dažniausiai pasitaikančių vonios kambario remonto klaidų.

Klaidos skaičiavimuose. Pasitaiko, kad ant plytelių dėžutės nurodyti vieni išmatavimai, o realybėje jie 2 mm skiriasi. Atrodytų, smulkmena, tačiau jeigu teks klijuoti ne vieną ir ne dvi plyteles, šis skirtumas taps juntamas.

Norint išvengti tokio nemalonumo, visada pirkite plyteles su atsarga. Horizontaliai plytelių eilei, žinodami jos ilgį, numatykite 10 proc. atsargą, ten, kur jos bus klojamos 45 laipsnių kampu – 15 proc.

Pabaigę remontus, neskubėkite išmesti likusių plytelių. Jų gali prireikti keičiant suskilusius egzempliorius, o parduotuvėje reikiamos partijos ir atspalvių plytelių gali nebebūti.

Tamsios plytelės. Pilkos, juodos ar rudos plytelės iškraipo atvaizdą veidrodyje, suteikdamos odai nesveiką atspalvį. Norint šito išvengti, voniai reiktų rinktis šviesių, šiltų spalvų plyteles.

Jeigu vonioje planuojama leisti daug laiko, geriausia tiks baltos arba kreminės spalvos plytelės, nedarančios įtakos atspindžiui veidrodyje.

Lubos iš gipso kartono. Tokios lubos neapsaugos nuo potvynio, jeigu kaimynai viršuje pamirš užsukti kraną. Kas kita – įtempiamos lubos. Išdžiūvus vandeniui ant jų neliks nė žymės, o susikaupusį vandenį bus galima saugiai nuleisti padarius vieną mažą skylutę.

Slidžios grindų plytelės. Lygios, blizgančios plytelės vonios kambariui netinka. Reikalas tas, kad ant šlapio keraminio granito lengva paslysti. Rinkdamiesi plyteles vonios kambariui, būtinai imkite tokias, kurių paviršius išlieka neslidus net ir jam sušlapus.

Šildomos grindys. Renkantis tokį variantą, dar projektuojant reikia įvertinti šildymo elementų atstumą nuo baldų. Ypač tai aktualu, jeigu vonioje stovės baldai iš medžio masyvo. Jeigu atstumas bus mažesnis negu 10 cm, spintelė dėl nuolatinių temperatūros pokyčių gali suskeldėti. Beje, tas pats likimas ištiks ir baldus iš MDP.

Paslėptas „gyvatukas“. Jeigu gyvatukas bus sumontuotas prie dušo kabinos durelių, tačiau ne iš rankenėlių, o iš tvirtinimo pusės, atidarius dureles rankšluosčio nepavyks pasiekti – jis atsidurs už durelių.

Jeigu dušo kabina – su durelėmis, „gyvatukas“ turėtų būti prie jų, iš rankenėlių pusė, kad rankšluostis būtų pasiekiamas vos pradarius dureles.

Kriauklės aukštis. Paprastai kriauklės montuojamos taikantis prie 1,65 cm – 1,80 cm aukščio žmonių. Jeigu šeimos narių ūgis didesnis arba mažesnis, kriauklę reiktų montuoti taikantis prie realios situacijos, o ne prie įprastų 85 cm. Tokiu atveju rekomenduotina rinktis pakabinamus modelius, nes jų aukštį galima reguliuoti montavimo metu.

Bet kokiu atveju, kriauklės aukštį reiks paskaičiuoti prieš ją kabinant. Jeigu bus pasirinkta įprasta kriauklė, atitinkamai reiks paskaičiuoti tiek po kriaukle esančios, tiek ir virš jos kabinamos spintelės aukštį.

Vonios padėtis. Pastatytą vonią bus sunku prižiūrėti, jeigu nebus palikta priėjimo prie jos mazgų. Nekiškite į kampą ir hidromasažinės vonios, jeigu patalpos plotas leidžia ją montuoti viduryje. Esant reikalui, taip ją bus paprasčiau remontuoti. Kampinis variantas tinkamiausias tada, kai patalpos nėra didelės.

Netinkamas apšvietimas. Be apšvietimo lubose, pasirūpinkite ir vietiniu apšvietimu prie veidrodžio. Didelėse voniose su gera ventiliacija galima montuoti bet kokias apšvietimo sistemas. Mažose – tik specialius šviestuvus, skirtus drėgnoms patalpoms, nes jie turi papildomą apsaugą nuo drėgmės.

Saugojimo sistemos. Jeigu norite sutaupyti vietos ant grindų, pirkite kabinamas spinteles. Arba montuokite pakabinamą kriauklę, o po ja – lentynėles. Ten tilps ne tik higienos priemonės, bet ir rankšluosčiai bei visa kita vonios atributika.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt