Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

A klasės energinis naudingumas taps būtinas naujai statomiems namams

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos pranešė, kad nuo 2016 m. lapkričio 1 dienos naujai statomiems pastatams bus taikomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai.
Nuotraukos

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos pranešė, kad nuo 2016 m. lapkričio 1 dienos naujai statomiems pastatams bus taikomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai. Šio reikalavimo privalu laikytis, tuo atveju, jeigu prašymas išduoti leidimą statyti naują statinį bus pateiktas po 2016 m . lapkričio 1 dienos. Svarbiausia bus prašymo pateikimo, o ne leidimo išdavimo data.

Vertinimo metodika, patvirtinta Vyriausybės nutarimu, nepriklausomus skaičiavimus ir fiziinius matavimus atlieka atestuotos įmonęs. Gavus visus šiuos duomenis išduodamas energinio naudingumo sertifikatas. Kaip suprantate, norint atitikti A energinės klasės reikalavimus, reikia žinių, pastangų ir be abejo investicijų. Naujų B klasės pastatų išlaikymas kainuos mažiausiai dukart brangiau nei A klasės, nesigilinant net į tvarumą, aplinkosaugą ir CO2 emisijas.

Įsigaliojus šiam nutarimui primename, kad UAB “Ometa” siūlo šilčiausius rinkoje buitinius garažo vartus UniTherm, kurie padės pasiekti pastato A klasės energinio naudingumo reikalavimą. UniTherm garažo vartai yra sukurti, kad patenkintų klientų poreikius turėti mažesnes šildymo išlaidas žiemą.

Lietuvos gyventojui šilumos laidumo koeficientas garažo vartams yra svarbus rodiklis. UniTherm garažo vartai buvo sukurti siekiant viršyti šilumos energijos statybos reikalavimus. UniTherm garažo vartai yra pagaminti iš 60 mm storio INNOVO termoizoliacinių plokščių, ir naudojant papildomas sandarinimo sistemas segmentų lenkimosi vietose, siekiant pašalinti šilumos pralaidumą ir padidinti energijos taupymą pastatuose.

Apie Unitherm vartus turite žinoti, kad INNOVO termoizoliacinių plokščių šilumos laidumo koeficientas yra vos 0,37 W / m²K. Visų garažo vartų šilumos laidumo koeficientas tik 0,79 W / m²K (koeficientas paskaičiuotas garažo vartams kurių išmatavimai yra 5500 x 2250 mm). Kiti gamintojo nurodo tik paties segmento šilumos laidumo koeficientą, tačiau kur kas svarbesnis parametras yra būtent visų vartų su tarpinėmis šilumos laidumo koeficientas.