Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Pavasariniai darbai, jei norime džiaugtis dekoratyvinių augalų grožiu visą sezoną

Pavasariniai darbai sode yra pagrindiniai per visą sezoną, nuo jų priklausys ar džiaugsimės augalų grožiu visą sezoną.
Nuotraukos

Pirmas darbas pavasarį - tai apsaugoti jautrius augalus nuo pavasarinės kaitrios saulės. Kai šaknys dar lede, o kaitri saulė danguje augalas apsisaugodamas garina vandenį per spygliukus, šakutes taip išsausėdamas, nuruduoja.

Dažnai žmonės sako nušalo augalas, nors taip negražiai nusvilino augalėlį šilta pavasarinė saulytė. Jautrius augalus norint apsaugoti reikia jau sausio ar vasario mėnesiais uždengti augalą, ypač rytinę ir pietinę pusę.   

Atėjus tikram pavasariui, šiltiems orams uždengtus augalus - rožes, jukas, įvairius medelius reikėtų nudengti nesaulėtą dieną.


    Nutirpus paskutiniam sniegui skubame apžiūrėti kaip peržiemojo mūsų dekoratyviniai augalai.. Gamtoje idealių formų augalų nėra, tačiau kiekvienas savo sodyboje nori turėti idealiai nuaugusį, gražų augalą. Todėl pavasarį su pirmaisiais tvarkymo darbais nereikėtų pamiršti ir augalų genėjimo. Tik nedaugelis augalų nemėgsta genėjimo. Daugeliui augalų genėjimas tiesiog būtinas. Jeigu neturite patirties genėjime ar labai bijote karpyti šakutes pradėkite nuo nušalusių, sausų šakų. Jas iškarpykite labai kruopščiai. Tada kritišku žvilgsniu nužvelkite savo augalą: ar nėra kelios šakutės ryškai ilgesnės už kitas, gal krūmas nesimetriškas ir t.t. Tada pabandykite krūmą „sutvarkyti" pašalinus kas trukdo. Jeigu karpymo baimė praėjo galite imtis rimčiau koreguoti krūmą: patrumpinti visas krūmo šakas, nukirpti visai - tas kurios darko formą. Sodo tepalu reikia užtepti tik stambias žaizdas. Reikia nepamiršti, kad augalus reikia genėti tais pačiais metais arba kitais po pasodinimo. Tik nuo mažens formuojami augalai užauga tankūs, taisyklingos formos.

 

    Dekoratyvinių augalų tręšimas - vienas iš pagrindinių darbų pavasarį prižiūrint dekoratyvinius augalus. Tręšti augalus pradedame, kai yra pilnai išėjęs pašalas ir geriausia kai būna praėjęs smarkus pavasarinis lietus. Jei patręšime augalus ir neužilgo nulis smarkus lietus - greitai tirpstančios trąšos nubėga kartu su lietumi į gilesnius gruntinius vandenius ir prie mūsų augalų šaknų nelieka nieko. Tręšti geriausiai yra po lietaus kol drėgna žemė. Jei lietaus ilgai nepranašauja patręšus būtina palaistyti.

  Trąšas galite rinktis greitai tirpstančias, lėčiau tirpstančias ir tirpstančias visą reikalingą laikotarpį, kol vyksta augalų augimas. Naujos kartos trąšos ypatingos tuo, kad tipsta labai lėtai ir pamaitina augalus visą augimo laikotarpį ir nereikia galvoti po kiek laiko vėl tręšti. jos niekada nenudegins šaknų. Jos barstomos pavasarį ir maitina augalą 100dienų.

       Įsidėmėkite, kad nėra universalių trąšų viskam. Reikia pirkti kiekvienai augalų rūšiai jai skirtas trąšas: rožėms - rožių trąšas, spygliuočiams (tujoms, eglėms, kadagiams, pušims) - spygliuočių trąšas, rododendrams - rododendrų, azalijų trąšas ir t.t.

      Ir pabaigai labai gerai, jeigu nupurkšite augalus nuo grybinių ligų fungicidu ir nuo peržiemojusių kenkėjų insekticidu. Dekoratyviams augalams tinka tie patys chemikalai, kuriais purškiate vaismedžius, rožes. Tik atidžiai perskaitykite instrukciją - kokią koncentraciją reiks naudoti.

     Pavasariniai darbai sode yra pagrindiniai per visą sezoną, nuo jų priklausys ar džiaugsimės augalų grožiu visą sezoną.

Edita Jokimciene

www.zaliasvaja.lt

https://www.facebook.com/#!/zaliasvaja