Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kad kiemas nevirstų čiuožykla

Žiemą įvažiuojamasis kelias į garažą gali tapti neįkopiamu Everestu, o nuo to geriau apsisaugoti iš anksto.
Nuotraukos

Žiemą apledėję ir slidūs įėjimo į namą laiptai, pastatų prieigos, įvažiuojamieji keliai į kiemus, garažus neišvengiamai kartina gyvenimą vairuotojams ir pėstiesiems. Ypač dažnai kyla problemų, jei yra didesnis kelio, kuriuo įvažiuojama į namo garažą, nuolydis. Geriausia tokių žiemos akibrokštų prevencija yra šildomas grindinys, po kuriuo tiesiami specialūs kabeliai.

Kaip teigia jų pardavėjai, šiuolaikinės technologijos su ledu ir sniegu leidžia kovoti kur kas modernesniais metodais nei druska ar kastuvas. Laiku suprojektavus ir įrengus apsaugos nuo apledėjimo ir sniego sistemas, net ir atšiauri žiema nekels daug rūpesčių.

„Šiuolaikines šildymo kabelių sistemas iš esmės galima montuoti betone, smėlyje ir asfalte. Tai greitas, patikimas ir nesudėtingas būdas. Šildymo sprendimai gali turėti valdymo ir stebėjimo valdiklį, kuris temperatūros ir drėgmės jutikliai pateikia namo šeimininkams visą reikiamą informaciją, leidžia patiems valdyti sistemą ir sutaupyti. Palyginti su savireguliuojančio kabelio variantu, kai viskas automatiškai valdoma tik termostatu, sistema su valdikliu padeda sumažinti elektros energijos sąnaudas iki 80 procentų“, – aiškino šildymo kabeliais prekiaujančios įmonės atstovas Vaidotas Rudzianskis.

Nereikia kastuvo ir druskos

Pašnekovo teigimu, tokie kabeliai netinkami naudoti tik po užpilamu asfaltu. Reikėtų atminti ir tai, jog kai kabeliai tiesiami po 20 mm storio betono sluoksniu, ant jo galima kloti daugiausia 40 mm asfalto sluoksnį.

Jei pasirenkama automatinė ledo ir sniego tirpinimo sistema, termostatas nustato poreikį tirpinti, kai reikia, jis įjungia šildymą ir jį išjungia.

„Šildymo kabeliai veikia greitai ir efektyviai, tirpdo sniegą ir yra puiki apsauga nuo ledo, įgalina saugiai eksploatuoti įvažiavimo kelius į parkingus, stovėjimo aikšteles, saugo tiltus, šaligatvius nuo apledijimo, užtikrina pėsčiųjų ir automobilių saugų, patogų judėjimą. Nereikia valyti sniego, barstyti druskos mišinių, tai svarbu saugant gamtą“, – sakė V. Rudzianskis.

Laiptų apsaugos nuo apledėjimo sistema užtikrina saugų vaikščiojimą pėstiesiems, o tai labai svarbu tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Šildymo kabeliai klojami išilgai pakopų pirmyn ir atgal lygiais vingiais (4 vingiai į pakopą) tiesiai į plytelių klijų sluoksnį.

Apsaugo vartus

Praėjus penkiems dešimtmečiams, kai gamintojai, tokie kaip amerikiečių „Raychem“ ar danų „Danfoss“, sukūrė ir išleido į prekybą pirmuosius savireguliuojančius elektrinius šildymo kabelius, šiandien jie plačiai naudojami pastatų infrastruktūroje.

Kabeliai šildo tiksliai tiek, kiek reikia ir kada reikia. Aplinkos temperatūrai nukritus, kabeliai ima šildyti stipriau ir, priešingai – temperatūrai pakilus, šildymas sumažinamas. Šie kabeliai pasižymi ir daugeliu kitų pranašumų: juos galima užleisti vieną ant kito ir nebijoti, kad jie perkais. Be to, šildymo kabeliai atkerpami objekte juos klojant. Taip užtikrinamas papildomas lankstumas tais atvejais, kai planai neatitinka tikros situacijos.

„Jei aplinkos, kurioje yra savireguliuojantis šildymo kabelis, temperatūra yra žema, šildymo kabelio galingumas padidėja. Polimerinė kabelio šerdis susitraukia ir tarp integruotų anglies dalelių sukuria daugybę elektrai laidžių takų. Šildymo kabeliai šiandien pritaikomi ne tik apsaugai nuo įvažiavimo kelio apledėjimo. Juos galima panaudoti ir tam, kad neužšaltų slankieji vartai, kurie stumiami išilgai tvoros specialiais bėgiais. Žiemą jie neretai apledėja ir juos sunku naudoti. Tokiais atvejais slankieji automatiniai vartai turi būti arba kasdien valomi, arba įrengiamas elektrinis šildymas“, – aiškino V. Rudzianskis.

Įsirengia patys

Į Lietuvą atėjus žiemos šalčiui, individualių namų, sodybų, sodo namelių šeimininkams kyla problemų, kai užšąla rečiau naudojami arba netinkamai įrengti geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų vamzdžiai. Šildymo kabeliai leidžia greitai ir patikimai išspręsti šią bei kitas problemas.

„Lietuvoje temperatūra žiemą dažnai svyruoja apie nulį: tai atšyla, tai vėl šąla. Tirpstantis ir vėl užšąlantis ledas gadina stogus, latakus. Ledo užtvaros stabdo tolimesnį vandens nutekėjimą ir sukelia rimtų nuostolių. Vanduo prasisunkia į patalpas, gadina fasadus. Šildymo kabelių apsaugos nuo užšalimo sistema neleidžia užšalti skysčiams vamzdžiuose. Ji taip pat neleidžia latakuose ir lietvamzdžiuose susiformuoti ledo užtvaroms ir varvekliams“, – pažymėjo V. Rudzianskis.

Klojant kabelį po kiemo grindiniu bei montuojant termostatus rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotą elektriką. Įrengiant kabelį vamzdžiuose, latakuose viskas paprasčiau: pakaks tiksliai naudotis gamintojų rekomendacijomis.

Šildymo kabelius vamzdžiuose ir latakuose nesunku įsirengti patiems namo šeimininkams. Jei vandentiekio sistema jau užkasta, belieka įverti kabelį į patį vandentiekio vamzdį. Jei tvirtinate kabelį vamzdžio išorėje, būtinai jį izoliuokite, kad gysla šildytų patį vamzdį, o ne žemę. Geriausiai tam tinka akmens ar stiklo vata. Šildantis kabelis gali būti tvirtinamas vamzdžio išorėje arba veriamas į jo vidų.

Savireguliuojančio kabelio kaina yra maždaug 20–30 eurų už metrą, bet gali siekti ir kelis šimtus. Tai priklauso nuo kabelio fizinių savybių ir naudojimo laiko: vieniems suteikiama 5 metų garantija, kitiems – 10 metų.